wmaraci reklam

10.000 TL ye ne iş Yapılır

44 Mesajlar 18.259 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)
Yapacak iş bulamıyorsanız verin, ben o parayla bilgisayarımı yenileyim. Ötmeye başladı. :D

Şaka bir yana, internette o para ziyan olabilir. Tutma olasılığı çok yüksek projeler (zamanında pinterest vb.) gibi bir proje bulup bu projeye yatırabilirsiniz. Tabi kimse size çıkıp proje söylemez, kendiniz bulmalısınız. Bulduğunuzda paraya ihtiyacınız olacağı için o zaman internet için çok yararlı olacaktır.

Ya da 2-3 tane sunucu kiralayın, içine film doldurun (illegal ama kazancınız katlanacak) daha sonra bir site açıp kullanıcılara premium üyelik ile kendi sunucunuzdaki filmlerin linklerini sağlayın. (Bknz: depodepo)

wmaraci
reklam

SoWaLYe SoWaLYe MCPD Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek MCPD
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 445
  • Beğeniler 111 / 54
  • Ticaret 2, (%100)
10.000TL'ye şuan bir uzun vadeli getiri olan bir iş yapamazsınız. bende biraz daha paranızı biriktirip sanal olarak değil ufak da olsa işinizle ilgili bir yer açın mesela bir arkadaşın bahsettiği gibi bir datacenterle anlaşıp dedicated alıp satamak daha mantıklı geliyor bana

UtkuBrs UtkuBrs WM Aracı Yönetici
  • Üyelik 29.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad U** P**
  • Mesajlar 1539
  • Beğeniler 527 / 526
  • Ticaret 186, (%100)
Uzun yıllardır bu piyasanın içinde olan biri olarak söylüyorum büyük projeler büyük sorumluluklar getiriyor ve ciddi ekip işi istiyor hiç bulaşmaman tavsiyemdir illaki bu işi düşünüyorsan fikirlerimi paylaşayım.

Daha önceden yapılmamış bir projeye kafa yormalısın. Örneğin wmaraci 2 yıllık bir proje ne kadar büyük ses getirdi neden? Çünkü insanlar bir siteden alexa öbüründen pagerank diğerinden başka birşey sorguluyordu tek çatı altına toplandı ve tuttu.

Böyle bir proje kafanızda oluşursa iyi bir php coder ve grafiker bulup projenizi hayata geçirin derim.

NuCLeuS NuCLeuS sistemlinux.org Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 110 / 318
  • Ticaret 1, (%100)
Sorduğun soruya yanıt verebilmek için senin ne kadar bilgili olduğunu bilmek gerekir. Mesela programlama, tasarım, seo vs bilgin var mı?. Ya da paranın bir kısmını bunları öğrenmek için kursa yatır. Gerçi kursta da ne kadar öğrenirsin orası mechul.

Hiç bir bilgin yoksa zaten bu işlerden uzak dur. Yani yapacağın her iş için birilerini bulman gerekiyorsa o para suyunu hemen çeker haberin olsun. Hele ki bir de ************** kişilere denk gelirsen bir bakmışsın elinde para filan kalmamış.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

scoofield scoofield WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 135
  • Beğeniler 2 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
Bence de internete o kadar para yatırılmaz, en güzeli döviz ve altını takip et.Paranı bunlara yatırırsan ve iyi de takip edersen paran değer kazanır.Hem de çalışmak zorunda kalmazsın. :)
SoWaLYe

kişi bu mesajı beğendi.

Benim için sadece iyi ya da kötü insan vardır.

TDWeb TDWeb SEO Danışmanı - Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 04.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek SEO Danışmanı - Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 112 / 210
  • Ticaret 143, (%99)
internetten para kazanmak için çok para olmasına gerek yok. öncelikle bu alanla ilgili bişelerden anlaman hatta uzman olman lazım. sizin de gördüğüm kadarıyla fazla bilginiz yok. öncelikle eğitim alın Bilge Adam (örenektir kalitesine garanti veremem) gibi eğitim firmalarından birine kursa gidin. sonra o paranın 4/1 ile bile inetrnette iş yapmaya başlayabilrsiniz.
scoofield

kişi bu mesajı beğendi.

forumaof forumaof WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 4 / 10
  • Ticaret 2, (%100)
Fikir bulana kadar yatır vadede kalsın.%10 ile aylık 70 tl gelir.

gok gok Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek öğrenci
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
10 bin tl ile tam donanımlı sana hemen dönüşü olan iş yapman çok zor bu noktada dikkatli hareket etmelisin bence.Sana tavsiyem benim 4 yılı aşkın süredir yaptığım ve sadece 10 tl sermayeyle girilen riski olmayan bir iş yapman senin için daha karlı olacaktır.Ben bu zamana kadar yaptığım işten 68.000 tl kazandım.ve şu an aylık 1000 tl ile 1500 tl arasında ortalama maaş primi alıyorum.bazı dekontlarıda siteye koydum bu konuda şeffaf olmak laızm düşüncesiyle. tercih senin.İnşaALLAH sana kar hetirecek bir işte başarılı olursun.inceleyebilceğin site adresi:www.ekisimkani.net

YusufKISA YusufKISA yusufkisa.com Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek YMM Hizmetleri
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 81 / 104
  • Ticaret 16, (%100)

sahinersoz adlı üyeden alıntı

Profesyonel bir ekibin yoksa internette paran yanar. Yerinde olsam tavuk dürümcü açardım (şaka yapmıyorum ciddiyim. 3-4 ayda paranı ikiye katlarsın.)

Arkadaş haklı biz girdik o işe hemde ADANA 'nın en sakin ve köy gibi olan yerinde 1 mahallede 3 dönerci vardı yinede kazanıyorduk. İşlek biryere açarsan yaşadın.

WolkHan WolkHan volkansengul.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 13 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Yorumların hepsini okudum... Herkes kendi tecrübe ve bilgisine göre birşeyler söylemiş.

10.000 lira için çok diyende olmuş az diyende. Ancak inan bana 10.000 lira kısa vadede dönüş istiyorsan oldukça yetersiz. Geri dönüşün ne boyutta olmasını bekliyorsun bilmiyorum tabii ancak tatmin edici miktarlar için yetersiz.

Kurs'a git işi öğren diyenlere de katılmıyorum. Kursa giderek edindiğin salt bilgi ile bir proje yapman en az 1 yılını alır. ( kurs bittikten sonra ) Salt bilgi işe yaramaz. Bilgiyi değerli kılan onu kullanırken yapılan yanlışlar sonucunda edinilen tecrübedir.

Şimdi asıl önce şu sorulara bir cevap lazım tavsiyede bulunmaden evvel;

- Elindeki sermaye ile ne boyutta bir dönüş bekliyorsun. Örneğin : aylık 1.000 lira mı ?
- Ne kadar süre içinde bir dönüş bekliyorsun. 1 yıl içinde, 6 ay içinde, vs..?
- 10.000 lirayı gözü kapalı yatırıp daha sonra kazandığın paraları da yine gözü kapalı projene uzunca bi süre yatırabilecekmisin? 6 ay hiç kazanç beklentin olmadan yani.
- Hangi konulara eğilimin, bilgin, tecrüben var ? Spor, Otomobil, Yazılım, Sanat, vs.. ?

bunlara vereceğin yanıtlara göre daha sağlıklı tavsiyelerde bulunabiliriz...

sevgiler :)
bozok

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al