wmaraci reklam

Wikipedia Backlink Saçmalığı

19 Mesajlar 5.059 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

kulturelbellek kulturelbellek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
Biraz önce seo sitelerinin birinde gördüm. Bu kadarına da yok diyorum artık. Herkesin bildiği bir ansiklopedi olan Wikipedia Backlink aracı olarak görülmeye başladı. Herşeyin sonuna seo ya da bilmem ne backink ekleyip insanları yanlış yönlendirmek nasıl bir seo anlayışıdır.

İnsanlar buraları backink almak için kullanmaya başlarsa bilgi kirliliğinin hat safhada olduğu internet dünyası tamamen çıkmaza girer.

Önce boy boy listeler verip buralardan backink alabilirsiniz diyip siteleri çöpe çeviren şimdi de her şeyin sonuna seo ekleyip insanları yanlış yönlendiren bu tür siteleri kınıyorum. Ziyaretçi defterleri birileri backlink kazanacak diye çöpe çevrildi.

Kısa bir süre sonra özgür ansiklopedi backink ansiklopedi olursa hiç şaşırmayın.
MstDrsn Expert

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Ben de karşıyım Wikipedia'nın kirletilmesine, sadece bağışlarla ayakta duran böyle bir bilgi kaynağının korunması gerektğini düşünüyorum.

RemotE RemotE Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Bilgisayar programlama
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 15 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Adı üzerinde blackhatseo :) Whitehatseo... Bu dünyadaki iyi ve kötü insanların olduğu gibi. Sanal dünyanında iyi ve kötü yanları vardır o yüzden kiminin doğru olarak kabul ettiği sistematikler bazıları için can sıkıcı olabilir. Yada kimi whitehatseo ile hiç bir yere varamamıştır aylardır, biri gelir blackhatseo ile 1-2 ay içinde kelimede 1. sıra olur can sıkar. :)

O yüzden ne kadar kınansakta..
4ever = Black hat SEO!.. :)))

NovaCep NovaCep WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Sistem Yöneticiliği
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 2980
  • Beğeniler 258 / 257
  • Ticaret 16, (%100)
O mesajdan bana da geldi herkesin bildiği bir seo sitesi. :)

Youtube: NovaMobi Teknoloji
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

CihatAYDIN CihatAYDIN Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Freelance Professional Web Solutions
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 1, (%100)

kulturelbellek adlı üyeden alıntı

Biraz önce seo sitelerinin birinde gördüm. Bu kadarına da yok diyorum artık. Herkesin bildiği bir ansiklopedi olan Wikipedia Backlink aracı olarak görülmeye başladı. Herşeyin sonuna seo ya da bilmem ne backink ekleyip insanları yanlış yönlendirmek nasıl bir seo anlayışıdır.

İnsanlar buraları backink almak için kullanmaya başlarsa bilgi kirliliğinin hat safhada olduğu internet dünyası tamamen çıkmaza girer.

Önce boy boy listeler verip buralardan backink alabilirsiniz diyip siteleri çöpe çeviren şimdi de her şeyin sonuna seo ekleyip insanları yanlış yönlendiren bu tür siteleri kınıyorum. Ziyaretçi defterleri birileri backlink kazanacak diye çöpe çevrildi.

Kısa bir süre sonra özgür ansiklopedi backink ansiklopedi olursa hiç şaşırmayın.

Bilgi Eksikliğiniz Buradan Geliyor, Wikipedia Backlink Denilen Olay, Bildiğimiz Wikipedia.org Değildir.

kulturelbellek kulturelbellek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
O zaman şöyle yapalım siz doğrusunu söyleyin biz de öğrenelim. Ayrıca sanırım siz bu yorumun neden yazıldığını anlamadınız.
GizemliLORD

kişi bu mesajı beğendi.

trgy trgy Mühendis Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Macaristan
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 390
  • Beğeniler 32 / 209
  • Ticaret 16, (%100)
Arkadaşın bilgi eksikliği falan yok sizin eksik bilginiz var. bildiğimiz wikipedia ya link eklemeye çalışanlar var. blackhatseo yu savunan arkadaş ise hiçbirşeyden anlamıyor belli. burada blackhatseo nun binlerce yanlış yönünü sayabilirim.

siyahgiyen siyahgiyen SEO - E-Ticaret Gelir Arttırma Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek SEO - E-Ticaret Gelir Arttırma
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 649
  • Beğeniler 121 / 191
  • Ticaret 20, (%100)

trgy adlı üyeden alıntı

Arkadaşın bilgi eksikliği falan yok sizin eksik bilginiz var. bildiğimiz wikipedia ya link eklemeye çalışanlar var. blackhatseo yu savunan arkadaş ise hiçbirşeyden anlamıyor belli. burada blackhatseo nun binlerce yanlış yönünü sayabilirim.

Blackhatseo'nun düzgün bir yönü olsa black olmaz zaten :) Wikipedia'ya link eklemekte o kadar kolay değil. Şöyle söyleyeyim Wikipedia'ya linki herkes ekler ama önemli olan kalıcı linki ekleyebilmektir. Kalıcı link içinde o içerik için bayağı bir içerik girmesi veya çok iyi özetlemesi gerekir. Bunun için de seo sitesine para vermeye gerek yok. Wikipedia'ya üyelik ücretsiz ve düzgün yazılmış bir içerik ve konu ile alakalı içerikle kendi linkinizi ekleme fırsatınız var. Bu tam anlamıyla yanlış yönlendirmek olmuyor aslında. Black hat seo diyoruz , açıklamasını yapıyoruz , Black Hat Seo ile ilgili bilgi veren siteyi yazıyorsun.
CihatAYDIN

kişi bu mesajı beğendi.

trgy trgy Mühendis Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Macaristan
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 390
  • Beğeniler 32 / 209
  • Ticaret 16, (%100)

siyahgiyen adlı üyeden alıntı

Blackhatseo'nun düzgün bir yönü olsa black olmaz zaten :) Wikipedia'ya link eklemekte o kadar kolay değil. Şöyle söyleyeyim Wikipedia'ya linki herkes ekler ama önemli olan kalıcı linki ekleyebilmektir. Kalıcı link içinde o içerik için bayağı bir içerik girmesi veya çok iyi özetlemesi gerekir. Bunun için de seo sitesine para vermeye gerek yok. Wikipedia'ya üyelik ücretsiz ve düzgün yazılmış bir içerik ve konu ile alakalı içerikle kendi linkinizi ekleme fırsatınız var. Bu tam anlamıyla yanlış yönlendirmek olmuyor aslında. Black hat seo diyoruz , açıklamasını yapıyoruz , Black Hat Seo ile ilgili bilgi veren siteyi yazıyorsun.

O dediğin olay whitehat oluyor zaten. bilgi varsa link eklesen sorun yok ama arkadaş o konuda bahsetmiyor. spam halinde eklenen sitelerden bahsediyor.
kulturelbellek

kişi bu mesajı beğendi.

CihatAYDIN CihatAYDIN Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Freelance Professional Web Solutions
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 1, (%100)
Wikipedia.org Link Ekleyip Bana Gönderirmisin?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al