wmaraci reklam

Alexa Ziyaretçi Yüzdesi -Önemli-

3 Mesajlar 526 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

hdizle hdizle Mali işler Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Mali işler
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 207
  • Beğeniler 30 / 38
  • Ticaret 8, (%100)
Merhaba,
Arkadaşlar benim uzun süredir üzerinde çalıştığım birkaç web sitesi ve bloğum var konu olarak tatil ve bazıları kelimelerinde 1. sayfada bazıları 2. sayfada bazılarıda ilk 3te bunlar yaz aylarında kelimelerin rekabeti arttığı için ahlak dışı çalışmalarla siteye saldırılar gelmeye başladı,ddos,çeviri,bot saldırıları geliyor ve siteler belli saatlerde ağırlaşıyor.

Alexasını incelerken birşey fark ettim.
aşağıdaki resimdede görüleceği üzre alexa ülkelerden aldığı ziyaretçi yüzdeleri görünüyor.

Alexa'ya göre gelen trafiğin %57si türkiyeden..

Sitemin tüm hitinin türk olması gerekiyor, fakat sadece %57 türkiyeden kalan %43 nereden geliyor?

Google analiz sisteminden baktığımda bu bilgiyi göremiyorum.
Farklı sayaçlar kullanıyorum sayaçlardaki günlük hitlerde farklı.

Bu %43 için şunu düşünüyorum ama yanılıyor olabilirmiyim arkadaşlar?
yabancı kaynaklı hit gönderimleri yapılıyor siteleri çeviriye sokmak,sıralamasını etkilemek için vs böyle bir çalışma yapılma ihtimali olabilir mi?

Dediğim gibi rekabet çok fazla kelimelerde şuana kadar birkaç ahlaksız çalışmaya denk geldim düzelttirdim fakat bu kadar ileri gideceklerini tahmin etmiyorum.
Sizce yabancı kaynaklı hit gönderimi vs böyle bir çalışma yapılıyor olabilir mi?
Yapılıyor ise bunun önüne nasıl geçebilirim.

Fikirlerinizi yazarsanız faydalı olacaktır benim ve böyle çalışmalara maruz kalan arkadaşlar için.

Şimdiden teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

mvk mvk www.mistik.org Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılım&Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 587
  • Beğeniler 15 / 101
  • Ticaret 43, (%100)
Site kaliteli bir site ise yurt dışındaki Türkler giriyor olabilir. Benim sitelerin birinde de Türkiye %70 olmuştu, İsviçre %6-7 ile 2. sıraya gelmişti. Kalan kısımlarında büyük ihtimalle Almanya, Azerbaycan, Amerika olduğunu düşünüyorum. Yani olabilir böyle şeyler fakat sizin dediğinizde olmuş olabilir. Konuda da belirttiğiniz üzere böyle ahlaksızlar maalesef var.

hdizle hdizle Mali işler Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Mali işler
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 207
  • Beğeniler 30 / 38
  • Ticaret 8, (%100)

mvk adlı üyeden alıntı

Site kaliteli bir site ise yurt dışındaki Türkler giriyor olabilir. Benim sitelerin birinde de Türkiye %70 olmuştu, İsviçre %6-7 ile 2. sıraya gelmişti. Kalan kısımlarında büyük ihtimalle Almanya, Azerbaycan, Amerika olduğunu düşünüyorum. Yani olabilir böyle şeyler fakat sizin dediğinizde olmuş olabilir. Konuda da belirttiğiniz üzere böyle ahlaksızlar maalesef var.

Merhaba,
yorumunuz için teşekkür ederim hocam.

Daha önce farklı ülkelerden giren olduğunda bunuda yüzde olarak gösteriyordu fakat buradaki %43 için herhangi bir ülkeden geldiğine dair bilgide yer almıyor gördüğüm kadarıyla.

sadece trafiğin %57lik kısmının nereden geldiği gösteriliyor.

Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için tekrardan.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al