wmaraci reklam

24 Saatte 15 Yazı Yayınlamak

7 Mesajlar 1.021 Okunma
wmaraci reklam

Kreatorn Kreatorn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek İş Güvenliği Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 1067
  • Beğeniler 617 / 620
  • Ticaret 7, (%100)
Dostlar sitede çok fazla yorum okudum bu konu hakkında ben de tek konu altında yorumlarınızı merak ediyorum.

Mesela bazı arkadaşlar günde hatta haftada 1 Yazı yeter düzgün ve özgün olsun demiş tamamdır fakat günde 2 3 Yazı yayınlayan ve bu yazıları oldukça özgün yazan kişilere dikkat edin google spame düşürebilir gibi yorumlar gelmiş. Bir siteye gün de ortalama 10 15 arası yazıyı 1 veya 1.5 saat aralıklarla yayınlasak spam'e düşer miyiz? Sonuç olarak bu site haber siteside olabilir yada daimi güncel teknoloji bloguda yani haber yada bilgi düşer düşmez yayınlanması gereken yazılar. Bekletip günlere yayılırsa hiçbir anlamı olmayacak yazılar.

Kısacası demek istediğimi anlamışsınızdır diye düşünüyorum. Şu an mobildeyim pek yazamamış olabilirim özür dilerim:)

wmaraci
reklam

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
Kendi sitemin birinde günde 3, diğerinde günde 7-9 arası makale yayınlıyorum. Bazen 2-3 makaleyi arka arkaya yayına aldığım oluyor. Full özgün, en az 800 kelime görsel ve videolarla desteklenmiş yazılar. Ekim ayında ekleyip ilk 3’e girdiğim bir sürü makalem var. Özgün yazı ile spam olacağını asla düşünmüyorum. Siteyi güncel tutup full özgün yazılar yayınlamanın neresi kötü olabilir?

Bu siteler ortalama 1.5 - 2 yıldır ilk sayfa ve ilk sıradaki konumlarını koruyan siteler. Özgün yazı yayınlamakla spam olacağını düşünen arkadaşların gerekçelerini keyifle dinleyebilirim.

Google her güncellemenin ardından kaliteli içerik vurgusu yapar. Güvendiğiniz içerikleri yayınlamaktan korkmayın, tepki alamadığınız içerikleri mutlaka güncelleyin. Mesela ben bugün sitemde sıralama alamamış bir çok yazıyı ilk sayfadaki rakiplerimi iyice analiz ederek güncelledim. Güncellemeye elverişli olmayan makaleleri de silmekten çekinmeyin. Herkese tavsiye ederim.
Kreatorn beneday

kişi bu mesajı beğendi.

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.

beneday beneday WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2019
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek ..
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** I**
  • Mesajlar 35
  • Beğeniler 62 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
silinebilir

Kreatorn Kreatorn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek İş Güvenliği Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 1067
  • Beğeniler 617 / 620
  • Ticaret 7, (%100)
Mertcan değerli yorumun için çok teşekkür ederim. Ben açıkçası 3 4 yıldır blogumla hobi olarak uğraşıyorum öyle profesyonel bir bilgi birikimine sahip değilim ama bazen forumdaki birbirine uç yorumlar kafamı karıştırıyor işte 😂
beneday

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)

beneday adlı üyeden alıntı

Mertcan öncelikle teşekkürler benimde bir sorum var Misal 200 makale hazırlığındayım bunu 2 ay için düşünüyorum site yeni hiç indexi yok bunu günlük bazında kaça bölmeliyim

Yeni açtığım sitede öncelikli hedefim kategorilerin doldurulması oluyor. 10 kategorisi olan bir siteyi 1-2 gün içinde tüm kategorilere en az 1 makale giriyorum.

Daha sonrasında günlük 2-3 makale girsen de yeterli olur. Bu benim uyguladığım yöntem. Düzeni bozmadan devam edersen index hızına da etki edecektir.

Kreatorn adlı üyeden alıntı

Mertcan değerli yorumun için çok teşekkür ederim. Ben açıkçası 3 4 yıldır blogumla hobi olarak uğraşıyorum öyle profesyonel bir bilgi birikimine sahip değilim ama bazen forumdaki birbirine uç yorumlar kafamı karıştırıyor işte 😂

Kesinlikle öyle. Ben de senden farklı olarak özgün içeriklerin neden spam olduğunu spam olur diyen arkadaşlardan öğrenmek isterim.
Kreatorn beneday

kişi bu mesajı beğendi.

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.

jarni jarni WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek elektrik teknikeri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad I** E**
  • Mesajlar 264
  • Beğeniler 8 / 102
  • Ticaret 1, (%100)
Spam olayı i kafaya takma ister günde 10 gir ister benim gibi haftada 1 gir.
Özgün olsun spinner olmasın anahtar kelimeyi evirip çevirip değil gerçekten bilgi veren yazı yazın.
Ayrıca kendi tecrubeme dayanarak söylüyorum
Örneğin cicek üzerine bir yazınız olsun.
Çiçek nedir bilmem ne çiçeği in faydaları gibi kelimeler gecireceginize karşınızdaki ziyaretçi ile konuşur gibi teknik bilgiler ile yaşın emin olun Google bunu anlıyor ve daha hit artışı oluyor.
Siz bakmayın 1 2 anahtar kelime için yapılan makalelere.

Kısacası Özgün olsun yeri zamanı önemli değil

Birde şöyle düşünün bir dükkan açtınız
Siz dükkanı yavaş yavaş mi doldurursunuz yoksa bir anda doldurup herkese gösterisi yaparsınız.
Google sever bunlari
Kreatorn

kişi bu mesajı beğendi.

EngnCn EngnCn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 294
  • Beğeniler 7 / 75
  • Ticaret 0, (%0)
spam olarak algılanabilir hocam günde 3-5 makul bence

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al