Giriş Yap / Kayıt Ol

WM Aracı'na üyelikler tekrar açıldı! Kayıt olmak için TIKLAYIN!

4Beğeni
  • 2 Yazan CoaX
  • 1 Yazan mehmet01
  • 1 Yazan CoaX

Cevap Yaz Favorilerime Ekle
Seçenekler Stil
Geri Git   Forum > > Arama Motoru Optimizasyonu

Hariç Bırakılıp, Dizine Eklenmeyen Url'ler için Nasıl Bir Yol İzlenmeli ? Yapılacak İşlem Nedir ?

Okunmamış 17 Nisan 2019, 19:20
MehmetOzcan Adlı Üyenin Avatarı
Zagor.Org

Yaş / Cinsiyet: 33 / Erkek
Meslek: Broker
Ad, Soyad: Me... Öz...
Ticaret: 1, 100%
Herkese merhabalar,

Bir çok acemi webmaster için sıkıntılı bir durum olan google webmaster panelde aldığımız Hariç Bırakıldı; Keşfedildi - şu anda dizine eklenmiş değil, Tarandı - şu anda dizine eklenmiş değil, özetçe dizine eklenmeyen sayfalarımızın dizine eklenmesi google de yer alması için yapılacak işlem nedir ? nasıl bir yol izlenmeli ? bu bir hata mı yoksa çözümü olmayan bir uyarımı

Biraz araştırdım ilgili sayfalar googlede baska web siteleri tarafından yer aldığı için kopya benzer içerik türüne düşmüş o yüzdende googlede bu sayfaları indexlemeyip hariç tutuyor ve bununda (google panelden tek tek dizine ekleme isteği dışında )bir çözümü yok sonucuna vardım tabi bu inşallah doğru değildir.
Bilgisi deneyimi olan arkadaşlar konuya açıklık getirirse başta kendim olmak üzere bir çok insan için faydalı olacaktır.

“Bir delil ile 40 alimi yendim, 40 delil ile bir cahili yenemedim.” “Hz.Mevlana”
Okunmamış 17 Nisan 2019, 19:44
CoaX Adlı Üyenin Avatarı
AmeleMaster

Yaş / Cinsiyet: 34 / Erkek
Meslek: CoaXSEO
Ad, Soyad: Me... Pa...
Ticaret: 6, 100%
Keşfedildi dediği google botların gördüğü ama henüz sıralamaya koymadıkları.
Tarandı ama dizine eklenmedi. Bu da dizine eklenmediğini söylese de bir ihtimalle eklenebilirde.Yani bir tür karar verme aşamasında olabilir.
Bunun için tekrar indexletmenizin bir getirisi olmayacaktır.
Noindex kullanmıyorsanız ve içeriğinizin büyük bir bölümü kopyadan oluşmuyorsa böyle sorunlar ile karşılacağınızı sanmıyorum.

detaylı konu için bakın
https://support.google.com/webmaster.../7440203?hl=tr
ctnbckci ve MehmetOzcan bunu beğendi.
Okunmamış 17 Nisan 2019, 21:56
Teyyare Adlı Üyenin Avatarı
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 25 / Erkek
Meslek: Reklamcı
Ad, Soyad: Ek... Sa...
Ticaret: 2, 100%
Bu sorun bende de var bende geçemedim. 1500 linkim hariç bırakıldı diyor. 301 çektikten sonra oluştu.
Bir de bu yeni console de 301 işleminden sonra ne yapmak gerekiyor? Bir türlü yeni alan adına 301 bildirimi yapamadım. Bilen varsa söyleyebilir mi?
Önceki konsolda yeni siteyi taşı vardı ordan bildirim yapıyorduk bunda bir türlü bulamadım. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.
Okunmamış 17 Nisan 2019, 22:42
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 27 / Erkek
Meslek: ...
Ad, Soyad: Me... Ça...
SSL kurmadan önce bende yoktu bu hatalar. SSL kurduktan sonra bende de çıkmaya başladı. Çıkan sayfaların son taranma tarihleri SSL kurduğum tarihten öncesine denk geliyor hep. 3 ay gibi bir sürede yavaş yavaş kendi kendine azaldı. 400-500 olan sorunlu link sayısı şimdi 60-70'lere düştü. Sanırım 1 aya kalmaz komple bitmiş olur.
Teyyare bunu beğendi.
Okunmamış 17 Nisan 2019, 22:56
CoaX Adlı Üyenin Avatarı
AmeleMaster

Yaş / Cinsiyet: 34 / Erkek
Meslek: CoaXSEO
Ad, Soyad: Me... Pa...
Ticaret: 6, 100%
Alıntı:
Teyyare Adlı Üyeden Alıntı
Bu sorun bende de var bende geçemedim. 1500 linkim hariç bırakıldı diyor. 301 çektikten sonra oluştu.
Bir de bu yeni console de 301 işleminden sonra ne yapmak gerekiyor? Bir türlü yeni alan adına 301 bildirimi yapamadım. Bilen varsa söyleyebilir mi?
Önceki konsolda yeni siteyi taşı vardı ordan bildirim yapıyorduk bunda bir türlü bulamadım. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.
peki .htaccess kodlarınızı yönlendirmeden sonra eklediniz mi

Bu konu işinize yarayabilir
MehmetOzcan bunu beğendi.
Konu CoaX tarafından (17 Nisan 2019, 23:51 ) değiştirilmiştir. Sebep: Ekleme
Okunmamış 18 Nisan 2019, 08:49
Teyyare Adlı Üyenin Avatarı
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 25 / Erkek
Meslek: Reklamcı
Ad, Soyad: Ek... Sa...
Ticaret: 2, 100%
Alıntı:
CoaX Adlı Üyeden Alıntı

Zaten 301 işlemi htaccess ile yapıldı hocam. Fakat önceden biliyorsunuzdur, konsolda siteyi taşıma olayı vardı ve ordan yeni alan adına yönlendirme yapıyorduk siteyi taşı diyerek bildiriyorduk fakat şimdi yeni search konsolda yapamıyoruz.
Okunmamış 18 Nisan 2019, 12:46
MehmetOzcan Adlı Üyenin Avatarı
Zagor.Org

Yaş / Cinsiyet: 33 / Erkek
Meslek: Broker
Ad, Soyad: Me... Öz...
Alıntı:
Teyyare Adlı Üyeden Alıntı
Alıntı:
CoaX Adlı Üyeden Alıntı

Merak edip anlamadığım birşey var şimdi eski domainin googledeki kırık calısmayan lınklerını 301 ile yeni domainime yonlendırsem bu yenı domaini olumlu yada olumsuz etkılermı ? bu eski alan adına yapılan bir işlem yeni domainle sadece ziyaretci kaynağı olarak olumlu etkılemesi gerekmez mı ?
“Bir delil ile 40 alimi yendim, 40 delil ile bir cahili yenemedim.” “Hz.Mevlana”
Cevap Yaz Favorilerime Ekle

Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 Ziyaretçi)

Seçenekler
Stil
Normal Normal

Geri Git   Forum > Arama Motoru Optimizasyonu