Giriş Yap / Kayıt Ol

WM Aracı\'na üyelikler tekrar açıldı! Kayıt olmak için TIKLAYIN!

Cevap Yaz Favorilerime Ekle
Seçenekler Stil
Geri Git   Forum > > Arama Motoru Optimizasyonu

Seo için optimizasyon

Okunmamış 11 Ağustos 2018, 10:36
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 30 / Erkek
Ad, Soyad: Fa... Ca...
Ticaret: 0, 0%
Bir süredir kendim için proje geliştiriyorum. Seo taktım ve kendimi de bu alanda biraz daha bilgi sahibi yapmak istiyorum yavaş yavaşta bazı şeyleri kavradım yapılması gerekenleri yaptım ama.

"301 yönlendirmesi mevcut değil. Hem www hem de www olmayan şekilde web sayfanız ayrı bir web sitesi olarak değerlendirilir. "

bu www ile www olmama hikayesini kavrayamadım gitti. yani 301 nasıl çözeceğim bu konuyu bana bu konuda neler yapılmasını gereken bir makale veya anlatım sunarsanız çok sevinirim.
smmhizmetlerim
Okunmamış 11 Ağustos 2018, 10:45
dogubaklaci Adlı Üyenin Avatarı
Front-End Developer

Yaş / Cinsiyet: 20 / Erkek
Meslek: Ekonomist
Ad, Soyad: Do... Ba...
Sanırım Googleın eski algoritmasında oluyordu bu yenisine hiç sorun çıktığını görmedim ama tam da emin değilim tabii ki bahsedilen şey www.x.com ve x.com her iki siteyi Google botları farklı site gibi algılar ve girdiklerinde bu siteler birbirlerinin kopyası olarak analiz edilir bu da seoya negatif etki eder çözümü kullandığınız panel veya cms sistemlerinde bulabilirsiniz veya Google webmaster toolsta ayarlarda da var.
Okunmamış 11 Ağustos 2018, 12:51
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 27 / Erkek
Ad, Soyad: Bu... Yi...
seo açısından çok kötü bir durum. Bunun için .htaccess dosyasından ayar gerekli. Bunu yapamıyorsanız host firmanızla bağlantı kurun onlar da yönlendirmeyi yapabiliyor.
Okunmamış 11 Ağustos 2018, 12:58
WM Aracı

Alıntı:
dogubaklaci Adlı Üyeden Alıntı
Sanırım Googleın eski algoritmasında oluyordu bu yenisine hiç sorun çıktığını görmedim ama tam da emin değilim tabii ki bahsedilen şey www.x.com ve x.com her iki siteyi Google botları farklı site gibi algılar ve girdiklerinde bu siteler birbirlerinin kopyası olarak analiz edilir bu da seoya negatif etki eder çözümü kullandığınız panel veya cms sistemlerinde bulabilirsiniz veya Google webmaster toolsta ayarlarda da var.

webtoolsta hem www hemde www olmadan kayıt ettim.Zaten kendisi o şekilde kayıt etmem gerektiği uyarısını verince yaptım. Zaten seo analizlerinde sürekli çıkıyor. Kullandığım bir cms yok ben kendim kodluyorum. diğer arkadaşın bahsettigi gibi hosting firması bu konuda yardımcı olur mu?
Okunmamış 11 Ağustos 2018, 13:20
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 27 / Erkek
Ad, Soyad: Bu... Yi...
Konunun Google webmaster la alakası yok. webmaster'dan linklerin durumunu kontrol edebilirsiniz. webmaster'a sitenizi www kullanmayarak eklemeniz sitenizin www olmadan da indexlemesini sağlamaz! Eğer kendiniz kodluyorsanız sitenizin kök klasöründe .htaccess dosyası olacak. Oraya bir kod ekleyerek 2dk'da kolayca yönlendirebilirsiniz. Googledan araştırma yaparsanız bulursunuz. Yok ben bunla uğraşmam diyorsanız sunucunun barındığı host veya domain firmasına da başvurabilirsiniz.

htaccess dosyasına ekleyeceğiniz kod:

RewriteEngine On
Options +FollowSymLinks
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^siteadresi\.com [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://www.siteadresi.com/$1 [L,R=301]
Konu Burak611 tarafından (11 Ağustos 2018, 13:35 ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 11 Ağustos 2018, 15:21
eka7a Adlı Üyenin Avatarı
openix.io

Yaş / Cinsiyet: 33 / Erkek
Meslek: Yazılımcı
Ad, Soyad: Ek... Ka...
Ticaret: 1, 100%
Fatihcan88

İlk olarak kullanmak istediğiniz adrese karar verin. Örneğin karar verdiğiniz adres siteadresi.com ise tarayıcı adres çubuğuna www.siteadresi.com şeklinde adres yazıldığında siteadresi.com açılması gerekir. Bunun içinde www ile başlayan adresi 301 yönlendirmesi ile www olmayan adrese yönlendirmelisiniz.
E-Piksel.com | SSL Sertifikası - Web Hosting - Alan Adı - Openix.io | Destekpaneli.com
Okunmamış 14 Ağustos 2018, 19:17
WM Aracı

@Burak611 ve @eka7a Teşekkür ederim bu konuda hosting firmasına destek talebinde bulundum bilgi için teşekkür ederim
Cevap Yaz Favorilerime Ekle

Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 Ziyaretçi)

Seçenekler
Stil
Normal Normal

Geri Git   Forum > Arama Motoru Optimizasyonu