wmaraci reklam

Sizce Satış Dönüşümü Ne Kadar Olur?

4 Mesajlar 840 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

redakte redakte WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 04.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Muhabir
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ç**
  • Mesajlar 276
  • Beğeniler 92 / 105
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar merhaba,

Soru için kesin bir cevap verilemeyeceğinin farkındayım. sadece sizin tahminlerinizi almak istiyorum.

E-ticaret sitesinin ortalama bir kullanıcı deneyimine sahip olduğunu düşünün.

Hedef kelimenin ortalama aylık arama hacmi 70.000 civarında. TBM maliyet ise 0.15 TL.

Günlük bu kelime üzerinden 400 civarında adwords arama ağı trafiği sağladığımızı düşünelim. satılacak ürünün fiyatı ise 40 TL - 80 TL arasında değişiyor. Kullanıcı ister site üzerinden, isterse de kapıda ödeme yöntemiyle ürün siparişini verebilecek.

Sizce satış dönüşümü % olarak ne kadar olur veya ne kadar olmalı?

wmaraci
reklam

BluemR BluemR E-Ticaret Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek E-Ticaret Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 7 / 14
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba hocam sizinde belirttiğiniz gibi kesin bir cevap vermek çok zor,

Sattığınız ürünün ihtiyaç derecesi ve ürününüzün hitap ettiği kısımda geri dönüşlerde değişiklik gösterebilir. Örnek olarak bir oyuncak satıyorsunuz diyelim genel kitle olarak çocuklar oyuncakla ilgilenir ama çocukların alım gücü yetişkin bir bireye göre yok denecek kadar azdır ve reklam gösterimi çocuğa gerçekleştikten sonra geri dönüş çok az sayıda olacaktır. (bunu örnek olarak yazdım sektörünüzü bilmediğim için)

Deneyerek test edip sayısal bir tahmin yapmanız daha gerçekçi bir sonuç olacaktır.
redakte

kişi bu mesajı beğendi.

noop noop WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek domain alınır-satılır
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 688
  • Beğeniler 73 / 264
  • Ticaret 7, (%100)
0.25 tbm ile reklam verdim. Hedef kitleyi çok iyi ayarlamıştım. Satışlarım da ortalama 50-100 liraydı. Adwords kampanyaları da kullandım. 100 tl harca 100 tl reklam ver gibi. Reklam maliyetini anca karşıladım sattıklarımdan kalan karla.

Bir başka ürünüm sürekli hizmet üzerineydi aylık abonelik gibi. Ayda 200 lira. Tbm 0.50 gibiydi. Gelen müşteri tek seferlik satış olmadığı için kazandırıyordu.

Her ürün her hizmet farklı denemek lazım.

Gaintagram Gaintagram "Kazandıkça Öde!" Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Instagram Web Otomasyon
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** İ**
  • Mesajlar 591
  • Beğeniler 116 / 190
  • Ticaret 24, (%100)
BluemR
Örnek olarak bir oyuncak satıyorsunuz diyelim genel kitle olarak çocuklar oyuncakla ilgilenir ama çocukların alım gücü yetişkin bir bireye göre yok denecek kadar azdır ve reklam gösterimi çocuğa gerçekleştikten sonra geri dönüş çok az sayıda olacaktır. (bunu örnek olarak yazdım sektörünüzü bilmediğim için)

Merhaba bu cevabınıza istinaden yazıyorum, öncelikle oyuncak ürünlerinin hedef kitlesini çocuklar yaparsanız satış 0 olacaktır.
Oyuncak için potansiyel alıcılar ebeveynlerdir ve oyuncak türüne göre de anne-baba seçilebilir, örn: kız bebek ise anne, araba ise baba gibi.

redakte
Sizinde dediğiniz gibi cevap verilmesi zor bir durum, satacağınız ürün müşteriye ne kadar tanıdık geliyor? daha önce reklam yapıldı mı ? var olan bir ürün mü bambaşka bir ürün mü ? Sitenizin güvenirlik derecesi? Sitedeki alıcı yorumları ? Fiyat aralığını vermişsiniz ancak alıcı bu üründen beklediği verimi alabileceğini, o ürüne o kadar para verilebileceğini düşünecek mi? Adwords reklamları rekabette önde olan siteler üzerinde mi çıkacak yoksa niş aramada mı çıkacak? gibi bir çok soru sorulabilir.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al