wmaraci reklam

Oyun Geliştirme Fiyat Araştırması

4 Mesajlar 1.377 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

himmetakar himmetakar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Tekniker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 130
  • Beğeniler 29 / 20
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar, bir oyun yaptırma ihtimalim var ama fiyatlardan hiç haberdar değilim o yüzden bir fiyat araştırması yapıyorum.
Trafik kurallarını öğretici ve bilinçlendirici bir oyun olmasını istiyorum. Oyuncu kurallara uydukça puan toplayabilir bilmiyorum senaryoyu nasıl yaparız.
Hangi grafiklerle nasıl bir oyunu ne kadara yaparsınız? Oyunun tüm hakları ve kaynak kodları da devralınacak.
Varsa örnekler ile bana ulaşır mısınız?

wmaraci
reklam

apollon1 apollon1 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 52 / 29
  • Ticaret 0, (%0)
Bir zamanlar oyun yapımına merak salıp ilgilenmiştim kısa bir süre. Gerçekten maliyetli olacaktır çünkü yapılması gereken çok fazla iş oluyor. Basit bir küpün bile üzerine renk atılıyor doku atılıyor detaylar ekleniyor. Hem grafik kısmı çok uzun süre vakit alıyor (az kişili bir ekiple çalışıldığını varsayıyorum) hem de bunun yazılım kısmı zaman alıyor. Yazılımı da apayrı bir dünya. Grafik ve yazılım bittikten sonra animasyon kısmı başlıyor. Çimlerin rüzgarla hareketi, karakterlerin hareketi, tekerleğin dönüşü, karakterin durduğu yerde heykel gibi durmaması adına nefes alma animasyonu vs çevredeki neredeyse her şeye animasyon ekleniyor. Bu da bittikten sonra en önemli detaylardan biri olan ses için çalışılıyor. Rüzgar sesi, yağmur sesi, nefes alma sesi, yürüme sesi, arabanın çalışması tekerleklerin değdiği yüzeye göre farklı ses çıkarması vs..Yani fiyat olarak ne kadar tutar bilmiyorum sadece amatör olarak ilgilenmiştim ancak fikir vermesi açısından süreç hakkında bildiklerimi aktarmak istedim. Kaliteli bir iş için yüksek bir bütçe gerektiğine inanıyorum. (internetten hazır animasyonlar karakterler grafikler vs. satın alınmadığını varsayarak yine)

sentinel1977 sentinel1977 www.gunlukbilgim.com Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci,Blog yazarı,Programmer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 29
  • Beğeniler 3 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Unity üzerinde hazır assetsler kullanılarak ile yapılacaksa pek kasmanıza gerek yok 250-750 bandında 2 hafta 1 ay içerisinde hazır edip teslim edebilcek arkadaşlar olduğuna eminim forumda

www.gunlukbilgim.com || Kanıtın yokluğu,yokluğun kanıtı olmadığı gibi;Varlığın kanıtı da olamaz.

himmetakar himmetakar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Tekniker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 130
  • Beğeniler 29 / 20
  • Ticaret 1, (%100)
Herhangi bir şekilde bu işe girebilecek kişiler bulamıyorum nedense :D Fiyat teklifi alabildiğim bile 4-5 paltformda yayınladığım halde bir elin parmaklarını geçmiyor.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al