wmaraci reklam

İçeriğinizi Paylaşabileceğiniz Sosyal Medya Siteleri

54 Mesajlar 15.043 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

gfo gfo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO & Content Manager
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ö**
  • Mesajlar 452
  • Beğeniler 159 / 160
  • Ticaret 2, (%100)

--> İnternette; "Sosyal Medya Platformları", "Backlink Kaynakları", "Web Site Paylaşım Siteleri" vb. aramalar yaptığınız zaman, hep aynı sonuçlara ulaşacaksınız. Herkes aynı siteleri listelemiş. Üstelik hepsi de birbirinden alıntı.. Çoğu da çalışmıyor. Sizlere güncel olarak sorunsuz çalışan en kaliteli platformları derledim.

Backlink alırken; herkesin ağzında bi "DoFollow Link" var. Evet gerçekten DoFollow Link çok önemli kabul ediyorum, ancak NoFollow Linklerinde sitenize ayrı faydaları var. Bunu unutmayın.

Bu konu içerisinde, sitelerimizin içeriğini paylaşabileceğimiz Sosyal Medya sitelerini ve link paylaşım alanlarını belirteceğim. Eminim çoğunuz biliyorsunuzdur ancak bilmeyenler de faydalanır. Hem Backlink kazanma amacından, hem site bilinilirliği hem de index hızı açısından oldukça önemli.

Şunu belirtmem gerek; tecrübelerime dayanarak söylüyorum (doğru veya yanlış, katılan ve katılmayanlar olacaktır) asla 'Google gibi getir' yapmayın. Bırakın kendisi doğal olarak olarak indexlesin. Gerekirse 1-2-3-5-7-9-10 gün sabırla bekleyin. Google kendisi sitenizi/içeriğinizi doğru yere ekleyecektir. Wordpress kullanıyorsanız; 'Notify Search Engines' seçeneğini işaretleyebilirsiniz. Tabii yazılarınız için de Wordpress'in 'Blog Ping' sistemini kullanabilirsiniz.

Wordpress'in 'Yazı' bölümüne eklenen 'Blog Ping' siteleri dışında hiçbir siteden, hiçbir yazınızı veya sitenizi pingletmeyin. Pingleme sistemi siteye tamamen zarar veriyor ve hiçbir işe yaramıyor. Her şey doğal olmalı (yine kendi fikrimdir bu).

İçeriğiniz Google'a eklendikten sonra ise Sosyal Medya paylaşımlarını yapabilirsiniz. İsterseniz index almadan önce paylaşın, ancak ben index almasını beklemeyi tercih ediyorum. Daha iyi olduğuna inanmaktayım. Ancak hemen paylaşmakta index hızını arttırmakta.

Zaten siteniz Google tarafından 'Faydalı İçerik' listesine alındıysa eğer; 3-5-10 DK'de index alıyorsunuz. Eklenmediyseniz de soru değil, 1-2 gün sabır edin ne olacak sanki? Ben beklemek istemiyorum diyenler de 'Google Gibi Getir' yapabilir Search Console kısmından, hemen eklenir.

Aşağıda verilen Sosyal Medya sitelerinde, Websiteniz için kaliteli ve düzgün sayfalar oluşturun. Bu sitelerde düzgünce içeriklerinizi düzenli olarak paylaşın.

Twitter: Linkinizi paylaşın, zaten görseli ve başlığı kendinisi çeker. Ek başlık yazabilirsiniz. Hashtag olarak etiket eklenebilir.
Facebook: Linkinizi paylaşın, zaten görseli ve başlığı kendinisi çeker. Ek başlık yazabilirsiniz. Hashtag olarak etiket eklenebilir.
Pinterest: Görseli yüklüyorsunuz, başlığı yazıyorsunuz, linki koyuyorsunuz ve 1-2 cümle yazı yazıyorsunuz.
Flickr: Görseli yüklüyorsunuz, başlık ve 1-2 cümle yazı yazıyorsunuz. Altına da link ekliyorsunuz.
Medium: Başlığınız, 1-2 cümle yazınız, görseliniz ve anahtar kelimeden link çıkışınız olarak paylaşabilirsiniz. Etiket eklenebiliyor ama pek bi faydası var mı bilmiyorum, ben bazen ekliyorum bazen eklemiyorum.
Scoopit: Linkinizi yapıştırın, gerisini o kendi yapıyor. Bazen görsel karışabilir, doğru görseli seçmeyi unutmayın. Etiket eklenebiliyor ama pek bi faydası var mı bilmiyorum, ben bazen ekliyorum bazen eklemiyorum.
FlipBoard: Başlık + Link şeklinde paylaşın.
Linkedin: Linkinizi paylaşın, zaten görseli ve başlığı kendinisi çeker. Ek başlık yazabilirsiniz. Hashtag olarak etiket eklenebilir.
Tumblr: Linkinizi paylaşın, zaten görseli ve başlığı kendinisi çeker. Ek olarak; altına metin olarak da yazıp link verebilirsiniz. Hashtag olarak etiket eklenebilir.
Reddit: Linkinizi paylaşın, başlığı kendinisi çeker. Ayrıca, makale tarzı gönderi şeklinde de paylaşım yapıp link çıkışı yapıp etiket vs. koyabilirsiniz.
VK: Linkinizi paylaşın, zaten görseli ve başlığı kendinisi çeker. Hashtag olarak etiket eklenebilir.
Folkd: Linkinizi paylaşın, başlığı kendinisi çeker.

