wmaraci reklam
lidertakipci

Aliexpres den alıp satmak

19 Mesajlar 2.676 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

main main trdizin.net - Siteni Ekle Telefon Onaysız
  • Üyelik 24.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 984
  • Beğeniler 231 / 233
  • Ticaret 15, (%100)
Merhaba, Aliexpress den 2 3 dolara bayan saatleri bulmayı düşündüm. Bunları getirdip (ücretsiz sevkiyat) gittigidiyor, sanalpazar, sahibinden ve şehir içi üstüne 5 10 TL daha ekleyip satmayı düşündüm. Daha önce yapan varmı önerisi olan. Dikkat etmem gereken şeyler neler görüşlerinizi bekliyorum.

wmaraci
reklam

erkaner erkaner WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek metaratör,inci 2.nesil yazar
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 459
  • Beğeniler 17 / 105
  • Ticaret 19, (%95)
çok yapan var ama dikkatli olmaz lazım bellir fiyat üstünden ülkeye giriş olursa bütün malların vergisi sana yğklerler bildiğim kdarı ile yıllık 200 dolardı emin edğilim ama araştır...birde her siparişi kendi adına alma ailene arkadaşın adına gelsin aynı kişi olması risk unutma gümrükte bunlar kaydediliyor
main

kişi bu mesajı beğendi.

resying resying WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Cool Chain Group
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 41 / 52
  • Ticaret 27, (%100)
Satarim diyorsan getirebilirsin. Gümrük vergisini degeri 1 seferde 70 dolari asar ise aldigin mallarin o zaman ödersin. parca parca getiriyor herkes. Yani farkli günlerden 70 dolari asmayacak sekilde alisveris yaparsan gümrük vergisi ödemiyorsun. pazarlamada sorun yasayacagini düsünüyorum lakin cok rakip var. 10.000 mal satmis adamla sen bir degilsin müsteri cok satani sececektir. 2. dezavantajin firma olarak satmadigin takdirme müsteriin az olacakdir cunku geri göndermek gibi secenekelri olmayacak , ama ben firma kurup bu isi yapacagim dersen o zamanda devlete vergi gitti gidiyor gibi online platformlarada komisyon ödemek zorunda kalacaksin ve müsteri haklari olacak isterse gerekcesiz mallari sana geri gönderip paralarini talep edebilecekler vs vs. ... Bunlarida düsünerek ise giris derim. Yani al getir üstüne koy satla bitmiyor.
main

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 984
  • Beğeniler 231 / 233
  • Ticaret 15, (%100)

erkaner adlı üyeden alıntı

çok yapan var ama dikkatli olmaz lazım bellir fiyat üstünden ülkeye giriş olursa bütün malların vergisi sana yğklerler bildiğim kdarı ile yıllık 200 dolardı emin edğilim ama araştır...birde her siparişi kendi adına alma ailene arkadaşın adına gelsin aynı kişi olması risk unutma gümrükte bunlar kaydediliyor

resying adlı üyeden alıntı

Satarim diyorsan getirebilirsin. Gümrük vergisini degeri 1 seferde 70 dolari asar ise aldigin mallarin o zaman ödersin. parca parca getiriyor herkes. Yani farkli günlerden 70 dolari asmayacak sekilde alisveris yaparsan gümrük vergisi ödemiyorsun. pazarlamada sorun yasayacagini düsünüyorum lakin cok rakip var. 10.000 mal satmis adamla sen bir degilsin müsteri cok satani sececektir. 2. dezavantajin firma olarak satmadigin takdirme müsteriin az olacakdir cunku geri göndermek gibi secenekelri olmayacak , ama ben firma kurup bu isi yapacagim dersen o zamanda devlete vergi gitti gidiyor gibi online platformlarada komisyon ödemek zorunda kalacaksin ve müsteri haklari olacak isterse gerekcesiz mallari sana geri gönderip paralarini talep edebilecekler vs vs. ... Bunlarida düsünerek ise giris derim. Yani al getir üstüne koy satla bitmiyor.

