wmaraci reklam

Sitenin Parasal Değerini Hesaplama Aracında Hata

5 Mesajlar 1.089 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Fuhrer Fuhrer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 29
  • Beğeniler 2 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar,

Sitenin Parasal Değerini Bulma aracında basit ama büyük sıkıntılara yol açabilecek bir hata tespit ettim.

Sitemin parasal değerini sorguluyorum 368 TL diyor. Ardından tekrar sorgulayınca 308 diyor. Bir daha sorgulayınca tekrar 368 diyor sonra tekrar 308 vs. vs.

Kafasına göre 308 ya da 368 olarak gösteriyor (benim sitem için geçerli)

Parasal hesaplamayı düzenli olarak takip ederim. 2 hafta önceki hesaplamamda 332 lira idi. Daha sonraki günlerde kademeli olarak 340 - 350 şeklinde arttı, içerik ve hit gelişimine bağlı olarak.

Bugün girip tekrar sorguladığımda bir anda 308 olduğunu gördüm ve şok oldum. Tekrar sorguladığımda 368 dedi. Hata oldu sanırım az önce diyerek tekrar sorguladığımda gene 308 e döndü.

Kısaca bu araçta bir şekilde bir hata var ama nedir ne değildir sizler bilirsiniz tabiki. Sorun çözülürse iyi olur yalnız. Zira site satım işlerinde alıcı ve satıcı arasında sıkıntı çıkartabilir bu araç. Wmaracı'nın parasal değer hesaplama uygulaması pek çok alış verişte önemli bir referans.

Teşekkürler.

wmaraci
reklam

Shrikeen Shrikeen Frontend Developer Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Front End Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ş**
  • Mesajlar 2933
  • Beğeniler 745 / 744
  • Ticaret 60, (%100)
Site alım-satım yaparken parasal değere bakarak satış yapılmıyor maalesef.

Sitenin hiti, geliri iyiyse iyi fiyata gider. Siz sıfır bir alan adı alıp içini doldurup hesaplarsanız da o fiyatlarda bir değer çıkar. 1 yıllık domaine içi boş 800 TL diyor. Ben buradan kime 800 TL'ye alan adı satayım ? Bir de bu yönden bakın.

Fuhrer Fuhrer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 29
  • Beğeniler 2 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Dediğiniz doğru tabiki ancak o zaman bu aracın bir işlevi kalmıyor, yanlış mıyım?

Site değerini neye göre ve nasıl hesapladığı hakkında bilgi var mı bilmiyorum ama analitycs ile bağlantılı bir sistem olsa ve bu sistem site içeriğine, site hitine, alexa ve pr değerlerine, backlink sistem değerlendirmesine göre bir analiz yaparak gerçek bir fiyat ortaya koyabilse oldukça başarılı olurdu.

Benim tahminim yalnızca domain ve site içerik sayısına göre bir analiz yapıyor. Zira gercekgundem.com gibi trilyonluk bir siteye 75 binlira değer biçiyor. Fakat buna rağmen her tıklama da farklı sonuç çıkartması (iki sonuç arasında git gel yapması) kesinlikle bir hata olmalı.
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

mustafa9859 mustafa9859 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ziraat Mühendisi
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 693
  • Beğeniler 137 / 142
  • Ticaret 11, (%100)
Bence araç ne derse ona satıcan millet mezarcı olmuş abi :D

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

goldenwings goldenwings WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Z** Ö**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 71 / 104
  • Ticaret 73, (%100)
Merak edip bende baktım şimdi. Çok nesnel bir sonuç. Araca göre site değeri 204 diyor. Yaklaşık 1 aylık gelire site satmak biraz saçma olur. Araca göre değerlendirmemek lazım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al