wmaraci reklam
lidertakipci

4 Kişilik Ofis Açsam?

30 Mesajlar 4.230 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

alper75 alper75 alpercetin.net Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 439
  • Beğeniler 6 / 94
  • Ticaret 6, (%100)
Şirket kurma boşa vergi odersin alt tarafı makale yazicaksiniz

alpercetin.net Facebook Ve Diğer Sosyal Medya Botlarınız Yapılır.
wmaraci
reklam

Metin2Blog Metin2Blog ApkProgram.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Sigortacı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 137
  • Beğeniler 10 / 20
  • Ticaret 1, (%100)
bende de vardı ofis, battım hocam işhanında küçük bir ofisim vardı 400 ödüyordum fakat ay'da para akışı 5 milyar olmasına rağmen o küçüçük yeri idare edemedim.
Şuan hala kiraısnı ödemekteyim mesela arada bir gidip uyuyorum orda filan :D

Bence siz makale için heyecan arıyorsunuz 4 kişi değil burdan bulun 20 kişi dediğiniz hesabı 20 kişi ile yapın kurun bir websitesi satın hocam makaleleri
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

https://www.apkprogram.com/

Sirius Sirius WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Youtube
  • Konum ABD
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 1332
  • Beğeniler 0 / 468
  • Ticaret 17, (%100)
o iş için ofis olmaz rakamlar ufak. Düşünsene makalelerin bir zaman alınmadıgı. + her çalıstırdıgın adam ssk sını vs saymıyorsun bazı şeyleri kaçak mı yapacaksın yoksa :)

ErenGemici ErenGemici eski nick : Legendejavu Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1082
  • Beğeniler 473 / 426
  • Ticaret 59, (%0)
Şimdi sizin aylık giderlerinizi çok çok minimum seviyede tutalım ve başlayalım hemen bakalım evdeki hesap ofise uyacak mı ? Şimdi ilk önce vergi mükellefi olmanız gerekiyor en az içinizden 1 kişi diyelim buda ayda 400 küsür tl biz bunu 400 tl olarak alalım. Ofis kiranız 4 kişi 1 odada kalacağız diyorsunuz o zaman bir stüdyo daire tuttuğunuzu ya da normal bir daireyi tutup ofise çevirdiğinizi varsayalım şuanda ortalama bir ofis için aylık kira 500TL diyelim. Ettimi 900TL bu 500tl 3 ayda bir kira stopaj vergisi olur. Her ay hiç satış yapmasanız bile ortalama 30tl kdv vergisi ödiceksiniz. Aylık 6.000TL kazanacağınızı varsayarsak ve bunun %18 kdv alırsak buda 915.25TL eder bunuda 900 diyelim. Şuan aylık ödiyeceğiniz tutar: 1800TL ve bu tutara daha sizin yemeniz içmeniz internetiydi vs dahil değil devam edelim. 4 kişi ortalama kişi başı her gün 1 ekmek alsanız 90krş tan aylık 108tl eder 100 diyelim ve bu fiyat sadece ekmek yemeyeceğinize göre 4 kişinin aylık yemek parası 300tl diyelim. Hızlı bir internet lazım size onada ortalama 100tl diyelim. Bilgisayarlar nerdeyse sürekli açık olacak elektrik faturasınada aylık min 100tl diyelim. Su pek geleceğini sanmıyorum onada 30tl diyelim. Kış geliyor doğalgaz derdi var onada bi aylık 300tl diyelim. Muhasebeciye ihtiyacınız var hadi tanıdık bulduğunuzu var sayalım aylık 100tl diyelim. Şuan ki aylık gideriniz: 2730TL olmuş bulunmakta. Ayrıca her gün satış yapabileceğinizi garantisi yok olsa bile her gün 40 adet yada 100 adet satış yapma garantiniz yok yani bu liste daha uzarda uzar. Tamam ofis ortamı motivasyon açısından ve çalışma verimliliği açısından güzel fakat ufak detayları atlıyorsunuz. Skype üzerinden sürekli iletişim halinde kalabilirsiniz kendi evinizden kira derdi vergi derdi olmadan bu işi rahatlıkla yapabilirsiniz. Konuyu takipteyim bakalım nasıl yorumlar gelecek :)
demircanuzer Remzi MakaleTeslim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

halilozcevik halilozcevik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Genel Müdür
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 270
  • Beğeniler 233 / 60
  • Ticaret 20, (%100)
Arkadaşlar sonuna kadar haklı evde yaptığın hesap ile karşılaştığın aynı olmuyor. 2si dükkanı açtın yarın onlarca makale satmaya başlayamayacaksın. İşe alışma süreci olacak ben çok farklı bir sektörde iş yapıyorum evet ama 1 yıl oldu nerdeyse dükkan anca oturuyor. Makale ile bu iş olmaz. Dersen ki sağlam bi grafiker arkadaşımız ve webmaster arakdaşımız da olacak ortak olarak ve grafik tasarım ve website de yapacağız. O zaman müşteri portföyünüze göre biraz daha olur derim.

