KİŞİSEL KANAATİM

AMOLED EKRAN PROBLEMLERI VE CEŞİTLİ SORUNLAR HAKKINDA

Bu olayın Üstesinden İsteseler gelirler günümüz teknolojisinde Amoled ekranların ayıbı olarak lanse ediliyor bu SAMSUNGUN ve Diğer firimalar’ın kurnazlığından İbaret MAALESEF Samsung cihazlarının sağlamlığına ve uzun yıllar kullanılırlığına güveniyor ve biliyor bakın Note 1 s2 s3 hala taş gibi kullanılıyor ve çalışıyor.
Samsung kapitalist düzende bağzı küçük hileler Yapma amacında nedeni ise kullanıcıda hayalet ekran olsunda cihazı kullanıcı Üst modeli ile değiştirmeye teşvik etmek gibi, kişisel kanaatim bu Yönde.Aynı şekilde ota güncellemleri konusundada bilerek cihazları kernel ve işlemci ayarları ile oynayarak verdiği güncellemeler ıle kısır döngüye sokuyor batarya ve ekran sürelerini kısıtlıyor ki kullanıcılar üst modellere yönelsin...
Custom romlar ve kerneller kullanırım yıllardır Samsung cihazlarda stock kernel kullanmıyorsanız inanın ghost screen sorunu ile karşılaimanız çok az sürekli HATTA MÜMKÜN DEĞİL rom tazelemek ve kernel değiştirme İŞLEMLERİ cihazın emmc çipini taze tutar ve ekranını sürekli yeniler ekran log kayıtlarını ve batarya kayıtlarınıda bu sayede temizleyebilirsiniz.
Bu Anlatım tamamen kişisel fikirlerimdir ancak doğruluk payına adım gibi eminim xda ve türevi sitelerdede hiç bir kullanıcıda problem ve bu tarz sorunlar göremessiniz, rastladım tek sorun yanlış rom atımı kernel yüklerken şarjın bitmesi cihazın brick olması yada cihazın sistem kaynakları ile oynamalar yaparken yaşanan sorunlar dışında ama türkiyede bakıyorum herkezde bi problem samsung servisleri ve diğer markalar elektirik faturası kuyruğu gibi kalabalık nedeni ise bilincsiz ve tek düze kullanım kaynaklı....

Kaynak=>https://www.turkdevelopers.in/konu-ghost-screen-ve-diger-problemler-hakkinda-79.html