wmaraci reklam

Eski versiyon Google XML SiteMaps eklentisi

2 Mesajlar 863 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

caglark caglark caglarkeskin.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 01.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 1125
  • Beğeniler 59 / 243
  • Ticaret 48, (%100)

Uzun süredir sizlerle paylaşımda bulunamadım. Bu süre içerisinde diğer projem olan Applycapp üzerinde çalışmaya devam ettim. Sitem üzerinde SEO alanında bir çok çalışma yaptık ve her zamanki gibi bu çalışmalar bana çok şey öğretti.

Öğrendiklerim arasında bence en önemlisi SiteMap alanındaki yaptığımız düzenleme oldu. Bunuda sizlerle paylaşmak istedim. Google XML Sitemaps , Yoast ve All in One Seo Pack gibi sitemize SiteMap eklememize yarayan eklentilerden haberdarız. Tam olarak zamanını hatırlamıyorum ama bu tarz eklentiler verdikleri SiteMap’lerde kategori kullanmaya başladılar. Eskiden siteniz içerisindeki tüm linkleri tek bir sayfada (sitemap.xml) verirken şimdilerde kategorilendirme işlemi uyguluyorlar. Aşağıda örneğini görebilirsiniz :

Bu durum bir çok SEO işi yapan insan tarafından pek hoş görülmüyor. Gelen Google botlarına tek hamlede tüm linkleri vermek , bunları parçalara ayırıp vermekten çok daha mantıklı bir hareket olacaktır. Bu düşüncem doğrultusunda araştırma yaptım. Nekro Ajans’tan Turan Bey’in yardımıyla da Google XML Sitemaps v3 for qTranslate eklentisini buldum. Bu eklenti yılların emektarı Google XML Sitemaps eklentisinin eski versiyonu. ( Kategorilendirilmemiş versiyonu ) Bu eklentiyi kurarak Google botlarına sitenizdeki tüm linkleri tek bir sayfada ve tek bir hamlede verebiliyorsunuz.

Bu değişikliği kendi siteme uyguladıktan sonra gerçekten yararını gördüm. Google Webmaster Araçları platformunda sürekli Google dizinine gönderilen ve indexlenen sayfalarımın sayılarını kontrol ederim. Bu değişikliği yapmadan önce gönderilen ve indexlenen sayfalar arasında 200-300 gibi bir fark oluyordu. Atıyorum 800 sayfa gönderildiyse 500’ü kadar dizine eklenip index alıyordu. Değişikliği yaptıktan 3-4 gün sonra bu sayının neredeyse eşitlendiğini gördüm. Bana yararını kendi gözlerimle gördükten sonra da sizlerle paylaşmak istedim.

Yazımda da belirttiğim gibi bu keşfi yaşamama neden olan Turan Bey’e teşekkürü borç bilirim. Umuyorum yapacağınız bu değişiklik sizlere de faydalı olur. Konuyla ilgili bir sıkıntı olursa bu yazıma yorum yapabilir veya WMAracı üzerinden özel mesaj ile benimle iletişim kurabilirsiniz.

Google XML Sitemaps v3 for qTranslate eklentisini WordPress üzerinden indirmek için tıklayınız.

Kaynak : http://caglarkeskin.com.tr/sitelerinizdeki-sitemaplere-kucuk-birer-dokunus/
NavarinTR Kingjames

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Kingjames Kingjames WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Satış temsilcisi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** Ö**
  • Mesajlar 900
  • Beğeniler 235 / 265
  • Ticaret 9, (%100)
çok iyi oldu bu. eline sağlık

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al