wmaraci reklam

Com.tr Hakkında Soru?

3 Mesajlar 699 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

uzmanmedya uzmanmedya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 259
  • Beğeniler 115 / 26
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba arkadaşlar, bu com.tr bildiğiniz üzere ticari işletme sahipleri alabiliyor. Ancak baktığım zaman nedense hiç com.tr'li domain almış bir reklam ajansı görmedim mesela, bunu alabilmek için uygunken neden almıyorlar anlamadım? Bunun gibi birçok firma/şirket com.tr almıyor, nadiren görüyorum şirket sitelerinde falan.

Öte yandan bazı kişisel blogları görüyorum, hatta domain adamın kendi isminden oluşuyor ama uzantısı com.tr şeklinde ör. isimsoyisim.com.tr gibi kişisel bloglar görüyorum.
Bu adamlar bu domaini nasıl alabiliyorlar? kendi adımla blog açacaksam şirketin evraklarıyla başvurmama rağmen buna izin veriliyor mu? Bu adamlar kendilerine bu domaini alabilmek için şahıs şirketi mi açmış, nasıl oluyor?

wmaraci
reklam

sospas sospas www.mustafasevinc.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Sales and Technical Manager
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1292
  • Beğeniler 356 / 550
  • Ticaret 37, (%100)
Merhabalar,

Şirketler için .com.tr almak tercih meselesidir. Örneğin bir şirket alır, diğer şirket almaz.
Şirket politikalarına göre değişir. Kimisi ben dünya çapında bir firmayım .com kullanırım der.
Kimisi de ben Türkiye'de faaliyet gösteren firmayım o yüzden .com.tr olsun diyebilir.
Yani bu tamamen tercih meselesidir.
Mesela Türkiye'deki kullanıcılar bence .TR uzantılı sitelere daha çok güvenir.

Ticari amaçlı tüzel kişilikler ve kuruluşlar için;

Ticaret odasından alınmış olan "Faaliyet Belgesi", "Ticari Sicil Belgesi", "Oda Sicil Kayıt Sureti" ya da Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi'nde yayınlanmış olan ilan’a ait belgelerden sadece bir tanesini göndermeniz yeterlidir.

Alan Adınızın tahsisi için yukarda belirtilen belgelere ek olarak ,

Vergi Levhası , Kimlik Fotokopisi, İmza Sirküleri sadece gerektiği durumlarda ayrıca talep edilebilmektedir.

Marka Tescil Belgesi İle Başvuru Yapacak Kuruluşlar İçin;

Türk Patent Enstitüsü'nden alınmış "Marka Tescil Belgesi" ya da "Marka Başvuru Belgesi"

Ad Soyad Alan Adı Tahisi Yapılacaksa;
Sadece TC Kimlik numaranızı iletmeniz yeterlidir, bazı durumlarda nüfus fotokopiniz ayrıca talep edilebilmektedir.

.tr Alan Adı Tahsis Hizmeti, belirlenen tahsis ve gizlilik politikaları çerçevesinde Orta Doğu Teknik Üniversitesi tarafından verilmektedir.

https://nic.tr/ adresi üzerinden satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
uzmanmedya

kişi bu mesajı beğendi.

uzmanmedya uzmanmedya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 259
  • Beğeniler 115 / 26
  • Ticaret 3, (%100)
Anladım hocam, teşekkürler bilgi için.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al