wmaraci reklam
lidertakipci

Aklımda delisorular

21 Mesajlar 2.622 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

farukkarahan farukkarahan StarDust Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek technical expert
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 783
  • Beğeniler 107 / 218
  • Ticaret 5, (%100)
Site hakkındaki fikirlerinizi alabilir miyim?

İşlevsel ve görsel olarak. Sizce amacına uygun mu?

wmaraci
reklam

verifyersin verifyersin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Teknik Destek
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 140
  • Beğeniler 3 / 45
  • Ticaret 0, (%0)
ilgi çekici saçma belki ama insanların kafasında aa bu da böyleymiş diyebileceği sorulara yanıt bulacağı bir proje yapabilirsiniz.

biXi biXi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.10.2019
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ş**
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 137 / 115
  • Ticaret 2, (%100)
farukkarahan /blog açarsan seosal olarak + sağlayacaktır. Güncel makaleler ve yazılar paylaşarak bunu yapabilirsin. Onedio tarzı paylaşımlar bile iş görür.

RadiKaL RadiKaL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Çiftçi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 281 / 398
  • Ticaret 8, (%100)
Ödüllü soru sistemi olmalı sorumani falan vardı ama tabi bunu yapman için hit çekmen lazım ki bunu görsün bilsin insanlar. Reklam verebilirsin vs..

Google son bir kaç aydır bu script tarzlarına acayip değer veriyor. Arama sonuçlarında özellikle mobilde çok iyi sıralamar alabileceğine eminim.

Birde donut temasını kullanmalısın. Takılırsan q2a resmi web sitesinde konu açtığında yardımcı olurum :)

Son olarak ziyaretçi mesajlarını mod onaylı açın. Üye olmak zor gelebiliyor insanlara.

Yapmanız gerekenler şunlar

1.Sorularda oylamayı kapatın sadece cevaplarda açık olsun. Oy verilmeyen sorular yapısal veri hatası olarak görülür.
2.Her sorunun mutlaka açıklaması olsun. Aksi halde yine yapısal veriler.
3.Daha güzel bir modern tasarım için donut temasına geçin. Bug fix olanı indirin githubtan
farukkarahan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

mehmet01 mehmet01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ...
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 329 / 328
  • Ticaret 1, (%100)
Bende de aynı sorun var. Siteleri kendim kodluyorum ama doldurmaya gelince üye çekmek zor. Sohbet, forum, alışveriş, sosyal paylaşım sitesi. Hepsi de boşta kaldı. Site kodlamaktan bıkmıyorum ama içerik girme konusunda baya tembelim. Ama yapacak bir şey yok, asıl önemli olan içerik girmek. Bırakın ilk 1000 içeriği, ilk 5000 icerikte de sitede aktif üye olmayabilir. Kendimiz doldurup kendimiz google'dan gelenlerden kazanacaz ancak. Benim sitelere sürekli kaydolan oluyor sma bakıyor ki sitede aktif kimse yok, geri gidiyor ve gelmiyor bir daha. 500 kayıtlı üyenin hepsi böyle. Ayni anda nasil bulacaksam onlarca kişiyi :)

Domaininiz güzel, ilgilenir ve içerik girerseniz hit alırsınız. Ama siteye bağlı kalan birileri bulunur mu onu bilemem işte. Birileriyle anlaşmak gerek ancak.

Size tavsiyem önce kendiniz içerik girin 1-2bin tane. Google'dan falan günlük bir ziyaretçisi olsun sitenin. Hesap açmaya başlayanlar da olursa işte o zaman birileriyle anlaşip ücretli soru-cevap yazdirabilirsiniz. Belki o zaman kaydolanlar sitede aktiflik görür ve kalmaya devam eder bir süre.
farukkarahan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 20.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 783
  • Beğeniler 107 / 218
  • Ticaret 5, (%100)

RadiKaL adlı üyeden alıntı

Ödüllü soru sistemi olmalı sorumani falan vardı ama tabi bunu yapman için hit çekmen lazım ki bunu görsün bilsin insanlar. Reklam verebilirsin vs..

Google son bir kaç aydır bu script tarzlarına acayip değer veriyor. Arama sonuçlarında özellikle mobilde çok iyi sıralamar alabileceğine eminim.

Birde donut temasını kullanmalısın. Takılırsan q2a resmi web sitesinde konu açtığında yardımcı olurum :)

Son olarak ziyaretçi mesajlarını mod onaylı açın. Üye olmak zor gelebiliyor insanlara.

Yapmanız gerekenler şunlar

1.Sorularda oylamayı kapatın sadece cevaplarda açık olsun. Oy verilmeyen sorular yapısal veri hatası olarak görülür.
2.Her sorunun mutlaka açıklaması olsun. Aksi halde yine yapısal veriler.
3.Daha güzel bir modern tasarım için donut temasına geçin. Bug fix olanı indirin githubtan

Ödül işini düşünmüştüm ama çok aklıma yatmadı boş da olsa puan sistemi var. Şimdilik onunla idare edeceğim.

