freelance iş ilanları

General Mobile Discovery Elite Hakkında Öğrendiklerim

10 Mesajlar 4.196 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

GencHaber GencHaber Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 136
  • Beğeniler 14 / 18
  • Ticaret 1, (%100)
Merhabalar :) General Mobile Discovery Detaylı İnceleme yazımda sizlere general mobile hakkında uzun araştırmalarım sonucu derleyip topladığım bilgilerimi paylaşmıştım sonradan mavi bi discovery de aldım :D

Bugun ise discoverynin abisi yeni çıkacak olan discovery elite hakkında öğrenebildiklerimi paylaşacağım telefon hakkında henüz pek bilgi yok çünkü telefon henüz tam olarak tanıtılmadı sadece DonanımHaber ekibinin röportajında paylaşılan bilgileri elde edebiliyoruz… şimdi paylaşılan bilgiler ve videoda gözüme takılanları sizinle paylaşacağım :)

İşletim Sistemi

Telefon ilk olarak android 4.2 sürümüyle piyasaya çıkacak ama Muzafer Gölcü sonrasında OTA üzerinden her ay yeni bir güncelleme geleceğini telefonun Android 4.4 Kitkat sürümüne kadar yükseltileceğinin bilgisini verdi. Telefonda fark ettiğim ve benim hoşuma giden bir diğer yenilik ise O Tuşu…

İphone telefonlar gördüğümüz yazılımsal bu tuş sürekli ekranda ön planda durup bize güzel kısayollar sağlıyordu bazı arkadaşlarımızın çok sevdiği bu olayı android telefonda görmek çok güzel… :) ayrıca General Mobile şirketi kullanıcıların isteklerini daha önce hiçbir firmada göremediğimiz kadar çok dinleyerek söylenenleri değerlendirip uyguluyorlar discovery modeline gelen shake&brush özelliği de buan bir örnek yen telefond ada yazılımsal sürprizler bizi bekliyor ayrıca arayüz biraz daha renkli ama daha sade olmuş gözü yormadan full hd ekranı bize sunuyor. Ayrıca general mobile şirketi Modern Combat 4 Oyununu bize bu telefonla birlikte ücretsiz olarak sunacak :D Telefon daha önce LG G2 modelinde gördüğümüz ekrana çift dokunarak ekranı açma özelliğini bize sunuyor bu tuş kullanımını dahada azlatacak herhalde :D ayrıca ekran kapalıyken ekranda C harfi çizersek direk kamera açılıyormuş ve bunu kendimize göre özelleştirebilirmuşuz bunlar güzel yazılım özellikleri ;)

Ekran

Telefonda 5.5inch full hd 1080×1920 piksellik bi ekran bulunuyor bu boyutuyla aslında PHABLET kategorisine giriyor bazı kullanıcılar için bu kadar büyük ekran sorun olabilir ama benim gibi olsun abi büyük olsun film falanda izleriz :D diyenler için çok güzel :D ekran Gorilla Glass 3 ile korunuyor şuanda en güncel koruma camı da bu zaten :) Adreno 550MHz Adreno 330 GPU kullanan ekran 4GB ram belleğin 1 GB si GPU için atanında bize ileri derece grafikler sunabilir olmuş hatta telefon 4K ultra HD videoları bile oynatabiliyor :D

Hafıza & İşlemci

Telefon 2.5GHz 4 Çekirdek Snapdragon 800ac İşlemci kullanıyor bu sanpdragon 800 sınıfının en baab en hızlı işlemcisi yani artık karşımızda bi performans canavarı duruyor zaten antutu benchmak ta da 35500 küsür puanlara ulaşarak samsung un note3 ünü geçip ilk sıralara yerleşmiş durumda :) Bknz… Telefonda 4GB Ram bellek var fakat 1GB Ram bellek GPU ya ayrıdığı için kullanıcıya 3GB ram bellek kalıyor fakat 3Gb ram de hiç az değil :) Dahili hafıza olarak 32GB dahili bellek var buda oldukça tatmin edici henüz bilmiyoruz ama hele birde 32&64GB hafıza kartı desteği olursa tadından yenmez :)

Kamera

General Mobile kamera konusunda da kendini cidden aşmış :D Muzaffer beyinde belirttiği gibi telefonun ön kamerası Iphone un arka kamerasıyla eşdeğer zira telefonda 8MP optik odaklamalı bir ön kamera bulunuyor arkada ise 16MP çözünürlüklü bir canavar yatıyor e haliyle ön kamerada arka kamerada HD video kaydını destekliyor. Dikkat çeken bir başka özellik ise general mobile telefon için bir kamera yazılımı da geliştirmiş bu yazılım kullanıcıların fotoğraf düzenlemelerine yardımcı oluyor :)

Bağlantı

Wifi, Bluetoth 4.0, GPS – Glonass, 3G gibi bağlantı özellikleri zaten her yerde yazıyor ama bi özellik varki benim donanımhaber ekibinin videosunu izlerken gözüme çarptı ve hiçbir yerde bundan bahsedilmemesi tuhafıma gitti… Evet discovery modelinde olmayan NFC desteği bu telefonda var :D

