wmaraci reklam
lidertakipci

Adım adım anlatma – Mida.it – Proje, Fikir

8 Mesajlar 1.281 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

erenerduran erenerduran Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
İnsanlar öğrenmeye muhtaç. Öğrenmek için ise bir öğreticinin olması şart. Öğreticinin kullandığı metot karşıdakinin anlama kapasitesine göre değişir. Farklı uygulamalara başvurulabilir. Bizler bugüne kadar öğrenme açlığımızı çoğu kez forumlarda aradık. Videolu dersler çektik. Sosyal alemde paylaşılan durumların altında yorumlarla yardım etmeye çalıştık.. ve bunun gibi bir çok yola başvurduk.

Şimdi… Bunların hepsini daha da temel seviyeye indirecek bir projeden bahsetmek istiyorum. Herkesin anlama seviyesinin farklı olduğu bu internet dünyasında, anlatılacak şeyleri en basit şekilde -adım adım- anlatacak bir proje bu.

Amaç

İnsanlar internet üzerinde bir şeyler anlatmaya çalışırken, genelde kendi kafalarında bulunan şeylerin karşı taraf içinde geçerli olduğunu düşünerek, rahat bir şekilde kısaca anlatırlar. Bu çoğu zaman karşı tarafın anlamaması ile bir derde dönüşebilir. Sonucunda, bulunan çözüm belki işimizi görür fakat aradığımız yolda gücümüzü çok çabuk kaybederiz. Bu yüzden insanlara “adım adım bir şeyler yap” dersek, onlar bu mantığa zaten aşina olduklarından dolayı, yapacakları şeyi daha kolay ve kısa yoldan gerçekleştirebilirler. Bu, anlatacak kişi için ise bir kabus değil zevke dönüşebilir. Amacın, her iki tarafı kendilerini yormadan bir şeyleri başarması olarak ele alabiliriz.

Site içeriği

Bu proje için uzun uzun mockup çalışmaları yapmak istedim. Fakat vaktimin sınırlı olmasından dolayı bunları yapamadım. Yazacak olduğum cümleleri daha iyi anlamak açısından 2. defa okumanız projeyi kafanızda canlandırmanıza daha hızlı yardımcı olacaktır.

Sitenin logosu ve bir açıklama yazısı. Ardından giriş yap ve kayıt ol gibi fazla göze batmayan küçük butoncuklar. Onların altında ise Büyük bir slogan: “Hemen bir adım oluşturarak başlayın!”. Bu yazı ile birlikte anlıyoruz ki; üye olmadan da adımlar oluşturulup insanlar ile paylaşılabilir.

Adımları oluşturduktan sonra, bu adımlara genel bir ad verilmeli. Sonrasında ise kısa bir link ile amaca ulaşılmalı.

Örneğin;
Google Chrome’u nasıl yüklerim? diye bir başlık girdiniz. Bu çok genel bir konu. Siz daha da sipesifik konulara inebilirsiniz. Photoshop’ta gauss bulanıklığı nasıl verilir gibi…

Sonra adımları sıralarız. 1 böyle 2 şöyle 3 öyle diye…

Sistem sonra size kısa bir link verir: mida.it/34kl

Burada yapılmak istenen şey herkesin bu sistemi kullanması. Uzmanlar, yöneticiler gibi değil. İsteyen herkes kendi adımlarını oluşturup paylaşabilir.

Adımlara resim veya video gibi görsellerde eklenebilir. Filtre olarak cinsellik eklenemez diyebilirsiniz. Veya bu adımlar 18 yaş sınırını aşıyor gibi uyarılar koyarsınız.

Sitenin linki “adım” kelimesinin tersi: mida

.it alan adı uzantısı ise İtalya’ya ait.

Ben bunu global düşünerek bu ismi verdim. Siz sadece Türkiye’yi düşünüp adimla.com gibi bir alan adı da alabilirsiniz.

Bu bir eHow sistemi değildir.

wmaraci
reklam

PrestijSolution PrestijSolution SEO and DEVELOPER Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Seo ve Web Tasarım Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 606
  • Beğeniler 30 / 139
  • Ticaret 29, (%93)
hayatımdan 10 dk boşu boşu bunu okumakla geçti:(
kulturelbellek Rednoize dedemir85

kişi bu mesajı beğendi.

www.mucahitguner.com

kulturelbellek kulturelbellek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
Herkesin anlama seviyesinin farklı olduğu bu internet dünyasında, anlatılacak şeyleri en basit şekilde -adım adım- anlatacak bir proje bu.

Gardaş bizi projelerinden mahrum etme.
WebColden AhmetTUTAK

kişi bu mesajı beğendi.

AhmetTUTAK AhmetTUTAK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Reklam
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 504
  • Beğeniler 189 / 80
  • Ticaret 40, (%100)
Akıl akıltan üstündür.

wmaraci
wmaraci

cudjex cudjex ozergul.net Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1647
  • Beğeniler 347 / 570
  • Ticaret 8, (%100)
1 - kimse boş yere "adım adım" birşeyler paylaşmaz
2 - paylaşıyorsa eğer bir çıkarı olmalıdır
3 - bu proje de maalesef sınıfta kaldı.

ozergul.net/com

chackall chackall WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** G**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 61 / 4
  • Ticaret 1, (%100)
Fikir olarak güzel, fakat karşılıksız olarak bu tür bir projede yer alacak kişiyi bulmak hiç kolay olmayacaktır. Umarım projeni hayata geçirip başarılı olursun..

Rednoize Rednoize Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İşletmeci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1105
  • Beğeniler 577 / 331
  • Ticaret 18, (%100)
İlk yoruma baktım ve dedim ki benimde 10 dakkam boşa gitmesin. Ama okuyasım da var napıcam şimdi

krrgh krrgh WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek öğrenci
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 138 / 36
  • Ticaret 3, (%100)
Böyle bir proje hayata geçirilse bile insanlar paylaşım yapmaz. Çünkü insanlar verdiği emeğin karşılığını almak ister, istiyor. Eskiden bu karşılığın yerini +rep veya +1 falan karşılıyordu fakat günümüzde sadece maddiyat karşılıyor.

halilibrahim.net - Tez / Ödev / Akademik Makale / Adsense / Wordpress
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al