Satmakta aşırı problem yaşıyacağımı düşünmüyorum. İlk siparişimi şimdi vereyim diyordum. 55TL lik bir sipariş 10-12 adet saat alıp bir denemeyi düşünüyorum. Bilerek az miktarda ve ufak bir rakam seçtim, dediğiniz gibi rakip çok ve satıp satamayacağımı denemem gerekli

wmaraci
wmaraci

turkojen34 turkojen34 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 459 / 444
  • Ticaret 53, (%100)
Bizdeki mantık şu piyasada 100 liralık bir ürünü 95 e sat ticarete yeni başlasan bile birçok kişi senden alır.5 tl için yüzlerce referansa değişirler.

5 lira ucuz olacak diye 90 tl yi riske atarlar.Hal böyle olunca iş yapamazsın diye bir kaide yok.

Saat işine girmeni önermem haddinden fazla satıcı var.

İlginç az bulunan birçok ürün var bu ürünlerden getirip satış yapabilirsin.

Hong kong merkezli sağlam elektronik ürün satıcıları var ayda bir tane alıp satsam ayda 100 saatin bırakacağı karı bırakır.
main

kişi bu mesajı beğendi.

resying resying WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Cool Chain Group
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 41 / 52
  • Ticaret 27, (%100)

main adlı üyeden alıntı

Satmakta aşırı problem yaşıyacağımı düşünmüyorum. İlk siparişimi şimdi vereyim diyordum. 55TL lik bir sipariş 10-12 adet saat alıp bir denemeyi düşünüyorum. Bilerek az miktarda ve ufak bir rakam seçtim, dediğiniz gibi rakip çok ve satıp satamayacağımı denemem gerekli

En mantiklisi bu sanirim denersin baktin oluyor, bas gaza hocam bas gaza :D
main

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 984
  • Beğeniler 231 / 233
  • Ticaret 15, (%100)

resying adlı üyeden alıntı

En mantiklisi bu sanirim denersin baktin oluyor, bas gaza hocam bas gaza :D

:) aynen öyle

turkojen34 adlı üyeden alıntı

Bizdeki mantık şu piyasada 100 liralık bir ürünü 95 e sat ticarete yeni başlasan bile birçok kişi senden alır.5 tl için yüzlerce referansa değişirler.

5 lira ucuz olacak diye 90 tl yi riske atarlar.Hal böyle olunca iş yapamazsın diye bir kaide yok.

Saat işine girmeni önermem haddinden fazla satıcı var.

İlginç az bulunan birçok ürün var bu ürünlerden getirip satış yapabilirsin.

Hong kong merkezli sağlam elektronik ürün satıcıları var ayda bir tane alıp satsam ayda 100 saatin bırakacağı karı bırakır.

Elektronik olarak çok çeşit var şimdi ne satılabilir ne yapılabilir karar vermem zor öneriniz varmı?

farukkarahan farukkarahan StarDust Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek technical expert
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 783
  • Beğeniler 107 / 218
  • Ticaret 5, (%100)
Daha önceden telefon kılıfı alıp satmışlığım var. Yüksek miktarlarda ve uzun süreli satış yapmak ise amacınız en az şahıs şirketi kurmalısınız. Diğer bir sıkıntı ise gelen bir faturanın olmaması. Ben bu yüzden bırakmıştım.

Saat de almıştım yolda daha gelemeden dağılmışlardı. Ücreti geri almıştım.

Daha kaliteli ve daha farklı ürünleri satmanızı önerebilirim. Özellikle kargoda kırılmayacak ürünler.

DenizCaglar DenizCaglar Danışman & Girişimci Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Webtasarım&Yazılım geliştirme&
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 55 / 46
  • Ticaret 10, (%100)
Toplamı 75 euronun üstünde olmaması lazım olursa direk gümrükte takılır.

kohreg kohreg WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 519
  • Beğeniler 216 / 86
  • Ticaret 11, (%100)
Ben yaptım oldu, Tr de hiç olmayan bir ürünü 1,5 dolara aldım 30 TL dem sattım gg üzerinden. kargo bana aitti gg komisyonu ile 20 TL ye satmış oldum o zaman 4 TL ye alıp 20 TL ye satmış oldum. Ayrıca o ürün hala satılmıyor. :)
main

kişi bu mesajı beğendi.

www.gamerozzi.com eSpor ve Oyun Haberleri - www.fikkr.com Girişimcilik Ekosistemi Sitesi.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al