Multi Medya

Daha öncede belirttiğim gibi telefon 4K HD videoları bile oynatabiliyor kısaca süper… denecek bişey yok be :D discovery modelinde şikayet edilen ses seviyesinin yeterli olmaması durumu içinde geliştirmeler yapılmış, müzik oynatıcı güncellenmiş güzel şeyler bizi bekliyor :D

Son Nokta

Diğer markaların 2000-2500 lira gibi fiyatlara sunacağı bu telefonu General Mobile ilk parti şubat ayında olmak üzere 1199TL gibi muhteşem bi fiyatla sunmayı bekliyor bende bir discovery kullanıcı olarak bu telefona terfi etmeyi tabiki isterim ama mağlum öğrenciyiz durum ne olur ne olmaz bilemiyorum :D Eğer telofon piyasaya çıktığın alan bi arkadaşım olursa yada telefoncu tanıdığı ikna edip bi telefon ödünç alabilirsem detaylı bi inceleme videosu çekip ve daha güzel bi inceleme yazısıyla karşınızda olmak isterim :) Bellimi olur belkide General Mobile incelemem için bana da gönderir telefonu :D General Mobile şirketi türk kullanıcısına uygun fiyatlı ve yüksek performanslı telefonlar sunarak ve kullanıcıların görüşlerini de dikkate alarak güncellemeler yapıyor bu şekilde devam ederse benim gözümden hiç düşmez ve türkiye pazarında çok çok iyi yerlerde olurlar :) Herkese teknoloji dolu günler…

Kaynak: AndroTurkey.Com

wmaraci
reklam

Yunusemre Yunusemre Kabul Edilmedi Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1548
  • Beğeniler 963 / 278
  • Ticaret 97, (%100)
GM Artık kendini göstermeye başladı..

• Üyelik 02.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 136
  • Beğeniler 14 / 18
  • Ticaret 1, (%100)

Yunusemre adlı üyeden alıntı

GM Artık kendini göstermeye başladı..

bu sekilde giderlerse benden gm ye tam destek 5 tanıdığa discovery aldırdım bide ben 6 :D şimdi bazıları beraber elite e terfi edelim demeye başladılar bile bakalım maddiyatıda halledersek artık :D

Yunusemre Yunusemre Kabul Edilmedi Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1548
  • Beğeniler 963 / 278
  • Ticaret 97, (%100)

GencHaber adlı üyeden alıntı

bu sekilde giderlerse benden gm ye tam destek 5 tanıdığa discovery aldırdım bide ben 6 :D şimdi bazıları beraber elite e terfi edelim demeye başladılar bile bakalım maddiyatıda halledersek artık :D

Vallahi ben şuana kadar rahat 10 kişiye aldırdım.
Benim gözümde on numara bir telefon. Hayırlısı.
GencHaber

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 02.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 136
  • Beğeniler 14 / 18
  • Ticaret 1, (%100)
aynen hocam kısmet artık

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
Böyle güzel güzel okuyorum, hoşuma gidiyor da hep bir ön yargı var bende.
General Mobile olması bana nedense hep soru işaretleri bırakıyor.:o

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.

SeyfullahAslan SeyfullahAslan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Akademisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Ben geçen hafta Discovery aldım. Samsung S4 alan arkadaşlaral sonra kıyas ettim. Altta kalır yanı yok. Çok da memnunum. Ben de zaten kardeşimde görmüştüm. Onun tavsiyesine uyarak aldım.
GencHaber

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 136
  • Beğeniler 14 / 18
  • Ticaret 1, (%100)

Mertcan adlı üyeden alıntı

Böyle güzel güzel okuyorum, hoşuma gidiyor da hep bir ön yargı var bende.
General Mobile olması bana nedense hep soru işaretleri bırakıyor.:o

hocam bence aklınızda soru işareti kalmasın discovery kullanıcısıyım şimdiye kadar 4kez güncelleme geldi 5incisi şubatta 2 yıl telpa garantili f/p kralı daha ne olsun hem btk verilerine göre şuanda türkiyede en çok satan telefon tüm türkiye yanılıyor olamazya ;)

mrshn mrshn Felix Themes (technoesh) Kullanıcı
  • Üyelik 21.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Konya
  • Ad Soyad E** Ş**
  • Mesajlar 1011
  • Beğeniler 46 / 146
  • Ticaret 14, (%100)
Bu telefon alınır.
GencHaber

kişi bu mesajı beğendi.

WAY4PLAY WAY4PLAY WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 222
  • Beğeniler 30 / 39
  • Ticaret 2, (%100)
iPhone un yurtdışında tutma sebebi fiyat/performans oranıydı. Bu telefonda da Türkiye için bunu görüyorum.

Yurtdışında insanların ucuz diye aldıkları şeyler bizim güzel ülkemizde 3-4katı fiyatlara çıkıyor. Bizim insanımızda bunları Lüks ve zenginlik göstergesi olarak görüp maaşının 2katı değerinde telefonlar alıyor.

Benim ortaokulda burgercing ve mekdanılsı lüks restoran gören arkadaşlarım vardı bunun sebebide bu galiba... Yurtdışında maddi durumu düşük insanların ucuz diye tükettiği bu şeyler. Ülkemizde bir kilo et parası

wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al