Listeye ek olarak; Blogger ve LiveJournal siteleri var. Ancak Bloggerin, yarardan çok zarar verdiği söyleniyor. Çok doğru şekilde paravan Blog sistemi yapılmalı. Ben yapamadığım için kullanmıyorum. LiveJournal ise; Google indexi almıyor ve denetim biraz sıkı, hesabınızı kapatıyorlar. Medium tarzı bir site.

Blogger: Başlığınız, 1-2 cümle yazınız, görseliniz ve anahtar kelimeden link çıkışınız olarak paylaşabilirsiniz. Etiket eklenebiliyor ama pek bi faydası var mı bilmiyorum, ben bazen ekliyorum bazen eklemiyorum.
LiveJournal: Başlığınız, 1-2 cümle yazınız, görseliniz ve anahtar kelimeden link çıkışınız olarak paylaşabilirsiniz. Etiket eklenebiliyor ama pek bi faydası var mı bilmiyorum, ben bazen ekliyorum bazen eklemiyorum.
Wisemapping: Düşünce haritası tarzında bir web sitesi, linklerinizi bulut içerisinde etiket koyar gibi paylaşabilirsiniz.

Konuya Ekleme yapmak isteyenler konu altına yorum yapsın, eklerim. -->

Eklemeler:

InstaPaper: Linkinizi paylaşıyorsunuz ve makaleniz sitede yayınlanıyor, kullanımı oldukça kolay.
Plurk: Linkinizi paylaşıyorsunuz, Tumblr ve Reddit tarzı link paylaşılabilen bir site.
Diigo: Linkinizi paylaşıyorsunuz, Tumblr ve Reddit tarzı link paylaşılabilen bir site.
Pocket: Linkinizi paylaşın, başlığı kendinisi çeker.
Slashdot: Linkinizi paylaşın.
Weheartit: Linkinizi paylaşın.
BibSonomy: Linkinizi paylaşın.
Pearltrees: Linkinizi paylaşın.
Feedly: Linkinizi paylaşın.
List.ly: Linkinizi paylaşın.

Yeni Eklemeler:

Padlet: Ücretsiz bir "duvar" sitesi. Kayıt olun ve kendi duvarınızı oluşturun, bu duvarda yazılar ve linkler paylaşabileceksiniz. Anahtar kelimenizden link çıkışı verin, her gönderinizi & sayfanızı vb. paylaşabilirsiniz. Sadece link olarak veya anahtar kelimeden link çıkışı olarak kullanabilirsiniz.
Linkagogo: Eski bir site, üye olun ve bookmark tarzı linklerinizi paylaşmaya başlayın.
Sociopost: Üye olun ve link paylaşmaya başlayın.
Aixindashi: Üye olun ve link paylaşmaya başlayın.
Wakelet: Öğrenci olarak üye olun ve arkadaşlarınıza katıldığınızı belirtin, sonrasında koleksyon oluşturun ve bir başlık altında linklerinizi paylaşmaya başlayın. Profili düzenleyip profil backlink de alabilirsiniz. Gönderilerinizi 'public' (herkese açık) yapmayı unutmayın!
Bagtheweb: Kısaca link çantası, üye ol ve linklerini çantalamaya başla. Profilini de düzenle, link al.
Minds: Facebook tarzı paylaşım platformu, bir nevi Sosyal Medya.
Gab: Facebook tarzı paylaşım platformu, bir nevi Sosyal Medya
Exchangle: Üye ol ve link paylaş.
Favable: Üye ol, profili düzenle, link paylaş.
Saved.io: Link kayıt sitesi.
Bookly.io: Link kayıt sitesi.
Dailygram: Facebook tarzı sosyal medya sitesi.
LinkBooks: Link kayıt sitesi.

