wmaraci reklam

Alexa İçin Güncel Kalmak Önemli Mi? Alexa'nın Sırları

11 Mesajlar 3.697 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Ejder Ejder Etraf.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 11.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Stajyer (Köle)
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 521
  • Beğeniler 80 / 145
  • Ticaret 4, (%100)

Gelelim Alexa'ya, milyonlarca kişinin ekmek kapısını aralayan sıralamaları Alexa yapıyordu dimi? Hileyi hurdayı yutan, her türlü girişimi kabul gören mütevazı bir sistemdir Alexa, sormayın..

Aslında Alexa sitenin güncelliği, aldığı backlink, tanıtım vs herşeyi irdeliyor. Uzaktan bakıldığında muazzam bir sistem olduğu düşünülüyor. Ama birde içini görün.. İnsanlar artık Alexa'ya neyi yutturabilirizin peşindeyken, bu sistemin ömrünün her geçen gün kısaldığını ve bir ölçüt olarak kullanılmayacağını söylemekten kaçınamam.

Alexa ile milyonlarca insan sitelerini belirli bir sıraya getirmeye çalışır. Bazıları çok ciddi çalışır, bazıları hile hurda metodu ile özen göstererek çalışır. Herneyse ikiside işe yarıyor zaten :rolleyes: .

Eğer sitenizi güncel tutuyorsanız, ziyaretçileriniz için kaliteli içerikler üretip sürekli olarak üretkenlik vasfınızı gösterebiliyorsanız Alexa sizin için ideal bir sitedir. Şöyle bir örnek verecek olursak, çok azimlisiniz, ben bir blog açayım dediniz, günlük 10 tane özgün yazı girdiniz, bazen 5, bazen 7, bazen 2... Pazar günü ya insan dinlenmek ister tabi :) , herneyse.. hergün birkaç adet makale girdiğinizi varsayalım, Alexa sizi direk 250.000 içine çeker. Tabi bu 1-2 günde olmaz. Aylarınızı da alabilir, haftalarınızı da.. Bu size ve azminize kalmış. Bu örnekle beraber ne kazanacağınızı siz düşünün. Alexa size adeta bir bankanın kasasını aralıyor. Neden mi? E yazın forumlara ben şu sıradayım bu sıradayım, reklam kuyruğuna girenler mi dersiniz, tanıtım yazısı için kafa patlatıp makale üretip kapınızı çalan mı dersiniz, artık ne derseniz diyin, sizin siteniz bir star olma yolundadır. İşte bu sonuç Alexa'nın iyi yönlerini gösterir.

Peki kötü yönü var mıdır? Herhalde var. Adamın sitesinde toplasan 5 makale yok, fakat adam ilk 300-500 bine girmiş. İşte bu Alexa'daki haksız rekabeti ortaya çıkarıyor.

Sonuç olarak siz yolunuzdan şaşmayın, paylaşımlarınıza, güncelliğinize devam edin. Elbette birgün haklı olan ve hak eden kazanmaya devam edecektir.

Makale başındaki soruya gelecek olursak ''Alexa İçin Güncel Kalmak Önemli Mi?''

Tabiki önemli, elinizden geleni esirgemeyin ve websitelerinizi olabildiğince güncel tutun. En azından haksız gelir elde edenlerin önüne geçerek hakkınızı aramış olursunuz.

Keyifli ve helal kazançlar dilerim :o
Serhan sokrates rabar

kişi bu mesajı beğendi.

Hep o dini mesajları 15 kişiye göndermedim diye bu haldeyim..
wmaraci
reklam

EranKucuk EranKucuk Oyun Medyası Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 923
  • Beğeniler 356 / 355
  • Ticaret 35, (%100)
Anlatım güzel olmuş, hile hurda'dan ziyade kurumsal firmalar paravan bloglarla bunu başarabiliyor. Çok sinirlenmiyorum bu yüzden, dediğiniz gibi emek veren kazanır.
sokrates btnaslan

kişi bu mesajı beğendi.

MekanGunlugu MekanGunlugu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Halkla İlişkiler Ve Online Satış Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 6 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Ben çok hile hurda döndüğünü sanmıyorum. Bence sitenin okunabilir olması alexa için çok önemli. Ne kadar hitinizin olduğu ile hiç ilgilenmiyorlar. Özgün içerik üreten ve ulaşılabilir içerik sağlayan her site sahibi alexada yükselebilir. Ayrıca özgün içerik üretmenin hilesi yok ki. Özgün içerik üretiyorsanız üretiyorsunuz ya da üretmiyorsunuzdur. Hile ile kastedilen eğer backlin kasma olayı ise benim gözlemlerime göre alexa backlink olayını da pek umursamıyor. Bence kolay okunabilir bir site, faydalı ve ulaşılabilir içerik onların en çok önem verdiği unsurlar içerisinde yer alıyor.

konuyla ilgili benim iki ay önce kurduğum sitemi de buradan kontrol edebilirsiniz.
mert47

kişi bu mesajı beğendi.

Google'da "Mekan Günlüğü" olarak aratın.

KingBlogger KingBlogger Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Editör, Blogger Tema Yayıncısı
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1107
  • Beğeniler 240 / 251
  • Ticaret 35, (%100)
Bence güncellikten çok özgün olmak şarttır.
MekanGunlugu

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

alast4ir alast4ir http://enginonal.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 245
  • Beğeniler 17 / 59
  • Ticaret 1, (%100)
güncellik, özgün olması, sosyal medya desteği ve yorumlar ile kısa zamanda güzel yerlere gelebiliyorsunuz.Deneme amaçlı birkaç çalışma yaptığım da gördüklerim beni çok şaşırttı zaten.
mert47

kişi bu mesajı beğendi.

Kişisel Blog | http://enginonal.com.tr

Virinom Virinom WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Benim bildiğim Alexa'da en önemli kriter trafik miktarı. Sitene ziyaretçi çekebiliyorsan güncellikmiş, özgünlükmüş umursamıyorlar.
MaRaL

kişi bu mesajı beğendi.

osmsmr osmsmr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek teknisyen
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad O** S**
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 19 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
Sitene 1 yazı gir crome a Alexa toolbar ı yükle hergün siteye 5-10 defa gir bir hafta sonra ilk 5000 desin :) Alexa bence hiç bir işlevselliği olmayan bir site...
sewkii

kişi bu mesajı beğendi.

halitaga halitaga WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 840
  • Beğeniler 351 / 212
  • Ticaret 1, (%100)
içerisinde 5 yazının olduğu 2 aydır bir virgül bile atmadığım blogspot.com uzantılı sitem TR'de 49.574'cü sırada Alexa bence bir halta yaramayan sistem.
BostanVA

kişi bu mesajı beğendi.

imzam yok

Athynas Athynas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 445
  • Beğeniler 39 / 102
  • Ticaret 6, (%100)
Bu kadar da sert yüklenmemek gerektiğini düşünüyorum. Ancak şöyle de bir durum var Alexa pek özgünlüğe aldırmıyor gibi. 1 aylık aktif site (domain de taze) TR'de 7 bindeyim şu an. En büyük etken sosyal imleme, sosyal medyadan siteye giriş ve site başında harcadığın vakit.

nuriozzkan nuriozzkan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad N** Ö**
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 1 / 10
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam alexada yükselmek isteyenlere birberi tavsiyelerim bu yzımda merak edenler baksın

http://www.nuriozzkan.com/2017/06/alexa-siralama-yukseltme.html

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al