wmaraci reklam

İstediğim her anahtar kelimede ilk sıraya nasıl çıktım?

10 Mesajlar 1.298 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

tazemuhendis tazemuhendis WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek İnşaat Mühendisliği Öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 382
  • Beğeniler 152 / 67
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 5 ay önce sitemi bloggerdan wordpresse taşıdım. Wordpress hakkında zerre bilgim yoktu, SEO hakkında da ufak tefek bilgim vardı.

Sitem taşırken ciddi derecede sıralama kaybetmişti, önceden de pek parlak değildi. Ama azim ettim sitemle ilgilenerek istediğim kelimelerde makalelerimi ilk sıraya yükseltmeyi başardım. Çalışma yaptığım makaleler en kotu ilk sayfada.
Peki bunu nasıl yaptım? Sizlere bilgi vermek istiyorum. Çünkü bu forumu hep soru sormak için kullandım, biraz da benim katkım olsun.
Öncelikle SEO bilgim olmadığı için parayla SEO yaptırmayı denedim hiçbir işe yaramadı.
Daha sonra bu işi ben neden yapmıyorum dedim ve başladım. Madde madde sizlere anlatmak istiyorum.
1-) Öncelikle içerikleriniz en az 500-600 kelime olsun. Anahtar kelimeyi bol bol kullanın mümkünse makaleye anahtar kelime ya da anahtar cümle ile başlayın. Yoğunluk %1.5 falan olsun yaklaşık.
2-) Sadece bir anahtar cümleyi hedeflemeyin, ilgili ikinci üçüncü en çok aratilan kelime ve cümleleri de makalenizde en az yüzde bir oranında kullanın.
3-) Başlıkta anahtar cümle geçsin.
4-) Yazıda kullanacağınız fotoğrafları bilgisayara indirip adını anahtar cümleniz yapıp yükleyin. Yani anahtar cümleniz bilgisayar nedir? ise bilgisayara indirip adını bilgisayar nedir yapıp yükleyin.
5-) Yazı içinde başka yazılara link verin.
6-) En önemli olaylardan birisi de backlink. Forumlardan alınan backlinkler işe yarıyor. Forumları takip edip yazinizla ilgili konudan backlink almaya çalışın.
7-) medium.com a yazılar yazıp backlink alın. Ama bunu şöyle yapın: Mesela konunuz bilgisayar nedir? Siz medium a SEO uyumlu bilgisayar nasıl kullanılır? Diye bir yazı yazın. O yazının içinden kendi yazınıza bilgisayar nedir? Kelimesinden link çıkın.
8-) Pinterest'i ihmal etmeyin kesinlikle oradan da backlink çıkışı yapın. Yazılarınızı bütün sosyal medya hesaplarında paylaşın.
9-) İlgilendiğiniz anahtar kelimede rakipten backlink alın. Şu ana kadar anlattığım her şey ücretsiz olarak yaptığım şeylerdi. Bu işte para verdiğim tek olaysa, istediğim anahtar kelimede üst sırada olan rakip sitenin yazısının içine parayla dofollow linkimi eklettim. Bunun gerçekten çok faydası oluyor. Bunu son çare yapın. Her şeyi yaptıktan sonra yazılarınız hala yükselmezse bunu yapın.
10-) Dediklerimi yaptıktan sonra en az 1.5 ay sabredin.
11-) Her gün düzenli içerik girin.

Bu dediklerim sayesinde birçok kelimede ilk sırada ya da ilk sayfada yer alıyorum. Umarım işinize yarar.
sterk reload58 TeamScriptim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

reload58 reload58 Çaylak Mühendis E-Mail Onaysız
  • Üyelik 10.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1176
  • Beğeniler 530 / 286
  • Ticaret 0, (%0)
Güzel anlatmışsınız. Teşekkürler, kazançlarınız nasıl peki ? Paylaşabilir misiniz?

• Üyelik 14.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 382
  • Beğeniler 152 / 67
  • Ticaret 3, (%100)
reload58 Hocam ilk sıraya çıkma olayı son bir haftada oldu. Bütün yazılarım bir anda yükseldi. Yükselmeden önce 0.75 kuruş falan kazanıyordum şimdi günlük 4 TL ortalama.

uygunindir uygunindir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad I** K**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 163 / 171
  • Ticaret 9, (%100)
Anahtar kelimemde 4.sıradayken birden 9.sayfaya düştüm. güncellemeden önce daha da kendine gelmedi : )

Günlük 5K Hitli DA : 18 PA :24 İndirme Sitesinden Uygun fiyata Footer Link (PM)
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

reload58 reload58 Çaylak Mühendis E-Mail Onaysız
  • Üyelik 10.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1176
  • Beğeniler 530 / 286
  • Ticaret 0, (%0)

tazemuhendis adlı üyeden alıntı

reload58 Hocam ilk sıraya çıkma olayı son bir haftada oldu. Bütün yazılarım bir anda yükseldi. Yükselmeden önce 0.75 kuruş falan kazanıyordum şimdi günlük 4 TL ortalama.

Gayet güzel hocam. Başarılarınızın kat be kat artarak devam etmesini dilerim. :)

BugraGulay BugraGulay <?php echo"It's Life"; ?> Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Developer/Bilgisayar Müh.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 477
  • Beğeniler 34 / 135
  • Ticaret 7, (%100)
Çok güzel ve adımları detaylı anlatmışsınız parayla satılan bir çok eğitimden ziyade bunları uygulamak çok daha mantıklı teşekkürler :)
tazemuhendis

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 382
  • Beğeniler 152 / 67
  • Ticaret 3, (%100)
Bu arada arkadaşlar sitenize bir forum ya da soru cevap kısmı eklemenizi de kesinlikle tavsiye ediyorum. Mesela forumda bir üyenin sorduğu soru üst sıralara çıkmış ve ciddi hit almışım.

oskan oskan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 598
  • Beğeniler 242 / 127
  • Ticaret 17, (%100)
İşte wmaraci ruhu. Tebrikler çok faydalı bir paylaşım olmuş. Aynı şekilde hareket ediyorum ve kesinlikle işe yarıyor
tazemuhendis

kişi bu mesajı beğendi.

yaerna1 yaerna1 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek -
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 17 / 93
  • Ticaret 2, (%100)
Paylaştığınız için teşekkürler hocam. Bu yazıdan her türlü yararlanan olmuştur/olacaktır. :)
tazemuhendis

kişi bu mesajı beğendi.

turk5 turk5 turk5.com Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Internet ve Medya
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 766
  • Beğeniler 93 / 185
  • Ticaret 2, (%100)
Makaleyi 2014'de yazmistim ama halen teknikler gecerlidir.

Belki isinize yarar: https://www.turk5.com/googleda-ust-siralara-cikmak/

Türk İş Dünyasının Buluştuğu Platform : turk5.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al