cmp764Merhaba, bugün sizlere birkaç hafta öncesinde bir internet şirketinin şahsıma gönderdiği telefonun inceleme videosunu çektim.Fiyat Performans ürünü akıllı telefon arayan tüm kullanıcıların önünü aydınlatacak bir video olduğuna inanıyorum.Daha iyisini çekebilirdim ama şu anlık elimden gelen bu oldu.Bu sebeple affınıza sığınıyorum :) Telefon daha çok tablet serisine yakın bir telefon bu sebeple telefon ile tablet arası dediğimiz phablet olarak adlandırabileceğimiz 5.7 inç büyük ekrana sahip.Videoyu izledikten sonra sizlere birkaç hafta içindeki deneyimlerimi anlatacağım.Telefonun olumlu ve olumsuz tüm yanlarını belirtmeye çalışacağım :)

İyi seyirler...

Videoyu izlemek için !!!TIKLA!!!

Eğer yüksek özelliklere sahip şık,zarif ama ucuz bir telefon arıyorsanız bence ideal ve sizi yüksek ve kaliteli bir telefon alana kadar fazlasıyla oyalayabilecek bir telefon.Biraz büyük ve incelik olarak pek ince bir telefon değil.Ama bence zariflik incelik demek değil.Bu telefon ince bir telefon sayılmaz.Ama bence zarif ve şık bir telefon olduğunun kanaatindeyim.

ARTILARI:

- Temple Run 2,Subway Surf,Asphalt 8 gibi oyunları tıkanmadan,rahatlıkla oynayabiliyorsunuz.

- Telefonda ölü pixel çıkmamıştır.

- 5 MP Ön Kamerası Kaliteli

- Bataryası sizi oynadığınız sürece 1 gün fazlasıyla götürüyor.

- 5.7 inç ekran videoları daha iyi izlemenizi sağlıyor.

- Şık ve zarif bir görünüme sahip

- Kulaklığa giden ses çok kaliteli

- Çift Sim kart desteği

- 16 GB Dahili,32 GB yükseltilebilir hafıza

- Düşük Fiyat

- Zor çizilir,kırılır özel ekran teknolojisi Gorilla Glass 2

- Wifi çekim kalitesi yüksek.

-Telefonun ilk hali çok uygulama yüklü değil.Telefonu baştan aşağı siz tasarlıyorsunuz.Düzene sokuyorsunuz.Radyo uygulaması desteği bulunmaktadır.

- Bluetooth 4.0

- Arka kamerada AutoFocus teknolojisi

EKSİLERİ:

- Kayar kasaya sahip.Her an elinizde düşecekmiş gibi.

- Aksesuarları resmi sitesinde pahalı ve zor bulunuyor.Ama aliexpress.com size bu olanağı sunuyor.

- Kulaklık ve şarj aleti kendi renginde değil.Beyaz renkte.

- 1 GB Ram az.Telefon firmaları hala kullanıcıların en az 2 GB istediğinin farkında değil.

- Root erişimi için güvenilir kaynaklara sahip değil.

- Batarya şarj esnasında fazla ısınıyor.

- Gece çekimleri için düşük Led Flash 'a sahip.

- Hoparlör kalitesi orta seviyede.Pek kaliteli değil.

- 13 MP Ön kamera çözünürlüğü çok fazla yüksek değil.13 MP denilince kullanıcının beklediği görüntüyü vermiyor.Ama düşükte değil.Şöyle açıklayım Orta seviye ile yüksek seviyenin arasında.Yani 5 üzerinden 3.7 gibi felan :)

VİDEO HATALARI:

- Başlangıçta kamerayı koltuğa sürdüğümden dolayı ilginç bir ses çıkmış :)

- 2500 mah batarya demişim.Orası 2800 mah olacak.

- Subway Surf oynarken videoda çok küçük bir bölüm kesildi.Oyun tıkanmış gibi göründü.Oyun gayet hızlı oynanıyor içiniz rahat olsun :)

- Arka kamera ile seri çekim yapmaya çalışırken ekrana basmışım.Bu sebeple sanki tuş çalışmıyor görünümü vermiş.Tuş takır takır çalışıyor ;)

Bütün bu hatalardan dolayı kusuruma bakmayın :=)

TELEFONA AİT RESİMLER:

Aklıma gelmeyen şeyler olabilir.Onları zamanla eklemeye çalışacağım.Sizlerde aşağıdaki yorum alanından sorularınızı sorabilirsiniz.Alternatif olarak isbakanbugrahan@gmail.com adresine mail atabilirsiniz.

Piranha GRANDE EXTRA ANLATIM

Piranha Zen Teknoseyir Anlatımı

Umuyorum FP Ürünü arayanlar için faydalı bir kaynak olmuştur. Hayırlı günler diliyorum :)

kaynak: bugrahanisbakan.com