Hit çekmeyi halen düşünüyorum ama öncelikle çok soru ve cevap olması lazım. Soru ve cevaplardan sitenin amacının ve yolunun belli olması lazım.

Üyeliği kolay yaptım, diğer türlüsü mantıklı ama aklıma yatmıyor.

Soru oylamasını kapattım. Donut temasını kurdum sevdim ama üzerinde düzenleme yapmam lazım.

Yorum ve desteğiniz için teşekkür ederim.

• Üyelik 20.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 783
  • Beğeniler 107 / 218
  • Ticaret 5, (%100)

mehmet01 adlı üyeden alıntı

Bende de aynı sorun var. Siteleri kendim kodluyorum ama doldurmaya gelince üye çekmek zor. Sohbet, forum, alışveriş, sosyal paylaşım sitesi. Hepsi de boşta kaldı. Site kodlamaktan bıkmıyorum ama içerik girme konusunda baya tembelim. Ama yapacak bir şey yok, asıl önemli olan içerik girmek. Bırakın ilk 1000 içeriği, ilk 5000 icerikte de sitede aktif üye olmayabilir. Kendimiz doldurup kendimiz google'dan gelenlerden kazanacaz ancak. Benim sitelere sürekli kaydolan oluyor sma bakıyor ki sitede aktif kimse yok, geri gidiyor ve gelmiyor bir daha. 500 kayıtlı üyenin hepsi böyle. Ayni anda nasil bulacaksam onlarca kişiyi :)

Domaininiz güzel, ilgilenir ve içerik girerseniz hit alırsınız. Ama siteye bağlı kalan birileri bulunur mu onu bilemem işte. Birileriyle anlaşmak gerek ancak.

Size tavsiyem önce kendiniz içerik girin 1-2bin tane. Google'dan falan günlük bir ziyaretçisi olsun sitenin. Hesap açmaya başlayanlar da olursa işte o zaman birileriyle anlaşip ücretli soru-cevap yazdirabilirsiniz. Belki o zaman kaydolanlar sitede aktiflik görür ve kalmaya devam eder bir süre.

İçerik ve hit meselesinin şans işi olduğunu düşünüyorum.

Boş siteye tabiki kimse girmez ama bazen tek bir yazı siteyi ayakta tutabilir.

1-2 bin soru cevabı yapmam mümkün değil. Zaten öyle bir niyetim de yok.

Belirli başlıklarda aklıma gelen soruları yazacağım. Bazen de cevaplarını. Sitenin boş gözükmemesi için ve sitenin kimliğinin belirlenmesi için.

Ücretli soru cevap yazdırmak aklıma geldi ama kendim yazmışım gibi onlarla da uğraşacağım düzelteceğim için vazgeçtim.

Şuanki hedefim siteyi hazır etmek. Daha hazır değil. Sonrasında yavaş adımlarda reklam ve sosyal medya ile devam edeceğim.

Bir firma kurabilirim. Ekip kurabilirim, çalışanları işe alabilirim. Sponsor bulabilirim. Büyük sitelerin bu yolu takip ettiğini de biliyorum ancak şuanda gözüm yükseklerde değil. Zaten o yükün altına giremem. Tek başına olmaz.

Yorum ve desteğiniz için teşekkür ederim.

• Üyelik 20.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 783
  • Beğeniler 107 / 218
  • Ticaret 5, (%100)
Satmaya karar verdim.

https://wmaraci.com/forum/web-site-alisverisi/delisorular-com-610594.html#post3438025

BlackStone BlackStone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 434
  • Beğeniler 28 / 119
  • Ticaret 12, (%100)
Domain çok iyi, fikir çok iyi. Yıllar önce 2001 yılında benzer bir proje yapmıştım bende. Tecrubemle şunu söyleyebilirim ki, bu tarz projelerin belli bir kitlesi alıcısı vardır. Zamanla onlar gelir siteyi doldurur ve kendi aralarında bir topluluk oluştururlar. Bu sayede sitenizin belirli bir kemik kitlesi olur. Sonra işi zamana bırakmanız ve reklamla desteklemeniz gerekiyor. Belirli bir süre sonra tahmin etmediğiniz kadar büyüdüğünü görebilirsiniz. Başta dediğim gibi domain ve fikir çok iyi ama script için aynı şeyi söylemem mümkün değil. Bu tarz bir proje için daha özelleştirilmiş, kitleyi daha kolay yönlendirecek ve sitede tutacak bir yazılım gerek aksi halde bu durumda standart soru cevap sitelerinden bir farkını göremiyorum ben şahsen. Başarılar dilerim...
farukkarahan

kişi bu mesajı beğendi.

recepozturk recepozturk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek TSK PİYADE KOMANDO
  • Konum Karaman
  • Ad Soyad R** Ö**
  • Mesajlar 411
  • Beğeniler 55 / 75
  • Ticaret 2, (%50)
Aklımda deli fikir ilk başta uyeligi kaldirin hocam üyelik sistemini sonradan koyun daha kolay hit alırsınız :)
farukkarahan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al