wmaraci reklam

Backlink Çalışmalarında Nelere Dikkat Edilmeli?

10 Mesajlar 1.351 Okunma
wmaraci reklam

WMGunlugu WMGunlugu Teknoloji Haberleri Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek SEO & Sosyal Medya Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 62
  • Beğeniler 26 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
Backlink, bir web sitesinden başka bir web sitesine gelen bağlantılar olarak tanımlanır. Bir taraftan da bir web sitesini diğer sitelerde ne kadar popüler olduğunu gösterir. Backlink SEO çalışmalarında önemli bir kriterdir ve doğal çalışmalar yaparak elde edilmelidir. Backlink alınacak site, kendi web sitenizin içeriği ile doğrudan ya da dolaylı olarak alakalı olmalıdır ki Google bu backlinkleri sizin için olumlu kabul etsin.

Google robotları sitenizi indexlediğinde, sitenize gelen ve sitenizden giden bağlantıları kontrol eder ve yine siteniz ile olan alakalarına göre puan verir. Bu puanlama ile birlikte Google’daki yükselişiniz daha hızlı olacak ve elde edeceğiniz başarının daha kalıcı olmasını sağlayacaksınız.

Bunu bilen pek çok web sitesi sahibi ya da webmaster, sitelerine backlink sağlamak için çeşitli çalışmalar yapar. Yapılan bu çalışmalar kapsamında, tanıtım yazıları yazılarak blog ve forumlarda paylaşımlar yapılır, dizin sitelerine kayıtlar yapılır vs.

Bu çalışmalar içinde yapılan en büyük hatalardan biri; son zamanlarda forumlarda ve sosyal paylaşım sitelerinde revaçta olan, büyük puntolar, renkli rakamlar ve süslü cümlelerle kampanyaları yapılan “link satışı”dır. Çok uygun fiyatlara satılan, birkaç günde sitenize onlarca backlink sağlayacak olan bu kampanyaların web siteleri için uzun vadede hiçbir faydası yoktur. Siteniz için yapacağınız bu çalışmalar ile Google’da yükselmeyi beklerken kısa süre sonra aslında sitenizin backlink çöplüğüne döndüğünü fark edeceksiniz.

En başta da söylediğim gibi backlinkler sitenizin referansıdır. Diyelim ki bir restoran siteniz var ve düşünün ki bu siteye bir oyun sitesinin forumundan backlink geldi. Bu size yarardan çok zarar sağlar. Ancak var olan restoran sitenize, yemek tarifi veren forumlardan, restoranlar hakkında bilgi veren bloglardan backlink gelmeli ki içeriği ile içeriğiniz arasında Google bağlantı kurabilsin. Ancak bu şekilde hedeflenen anahtar kelimede istediğiniz başarıyı elde edebilirsiniz. Tabi her şeyden önemlisi elde ettiğiniz bu başarının kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

Sitenize gelen bağlantıların işe yaramadığını ya da art niyetlerle başkaları tarafından yapıldığını düşünüyorsanız Google’ın “ Link Reddetme Aracını ” kullanarak, bu bağlantıları Google ‘a bildirebilir ve işe yaramayan backlinklerden kurtulabilirsiniz.

Kısaca; nasıl ki bir iş başvurusunda, kendinizi en iyi şekilde tanıtmaya çalışıyor ve iyi referanslar yazmak için özen gösteriyorsanız, Google’a da kendinizi iyi bir şekilde tanıtmak için size en iyi referans olacak siteleri seçmelisiniz. Bu şekilde yükselişiniz daha hızlı ve daha kalıcı olacaktır.

Faydalı olması dileğiyle

Kaynak: Teknoloji Haber Sitesi - WMGünlüğü

Teknolojinin kalbi burada atıyor... www.wmgunlugu.com
wmaraci
reklam

hasaaab hasaaab WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Desinatör
  • Mesajlar 369
  • Beğeniler 40 / 73
  • Ticaret 12, (%100)
Yazını okumasız direkt altdaki linke baktım. Aklıma hemen sadece reklam için yazılan yazımı yoksa gerçekten bilgi içeren yazımı dedim ve hemen kontrol edeyim dedim iyi ise en azından adamın hakkını verip okuyayım dedim malesef düşüncem hakkında gene yanılmadım. Kardeşim Makale senin siten haricinde buranın haricinde bir çok sitede yayınlanmış bir makale. Artık bırakın bu makale cinslerini birilerini ezip geçmek istiyorsanız bazı kelimelerde özgünlükte yetmiyor. Sitelerinize yazık ediyorsunuz... Yine de konunuza balta ya da agresif yaklaşım olmaması için size bir öneri sunayım. Makalelerinizi biraz daha gerçekçi anlatımlara dayandırın...
imsimsiz