Eğer sabırlı olup, her yeni (veya eski) içeriğinizi (Blog gönderisi veya sayfanız olabilir) bu sitelerin hepsinde paylaşırsanız; bundan mutlaka fayda göreceksiniz. Görmeme şansınız yok, yok yani görmeme diye bir şey olamaz. Görmüyorsanız sitenizin SEO ayarlarında sorun vardır veya banlı falandır.

SEO hizmetlerini ücretli olarak satanlar genelde zaten bu sayfalarda paylaşım yapıyorlar veya bu "kaliteli" listeleri ücretli satıyorlar, çoğu çalışmayan linki de "ücretsiz" olarak size sunuyorlar. Ben size "kaliteli ve çalışır durumda olan" hepsini ücretsiz olarak derledim. SEO açından çok faydasını göreceğinizin garantisini veriyorum.

Konu alıntı değildir, benim bizzat kendi hazırlamamdır. Bu kadar kaliteli ve ücretsiz bir listeyi başka hiçbir yerde bulamazsınız. Bu varsa zaten benden (yani wmaraci forumundan) alıntıdır.

Sizin (ve kendim için tabi) için binlerce siteyi araştırdım.

Bilgi ücretsizdir ve paylaştıkça çoğalır. Sağlıcakla kalın sayın arkadaşlarım.

--> Bir yorumu ve beğeniyi çok görmeyin.

Mesaj 1 defa düzenlendi. Son düzenleyen: gfo (11.04.2023 20:07)

saltuntas birsevda Aytekinet

kişi bu mesajı beğendi.

Medium
wmaraci
reklam

goodfather goodfather Bir mesajı çok görme. Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Grafiker ve Web Software
  • Konum Konya
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 39 / 28
  • Ticaret 1, (%100)
Teşekkürler emekleriniz için
gfo

kişi bu mesajı beğendi.

pastajans.com u ziyaret ederek bana destek verebilirsiniz ayrıca her gün Udemy kursu paylaşıyorum.

birsevda birsevda Maraba Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Amele
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2208
  • Beğeniler 753 / 752
  • Ticaret 18, (%100)
İnstapaper
Plurk
Diigo
Bunlardan benim aklıma gelenler ara ara kullanıyorum faydalarını da görüyorum
iltekmer gfo asistan87

kişi bu mesajı beğendi.

Siteni Ekle WeBDiZiN.Com

gfo gfo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO & Content Manager
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ö**
  • Mesajlar 452
  • Beğeniler 159 / 160
  • Ticaret 2, (%100)

goodfather adlı üyeden alıntı

Teşekkürler emekleriniz için

Rica ederim.

Medium
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Psilocybin23 Psilocybin23 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 712
  • Beğeniler 118 / 118
  • Ticaret 3, (%100)
merhaba paylaşım için teşekkürler hepsinden hesap açtım ve medium üzerindende içerik paylaşmaya başladım. Esas sitemdeki herhangi bir içeriğin tümünü medium üzerinde paylaşarakmı link verim gerçek siteme yoksa yazının bir kısmını mediumda paylaşıp devamı için siteme yönlendirmemi yapsam iyi olur? bunlar arasında fark var mı?

Kişisel Blog Sitem: https://ferhatarslan.org

Batuhanc Batuhanc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2020
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Amasya
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 19 / 34
  • Ticaret 0, (%0)
paylaşım için teşekkürler, bu sitelerin konseptleri hakkında kapsayıcı bir yazı çok hoş olurdu tek tek neymiş bu siteler diye bakmaktansa blogçu arkadaşlara tavsiye:).
gfo

kişi bu mesajı beğendi.

Adonise Adonise . Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 294
  • Beğeniler 48 / 56
  • Ticaret 4, (%75)
Bu tarz sosyal medya siteleri için wordpress üzerinden hepsinde otomatik paylaşacak bir eklenti var mı?

Uxicerik Uxicerik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Content Director
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 276
  • Beğeniler 33 / 36
  • Ticaret 4, (%100)
Faydalı bir içerik olmuş. Teşekkürler
gfo

kişi bu mesajı beğendi.

Analizli, kaliteli ve performansı yüksek içerikler. İçerik Ajansı

Fatihaydin Fatihaydin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Kalite
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 510
  • Beğeniler 125 / 144
  • Ticaret 1, (%100)
Faydalı içerik olmuş. Elinize sağlık.
gfo

kişi bu mesajı beğendi.

JusDrein JusDrein WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2020
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 10 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Emeğinize sağlık güzel konu olmuş.
gfo

kişi bu mesajı beğendi.

Zor sınavlar güçlü insanlar yetiştirir.
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al