wmaraci reklam

100 Yıl Sonra Hangimiz Burada Olacağız ?

10 Mesajlar 1.281 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Enjection Enjection Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad U** Z**
  • Mesajlar 271
  • Beğeniler 36 / 67
  • Ticaret 9, (%78)
Merhaba arkadaşlar,

Bazı yazılar okuyordum aklıma geldi sizinle paylaşmak beyin fırtınası yapmak istedim düşünsenize bundan 100 yıl sonra sen ben ve şuan bu forumda sağ solu kurcalayan hiç kimse olmayacak. Ne forum yöneticisi ne admini ne user ı ne kurumsal hesabı ne bronz hesabı önümüzde ki 100 yıl sonra 7 milyar insan hayatta kalmayacak. Ve biz bugünün değerini düşünmekten hayatımızı bazı şeylere harcayıp vazgeçmekten üşenmiyoruz merak ediyorum bu konuda sizin fikriniz nedir ?

wmaraci
reklam

bQnyy bQnyy I am what i am. Kullanıcı
  • Üyelik 06.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Çevirmen ve Webmaster
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 188
  • Beğeniler 427 / 68
  • Ticaret 1, (%100)
https://youtu.be/yYPb47podLM
Enjection

kişi bu mesajı beğendi.

Kurumsal ve bireysel İngilizce çeviri ve makale işleriniz uygun fiyata yapılır.

100120 100120 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 01.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 207
  • Beğeniler 32 / 88
  • Ticaret 39, (%100)
Galata köprüsü üzerinde 100 yıl önce çekildi bu fotoğraf şimdi onlar hayatta değil. Bu fotoğraftaki insanları şu an kimse hatırlamıyor ileride bizde unutulacağız.

Hayatta elden geldiği kadar huzurlu ve kaliteli yaşamak gerekir. Mustafa Kemal ATATÜRK hala hatırlanıyor çünkü tarihte iz bıraktı ve asla unutulmayacaktır.

olesore DeepJack Miraccsanci

kişi bu mesajı beğendi.

berkaypasa58 berkaypasa58 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 194
  • Beğeniler 9 / 48
  • Ticaret 3, (%100)
olağan üstü bir şey olmadığı takdirde evet hiç birimiz olmayacağız. Tarihte iz bırakanlar bile unutuluyor. Benim için istisna bir durum M.Kemal bir millet var oldukça unutulmayacak diye düşünüyorum.

Bir düşüncem de 2000 ile şu tarihe kadar iz bırakmış kişilerin 100 yıl sonra hatırlanacağını düşünmüyorum.

Öte yandan 100 yıl sonra insan nufusunun bu kadar fazla olacağını düşünmüyorum. Doğanın dengesi ile o kadar oynadık ki geri dönülmez durumda. 24 yaşıma geldim 24 yıldır Ankara'da yaşıyorum ilk defa bir depremi bu denli hissettim. 2 gün önce Çankırı merkezli deprem bizi Ankara'da 3 saniye arayla toplam 8 9 saniye salladı. Varın gerisini siz düşünün.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

byhell byhell Seçimini iyi yap! Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Fotoğrafçı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 821
  • Beğeniler 16 / 139
  • Ticaret 64, (%100)
https://www.youtube.com/watch?v=HXKFyxnKee8

Marstyson Marstyson WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1186
  • Beğeniler 491 / 321
  • Ticaret 1, (%100)
Ben nedense bazı durumlar için en şanslı olarak bizi ( 2000 yılını görenler ) düşünsem de muhtemelen en şansız da yine biz olacağız .
Belki bizden 100 yıl sonrası olmayacak . Belki çoğumuz dünyanın son nesli olarak hayatta .
Denildiği belki biz de yok olup unutulacağız ama nedendir bilmem, bizde farklı şeyler olacak gibi

Umitunal Umitunal Webfaresi.net Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek webfaresi.net r00tadmin
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad Ü** Ü**
  • Mesajlar 997
  • Beğeniler 379 / 378
  • Ticaret 27, (%93)
admin forum için varisin varmi yoksa ben öldükten sonrasini beni alakadar etmez mi diyorsun

Webfaresi.net Beklerim

100120 100120 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 01.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 207
  • Beğeniler 32 / 88
  • Ticaret 39, (%100)

Marstyson adlı üyeden alıntı

bizde farklı şeyler olacak gibi

Ölümsüzlük mü icat edilecek diyorsunuz, farklı ne olabilir? İnsanoğlu 195 bin yıldır dünyada yaşıyor, bizde farklı bir şey olmayacak zaman akar ve gider bizlerde yaşlanırız sonra ölürüz teknolojinin bu kadar gelişmesi sizi yanıltmasın, yeni icaatlar, şehirleşme, savaşların olmaması, tıptaki ilerlemeler en fazla insan ömrünü biraz daha uzatabilir fakat ölümsüz yapamaz, ölümsüzlük bana mantıklı gelmiyor.

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

vukuf adlı üyeden alıntı

Ölümsüzlük mü icat edilecek diyorsunuz, farklı ne olabilir? İnsanoğlu 195 bin yıldır dünyada yaşıyor, bizde farklı bir şey olmayacak zaman akar ve gider bizlerde yaşlanırız sonra ölürüz teknolojinin bu kadar gelişmesi sizi yanıltmasın, yeni icaatlar, şehirleşme, savaşların olmaması, tıptaki ilerlemeler en fazla insan ömrünü biraz daha uzatabilir fakat ölümsüz yapamaz, ölümsüzlük bana mantıklı gelmiyor.

Ölümsüzlük mümkün. Bilincini bir makineye aktarsalar en basitinden ölümsüz olursun :) Mantıklı gelmesine gerek yok gelecek mantıksız gelen her şeyi mantıklı kıldığı için gelecek olacak zaten. Crispr teknolojisi ile insan genomunda büyük değişiklikler yapılıyor. Yorulmayan uyumayan, daha zeki vs.. insanlar yaratılabilir. Çinde aids olmayacak bebek üretildi mesela. Bu işin ayrı boyutu öte yandan bilincin makineye aktarılması mevzusu ise insanı ölümsüz yapacaktır. Yaşlanmanın tersine çevrilmesi vs.. uzun ömür olarak kabul ediliyor evet. Misal insan gelecekte 1000 sene yaşayabilir fakat bilincin bir makineye aktarılması insanı ölümsüz yapar. Çok uzak değil 30 40 seneye bu mevzu dünya gündemine oturur yapay zekanın gelişimi ile birlikte :) hep robotlar mı insanlaşacak gelecekte insanlar robotlaşacak

Marstyson Marstyson WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1186
  • Beğeniler 491 / 321
  • Ticaret 1, (%100)

vukuf adlı üyeden alıntı

Ölümsüzlük aklıma bile gelmedi benim . Ben kıyameti kastettim . Çok farklı durumlar yaşanıyor yıllardır . Ahir zaman işaretleri dair . O yüzden dedim . Belki son nesil bizler olacağız

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al