wmaraci reklam

Tema kullanımı önemi ve Görsellerde Çıkmak (Referanslı Örnekler)

3 Mesajlar 1.790 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

BiELOF BiELOF Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Makine Modelcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 85 / 359
  • Ticaret 2, (%50)
Kaynak: http://bielof.com/tema-kullanimi-gorsellerde-cikmak/
Yine uzun bir yazı okumayı sevmeyenlere yönelik biraz kısaltma yapıyorum ve sayfada bulunan resimlerin hepsini eklemiyorum

Tema kullanımı Görsellerde Çıkmak; Seo Destek verdiğim siteler ile Googlede ilk sıralarda çıkmak, arama motorlarında üst sırada olmak çok kolaydı.
Benim açımdan :D

Görsellerde Çıkmak

Bilindiği üzere; Google Görseller, Web üzerindeki en geniş kapsamlı görsel arama motorudur. Bunun yanında kullanıcılar, Google arama sonuçları yanı sıra Yandex, Bing, Yahoo v.b. gibi arama motorlarını kullanmaktadır. Bazıları hobi amaçlı birçok kişi ise para kazanmak amaçlı ilgilendiği web sitelerinden gelir etmek için uğraşmaktadır.

Google Görsellerde Çıkmak İstiyorum

Web siteden gelir elde etmek içinde arama motorlarında üst sırada olmak her zaman en büyük avantajdır. Birçok kişinin yaptığı hata ise sadece web arama sonuçlarını düşünmekten öteye geçmediği gibi Görsel Arama Motorları görsel sonuçlarını en iyi şekilde nasıl kullanabileceklerini düşünmeden baştan savma yapılan resimler ile başta Google Görsellerde Çıkmak İstiyorum demeleri saçmadır.

Googlede ilk sırada çıkmak

Bugüne kadar yayımladığım resimler ile Googlede ilk sırada çıkmak için fazla bir çaba göstermedim. Sadece kendime göre belli bir düzen oluşturup bunları en iyi şekilde uygulamaya çalıştım.

Bunlar sırasıyla;

• Tema kullanımı

• Resim Ölçüleri

• Resim H Tag önemi

• Resim isimleri

• Görsel URL yapısı

• Resim özgünleştirme

• Resim değerleri

• Resim formatı

• Resim boyutu

• Resim sıkıştırma

Tema kullanımı Görsellerde Çıkmak – BiELOF.com

Bugünkü yazımızda sizlere Google Görsellerde Çıkmak için Tema kullanımı öneminden bahsedeceğim. Yakın zamanda sırasıyla yayınlayacağım diğer başlıkları BiELOF.com sitemizden takip edebilirsiniz. Tema kullanımı Görsellerde Çıkmak – BiELOF.com için en önemli etkendir.

Öncelikle yukarıda kendime göre listelediğim her başlık için üzerinde dikkatlice durmak gerekli. Eğer hemen üst sırada çıkmak istiyorum diye düşünenlerdenseniz yazının gerisini okumanıza gerek yoktur. Direk sayfayı kapatabilirsiniz.

Örnek Çalışmam ve Yandex sonuçları

Not: Yukarıda ki Yandex sonucudur. (Yandex web master kayıt olunmadı, Site haritası gönderilmedi, Meta etiketleri kullanılmadı.)

Aynı hedef anahtar kelimenin Google sonuçları için için tıklayınız.

sultangazi klima servisi 1-2-3-4-5-6 . resimler SEO hizmeti verdiğim sitelere aittir. Sayfa altına indikçe yine diğer resimler mevcuttur.

İlgili sitelere yapılan çalışmalar neticesinde sadece 1 kelimede değil kelime anahtarlarının değişik varyasyonlarında arama sonuçlarında görünmektedir.

klima montaj sultangazi 1-2-3-4-6-8-9 v.s. aşağıya doğru devam etmektedir.

Örnek Sonuçları kontrol etmek isteyenler kopyala yapıştır ile sonuçları görebilirler.

klima servis sultangazi 1-2-3-4-5-7-10. resimler yine sitelere yapılan çalışma neticeleridir.

arçelik klima servisi sultangazi 1-2-3-4-7-12-13-16-19 v.s. devam etmektedir.

Tema kullanımı Görsellerde Çıkmak – BiELOF.com sitesinde 18.01.2016 tarihinde yayımlanmıştır.

Yaptığım çalışmaları bazı başlıklarla sunmaya devam edeceğim. Bu konu hakkında yazının devamı resimli anlatım olarak yakın zamanda yayımlanacaktır.

wmaraci
reklam

musesuel musesuel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek bilisimci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 19 / 9
  • Ticaret 27, (%100)
Tecrübelerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkürler hocam

Makaleyazar

BiELOF BiELOF Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Makine Modelcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 85 / 359
  • Ticaret 2, (%50)
Ben teşekkür ederim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al