freelance iş ilanları

Ana Siteyle Alakasiz Subdomain

23 Mesajlar 2.835 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

donmezhasan donmezhasan Has Web Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Web Tasarım ve Seo
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 183 / 66
  • Ticaret 14, (%100)
3-5 tane subdomain kasmaz diye düşünüyorum.

wmaraci
reklam

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)

a R J e N adlı üyeden alıntı

ya arkadaşlar hazır subdomain konusu varken bende bişe sormak
istiyorum.. ben kend domainimde sub domain acıyorum url yazıp girdigimde sayfa gruntulenemiyor diyor sub domain ana domaini sayfa cıkıyor subdomain acınca site göruntulenemiyor.

sorun neden kaynaklanıyor sizce

Bu sorun cpanelde subdomain oluştururken oluşuyor. Alt alan adı (subdomain) oluşturma sayfasını açtığımızda Subdomain yazan yere istediğimizi yazdıktan sonra bunu alttaki (ingilizce ise solunda ev var oradan anlarsınız) Ana Dizini bölümüne atıyor. Örneğin bu deneme olsun. Ana Dizini bölümüne bu public_html/deneme şeklinde otomatik olarak geliyor. Zurnanın zırt dediği yer ise burada. Otomatik olarak gelen public_html/deneme metninin önündeki public_html/ yazısını kaldırmaktır. Artık alt alan adına sahipsiniz. Kolay gelsin.

Durgun sular derin akar.

msdselim msdselim tryemek.net Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 2046
  • Beğeniler 493 / 197
  • Ticaret 28, (%100)

Ertem adlı üyeden alıntı

Hocam bunun en güzel örneğini kendiniz vermişsiniz zaten. neden zamanında tryemek.net diye bir domain aldınız? çünkü yemektarifi.com ve blogspot subdomainler dolu olduğu için. bence yine aynı yolu izleyin. yani traraba.com gibi bir site ile devam etmeniz.arkadaşlarınız da bu siteye yazı versinler.

hocam arkadaşların hobi olarak belki 5 6 günde 1 yazacağı(belli değil ama tahmini) siteye aylık host yıllık domain parası verip uraşmayayım diyorum işin açıkcası

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al