SDK projesinde activity_main.xml yok

7 Mesajlar 2.281 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

halilyc halilyc labters.com Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web & Grafik ve iOS
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 837
  • Beğeniler 441 / 190
  • Ticaret 6, (%100)
Merhabalar arkadaşlar. Hayırlı Ramazanlar hepinize. Bu aralar android işine merak sardım herşey tam takır eksiksiz kurdum ama en önemli yerde takılı kaldım. İnternette izlediğim tüm tutoriallerde yeni proje oluşturdukları zaman res / layout dizinin içinde activity_main.xml çıkıyor fakat bende öyle birşey yok. Gel gelelimki programın ana ekranı buymuş yani bu ekran şart bunu nasıl düzelticem yardımcı olabilirseniz sevinirim. Yardımcı olanlardan bu mübarek aylarda Allah razı olsun şimdiden :)

wmaraci
reklam

cumak27 cumak27 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Endüstri Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 643
  • Beğeniler 87 / 87
  • Ticaret 19, (%95)
Gelmiyorsa kendin oluşturabilirsin. Geçici olarak sorununu çözmüş olayım. Layout klasörünün üstüne sağ tıkla ve Android Manifest XML diye bir seçenek çıkması lazım altlarda onu seç ve yeni bir tane oluştur. Ardından o layout klasörün altına doğru bak AndroidManifest.xml diye bir dosya var oraya da yeni açtığın layout'u eklemen gerekiyor.
halilyc

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 837
  • Beğeniler 441 / 190
  • Ticaret 6, (%100)

cumak27 adlı üyeden alıntı

Gelmiyorsa kendin oluşturabilirsin. Geçici olarak sorununu çözmüş olayım. Layout klasörünün üstüne sağ tıkla ve Android Manifest XML diye bir seçenek çıkması lazım altlarda onu seç ve yeni bir tane oluştur. Ardından o layout klasörün altına doğru bak AndroidManifest.xml diye bir dosya var oraya da yeni açtığın layout'u eklemen gerekiyor.

Teşekkür ederim Hocam güzel demişsinde köklü bir çözüm yapmak lazımki sonra ileride sıkıntı fln çıkarmasın başıma :) Daha başlamadan soğudum resmen. İngilizce kaynaklarda ne diyorlarsa hepsini yaptım hala bir sonuca varamadım :/

• Üyelik 10.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 643
  • Beğeniler 87 / 87
  • Ticaret 19, (%95)

halilyc adlı üyeden alıntı

Hocam güzel demişsinde köklü bir çözüm yapmak lazımki sonra ileride sıkıntı fln çıkarmasın başıma :) Daha başlamadan soğudum resmen. İngilizce kaynaklarda ne diyorlarsa hepsini yaptım hala bir sonuca varamadım :/

Valla daha başlamadıysan Android Studio'ya bi bak derim ben önceden başladığım için Android Studio'ya sıfırdan başlayamıyorum. Eclipse soğutuyor insanı hep böyle saçma sapan hataları var. Eclipse kullanma derim.
halilyc

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 14.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 837
  • Beğeniler 441 / 190
  • Ticaret 6, (%100)

cumak27 adlı üyeden alıntı

Valla daha başlamadıysan Android Studio'ya bi bak derim ben önceden başladığım için Android Studio'ya sıfırdan başlayamıyorum. Eclipse soğutuyor insanı hep böyle saçma sapan hataları var. Eclipse kullanma derim.

Hocam ben zaten pek kodla uğraşmak istemiyorum :) Ben PSD olarak hazırlarım onu uygulamaya yansıtabilirsem süper olur zaten :) Android Studio işini görür diosun yani ? Bi araştırayım :)

• Üyelik 10.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 643
  • Beğeniler 87 / 87
  • Ticaret 19, (%95)

halilyc adlı üyeden alıntı

Hocam ben zaten pek kodla uğraşmak istemiyorum :) Ben PSD olarak hazırlarım onu uygulamaya yansıtabilirsem süper olur zaten :) Android Studio işini görür diosun yani ? Bi araştırayım :)

Valla hiç kullanmadım da nasıl olduğunu da bilmiyorum bende bir yerde okumuştum Android Studio'yu Eclipse göre daha iyi diye biliyorum.
halilyc

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 837
  • Beğeniler 441 / 190
  • Ticaret 6, (%100)
Eyvallah hocam indirdim kurdum çok kullanışlı geldi gerçektende en azından hata fln almadım hiç :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al