Giriş Yap / Kayıt Ol

WM Aracı'na üyelikler tekrar açıldı! Kayıt olmak için TIKLAYIN!

Cevap Yaz Favorilerime Ekle
Seçenekler Stil
Geri Git   Forum > > Asp .NET

ASP.NET - var değişkene DB Cast edemiyorum.

Okunmamış 18 Temmuz 2018, 15:57
THEX3T4R Adlı Üyenin Avatarı
@Full Stack Developer.

Yaş / Cinsiyet: 23 / Erkek
Ad, Soyad: Re... Er...
Ticaret: 1, 100%
Merhabalar ,
Bir Ürün Web sitesi üzerinde gelişimim için çalışmaktayım. Web sitesini ASP.NET MVC kullanarak geliştirmekteyim ve şu ana kadar bir sorun yok iken Controllers bölümünde Session üzerindeki kullanıcı bilgilerini alıp , sorgu yaptıktan sonra View bölümüne gönderiyorum ama bu sırada nedense hiç bir Cast işleminde sorun olmaz iken bu cast işleminde sorun vermekte ve bu yazdığım sistemin tamamını şuanda görmüş olduğum eğitim de görerek yazdım ve bu işlemde aynı şekilde yani sadece bende calışmıyor acaba unuttuğum atladığım nedir ? hata detayları ise şöyle

2 Adet aynı türdeki Cast işleminde hata vermekte ilki Kişi profil bölümüne girdiğinde Sessiondaki veriyi yazdırmak istiyorum ve Sessionu Cast ettiğimde hata vermektedir.

Hata cıktısı

2. Hata ise Controllers bölümünde giriş bölümünde (Index) aldığım user bilgilerini Session'a aktarıyorum ve Profil bölümüne geldiğinde bu verideki id alıp sorgulatıyorum ve bilgileri ise return View(user) yapıp View bölümüne göndermekteyim
Yazdığım Kod ;

Profil sayfasının hata cıktısı ;

DB Sorgulama ve veri cekme konusunda Entity Fre. Kullanmaktayım DB Projeme ekledikten sonra işlemleri yaptırdım aklımıza hemen DB'deki veri türüne Cast ettirdiğin için DB tarafında bir sorun olabilir gibi bir şey olabilir ama farklı yerlerde View bölümlerinde vs bir çok yerde ViewBag olsun normal değişken olsun cast ettim ama bu bölümlerde nedense hata vermekte ve aynen eğitmenin gittiği yoldan gidiyorum ama bunlar ile karşılaştım bilgili arkadaşlar acaba unuttuğum veya es gectiğim şey nedir ? yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

Kolay gelmesi dileği ile.
Recep ERDOĞAN
www.receperdogan.net
my@receperdogan.net
Okunmamış 18 Temmuz 2018, 16:32
THEX3T4R Adlı Üyenin Avatarı
@Full Stack Developer.

Yaş / Cinsiyet: 23 / Erkek
Ad, Soyad: Re... Er...
Ticaret: 1, 100%
Sağolsun Multi Konudaki bir arkadaş verdiği yönlendirme ile cözüme ulaştım. Kendisine çok teşekkür ediyorum.

Cözüm ve Multi Konu ;
https://www.r10.net/showthread.php?p...post1073686439
Recep ERDOĞAN
www.receperdogan.net
my@receperdogan.net
Cevap Yaz Favorilerime Ekle

Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 Ziyaretçi)

Seçenekler
Stil
Normal Normal

Geri Git   Forum > Asp .NET