Giriş Yap / Kayıt Ol

WM Aracı'na üyelikler tekrar açıldı! Kayıt olmak için TIKLAYIN!

Cevap Yaz Favorilerime Ekle
Seçenekler Stil
Geri Git   Forum > > Android Uygulama Geliştirme

Oyun Geliştirme Fiyat Araştırması

Okunmamış 12 Temmuz 2019, 10:01
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 29 / Erkek
Meslek: Tekniker
Ad, Soyad: Hi... Ak...
Ticaret: 1, 100%
Arkadaşlar, bir oyun yaptırma ihtimalim var ama fiyatlardan hiç haberdar değilim o yüzden bir fiyat araştırması yapıyorum.
Trafik kurallarını öğretici ve bilinçlendirici bir oyun olmasını istiyorum. Oyuncu kurallara uydukça puan toplayabilir bilmiyorum senaryoyu nasıl yaparız.
Hangi grafiklerle nasıl bir oyunu ne kadara yaparsınız? Oyunun tüm hakları ve kaynak kodları da devralınacak.
Varsa örnekler ile bana ulaşır mısınız?
Okunmamış 12 Temmuz 2019, 14:42
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 24 / Erkek
Meslek: Öğrenci
Ad, Soyad: Al... Ta...
Ticaret: 0, 0%
Bir zamanlar oyun yapımına merak salıp ilgilenmiştim kısa bir süre. Gerçekten maliyetli olacaktır çünkü yapılması gereken çok fazla iş oluyor. Basit bir küpün bile üzerine renk atılıyor doku atılıyor detaylar ekleniyor. Hem grafik kısmı çok uzun süre vakit alıyor (az kişili bir ekiple çalışıldığını varsayıyorum) hem de bunun yazılım kısmı zaman alıyor. Yazılımı da apayrı bir dünya. Grafik ve yazılım bittikten sonra animasyon kısmı başlıyor. Çimlerin rüzgarla hareketi, karakterlerin hareketi, tekerleğin dönüşü, karakterin durduğu yerde heykel gibi durmaması adına nefes alma animasyonu vs çevredeki neredeyse her şeye animasyon ekleniyor. Bu da bittikten sonra en önemli detaylardan biri olan ses için çalışılıyor. Rüzgar sesi, yağmur sesi, nefes alma sesi, yürüme sesi, arabanın çalışması tekerleklerin değdiği yüzeye göre farklı ses çıkarması vs..Yani fiyat olarak ne kadar tutar bilmiyorum sadece amatör olarak ilgilenmiştim ancak fikir vermesi açısından süreç hakkında bildiklerimi aktarmak istedim. Kaliteli bir iş için yüksek bir bütçe gerektiğine inanıyorum. (internetten hazır animasyonlar karakterler grafikler vs. satın alınmadığını varsayarak yine)
Okunmamış 12 Temmuz 2019, 15:25
www.gunlukbilgim.com

Yaş / Cinsiyet: 18 / Erkek
Ad, Soyad: Se... Ta...
Ticaret: 0, 0%
Unity üzerinde hazır assetsler kullanılarak ile yapılacaksa pek kasmanıza gerek yok 250-750 bandında 2 hafta 1 ay içerisinde hazır edip teslim edebilcek arkadaşlar olduğuna eminim forumda
www.gunlukbilgim.com || Kanıtın yokluğu,yokluğun kanıtı olmadığı gibi;Varlığın kanıtı da olamaz.
Okunmamış 13 Temmuz 2019, 20:38
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 29 / Erkek
Meslek: Tekniker
Ad, Soyad: Hi... Ak...
Ticaret: 1, 100%
Herhangi bir şekilde bu işe girebilecek kişiler bulamıyorum nedense Fiyat teklifi alabildiğim bile 4-5 paltformda yayınladığım halde bir elin parmaklarını geçmiyor.
Cevap Yaz Favorilerime Ekle

Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 Ziyaretçi)

Seçenekler
Stil
Normal Normal

Geri Git   Forum > Android Uygulama Geliştirme