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 62
  • Beğeniler 26 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam merhaba.. Öncelikle görüşleriniz için teşekkür ederim. Evet bu yazıyı paylaşmamdaki ilk amacım web sitemi taınıtmak ve imlemek lakin yazıyı da kendim için yazmadım. SEO çalışması yapan arkadaşlara tavsiye niteliğinde olsun diye yazdım. Ancak ciddi anlamda yanıldığınız bir konu var. Bu yazı %100 bana aittir. Bu yazıyı sadece Natro Blog'da bulunmaktadır. İlk olarak orası için yazmıştım. Yazar adı ve yayınlama tarihine bakarsanız ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.

Web sitemde bulunan tüm içerikler %100 bana aittir.

http://blog.natro.com/backlink-insaasinda-yapilan-hata/

• Üyelik 19.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Desinatör
  • Mesajlar 369
  • Beğeniler 40 / 73
  • Ticaret 12, (%100)
Sizin yanlış yaptığınızı vurgulamak istedim. Bunu yapacağınıza zaman ayırıp da kopy paste yapıp o kadar zaman da tumblr da paylaşımınızı yapsanız iyi olur...

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 08.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 62
  • Beğeniler 26 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam yazı benim yazım, bundan ne yanlışlık var anlamadım. Faydalı olduğunu düşünüyorum bu nedenle kendi sisteme de koydum. Oturup tekrar mi yazayım. Ayrıca siz öyle demediniz bu yazı her yerde var dediniz

Ek Olarak: Sanırım siz link satışı yapıyorsunuz :) rahatsizliginizin nedenle bu :)

salihozbjk salihozbjk İlk Kural Saygı Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Teknikeri
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 63
  • Beğeniler 2 / 14
  • Ticaret 1, (%100)
Bilgilerinle bizi bilgilendirdiğin için teşekkürler kardeşim . :)
WMGunlugu

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 62
  • Beğeniler 26 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
Görüşerliniz için teşekkür ederim. Eğer biraz olsun faydası dokundu ise ne mutlu...

simaofcp simaofcp WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Medya Sektörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 292
  • Beğeniler 21 / 81
  • Ticaret 36, (%97)
Arkadaşlar backlink çalışmalarında doğal olun.

Tanıtım yazısında 3 link var ise hepsi sizin değil. Rakiplere gönderin imkan varsa değersiz kelimelerde.

Kendi sitenizi yüceltmek için Google'a rakipleri de gösterin ki yazı daha çok değer kazansın.

Biliyorum yapmayacaksınız ama ben yazdım gitti.
hasaaab qgrup

kişi bu mesajı beğendi.

utkantelli utkantelli Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 117
  • Beğeniler 10 / 22
  • Ticaret 10, (%90)
simaofcp
Tam olarak ne yazdınız burda hakkaten anlamadım

• Üyelik 19.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Desinatör
  • Mesajlar 369
  • Beğeniler 40 / 73
  • Ticaret 12, (%100)

WMGünlüğü adlı üyeden alıntı

Hocam yazı benim yazım, bundan ne yanlışlık var anlamadım. Faydalı olduğunu düşünüyorum bu nedenle kendi sisteme de koydum. Oturup tekrar mi yazayım. Ayrıca siz öyle demediniz bu yazı her yerde var dediniz

Ek Olarak: Sanırım siz link satışı yapıyorsunuz :) rahatsizliginizin nedenle bu :)

Siz beni yanlış anladınız. Link satışı yapan biri değilim ama kaliteli linklerin peşinde koşan biriyim. Demek istediğim şey şu buralarda zaman harcayıp paylaşım yapacağınıza emin olun ki paravan bloglar ya da siteler açarak zamanınızı değerlendirin.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al