4 Arkadaşım aynı böyle büyük hayaller ve 20 bin gibi bir bütçeyle e ticaret sitesi açtı ve iş hanında ofis tuttular. Ofiste çaylar gidiyor kolalar geliyor ama gelir 0. 1 ay 2 ay derken ben kendi evimde e ticaret sitemden ayda 3.000 tl kar etmeye başlamışken baktım ki onlar şirketi kapattı gitti. Kolay değil arkadaşlar sigortası faturası muhasebecisi yemeği kirası stopajı beklenmeden çıkan onlarca ek maliyeti. Sen evde yaptığın hesap x 3 olarak düşün
melankolia ErenGemici

kişi bu mesajı beğendi.

www.kadinsalyasam.com

HuseyinALHAS HuseyinALHAS WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Paramedik
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 649
  • Beğeniler 91 / 168
  • Ticaret 50, (%100)
Arkadaşların dediği gibi sadece makale ile bu çark dönmez.

Özet geçmek gerekirse,
1-2 kişi seo hakkında bilgili olmalı, kurumsal sitelerin seo işini alabilirseniz kısa sürede büyük paralar kazanabilirsiniz.
Birkaç kişi makalesini yazar birkaç kişi seo işiyle ilgilenir, bir tane de tasarım konusunda iyi birisi varsa zaten al sana kapsamlı bir ofis.

Tabii işler burada da bitmiyor. Çünkü ofisi açtın diyelim, her türden bilgili adam var, ancak iş almanız gerekiyor. Bu da tecrübeye ve insanlarla olan iletişime bağlı.

İş alabildiğinizi varsayarsak, arkadaşın yukarıda hesapladığı gibi 2.700-3.000 tl arası gideriniz olur aylık. Ancak geliriniz çok rahat kişi başı 2.500 civarı olur.

Kolaylıklar dilerim :)

MakaleTeslim MakaleTeslim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 171
  • Beğeniler 70 / 34
  • Ticaret 32, (%94)
Arkadaşlar bütün yorum yapanlara teşekkür ediyorum.

Benim ofis açma hakkında düşüncem aylık gideri öğrenmek ve sadece makaleden gelecek parayı kaba taslak hesaplamak. Dediğim gibi 10 tane makale yazdıracağım ilk başta ve tabiki + olarak bir şeyler düşünüyorum.

Daha doğrusu + olarak makaleyi düşünüyodum. Yani belirli bir tasarım olsun, video düzenleme olsun ya da bir editörlük işleri olsun her türlü işi sanki skype'tan arkadaşlara iletir gibi ama ofisten en disiplinli şekilde yapılması hakkında fikrimi beyan ettim.

Gördüm ki bazı arkadaşlar çok şımarmış, laf salatası yapmış ama tartışmaya ve hiçbir şekilde polemiğe gerek yok. Ben burda fikrimi açık açık anlatmak, yorum almak ve önerileri görmek için bu konuyu açtım. Cevap veren arkadaşlara tek tek alıntı yapmayayım, muhasebeci gibi her şeyi hesaplayan arkadaştan, tüm yorum yazan arkadaşlara kadar teşekkür ediyorum. Kötü yorum yapan arkadaşta ilgisini çektiği için gelmiş girmiş yapacak bir şey yok :)
ErenGemici 3EBilisim

kişi bu mesajı beğendi.

Crookier Crookier WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 25 / 11
  • Ticaret 6, (%100)
Makale yazmak için ofis kuran birilerini örnek gösterecek olursak Makalehizmeti.com en iyi örnek olacaktır. İnanamayacağınız derecede paralar kazanıyorlar ve sadece 4 kişiler. Altlarında köle niyetine çalıştırdıkları insanları saymıyorum bile :)
MakaleTeslim

kişi bu mesajı beğendi.

ReklamKap ReklamKap Faydalı olmak güzeldir. Kullanıcı
  • Üyelik 04.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Firma Rehberi
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1478
  • Beğeniler 103 / 475
  • Ticaret 31, (%100)
Sadece makale işi değilde grafik, web, seo, makale hizmetleri vermelisiniz.

Being Being İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Metin Yazarı/Editörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 935
  • Beğeniler 1087 / 1028
  • Ticaret 91, (%100)
Açılın ben profesyonelim. Baştan söyleyeyim ilk posttaki gibi kelimesi şu kadardan makale işi hesabıyla o gemi hayatta yürümez. Bu işi profesyonel olarak yapacağım diyorsanız ciddi bir deneyim lazım. Örneğin ben 6 senedir sektörün içerisindeyim kısmen yeterli olsam dahi hayli eksiğim var. Makale ofisi değil de içerik ajansı kurarsanız evet para kazanırsınız. Lakin ilk posttaki yapılan hesaptan anladığım kadarıyla içerik ajansı yönetecek tecrübeniz ne yazık ki yok. O nedenle bulaşmayın. İşi büyütüyorsanız da sanal olarak büyütün.

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
contentwriter ErenGemici

kişi bu mesajı beğendi.

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir. Bir de hiçbir şeyi çalamayacak olanlar vardır.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al