wmaraci reklam

Ajax Anlık Sorgu Hakkında Yardım

4 Mesajlar 1.018 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

oguzhannkeles oguzhannkeles sincapstore.com Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 6 / 1
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba arkadaşlar.
Bir sistem yazıyorum ve anlık olarak bazı verileri kontrol etmesi gerekiyor. Örneğin bir sipariş geldiğinde bildirim sorgusu yapıp kodları çalıştırıyorum. Verileri herhangi bir php sayfasından json olarak alıyorum. Kullanıcı siteyi incele deyip network sekmesine geldiğinde sürekli olarak kontrol.php dosyasını görebiliyor.

1. Sorum: Kullanıcılar bu verilere yalın bir şekilde erişim sağlayabiliyor network sekmesi üzerinden bu herhangi bir sorun teşkil eder mi?

2. Sorum: Konu hakkında pek bir bilgim yok websocket ile bir kere çekme ile güncel tutabilir miyim? (Websocket hakkında bilgilendirirseniz sevinirim.)

3. Sorum: Json loop(;; ) gibi bir kod görmüştüm sanırsam. Json verilerini güvende tutmak için. Bunu php'de nasıl uygulayabilirim?

Bu konular hakkında pek fazla bilgim olmadığı için yardım ve görüşlerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

KadirCeyhan KadirCeyhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad K** C**
  • Mesajlar 691
  • Beğeniler 0 / 203
  • Ticaret 6, (%100)
Öncelikle şunu bilmen tüm sorularına cevap verecektir.

İstersen Ajax, istersen Socket, İstersende VAHİY ile al. Aldığın veriyi tarayıcı okumak zorunda. Ne şifreleyebilirsin, nede gizleyebilirsin. Sadece zorlaştırabilirsin.

O yüzden için ferah olsun ve hiç uğraşma gizlemekle.
oguzhannkeles

kişi bu mesajı beğendi.

oguzhannkeles oguzhannkeles sincapstore.com Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 6 / 1
  • Ticaret 2, (%100)
Cevap için teşekkürler. kontrol.php dosyasında zaten session ile girişinin yapılmış olması gerekiyor. Sistemde tabi ki ufak tefek aksaklıklar olacak ilk aşamada. Fakat güvenliği maksimuma çekmem için önerebileceğiniz bir şey var mı? Angularjs kullanıyorum. Verileri json değilde daha kolay ve güvenli olarak nasıl alabilirim?

demontara demontara Mobil Ziyaretçi Trafik Sistemi Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Yazılım & Sistem Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 259
  • Beğeniler 54 / 53
  • Ticaret 2, (%100)
kontrol.php dosyasının Ajax haricinde direk tarayıcı üzerinden çağrılmasını engelleyebilirsin, buna ek session zaten olmak zorunda, verileri istersen base64 encode olarak gönder merak eden uğraşsın biraz.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al