wmaraci reklam

Bilişim üzerine bir firma kuracak olsanız ?

8 Mesajlar 855 Okunma
smmexpress

kalemobi kalemobi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 9 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Evet arkadaşlar herkesin fikirlerini almak istiyorum.

1)Bilişim üzerine bir firma kuracak olsanız hangi departmanlar olurdu ? Söylediğiniz departmanı açma sebebiniz nedir ?
2)Müşteri kazanmak için neler yapardınız ?
3)Müşteri memnuniyeti için temel etkenler nelerdir ?
4)Bir firmanın ayakta kalabilmesi için yapılması gerekenler nelerdir ?
5)Ek olarak eklemek istedikleriniz

Cevaplarınız ve fikirleriniz için teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

ilkanbalkan ilkanbalkan Genel Yayın Yönetmeni Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek BT Eğitmeni - Webmaster
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad i** B**
  • Mesajlar 1680
  • Beğeniler 435 / 562
  • Ticaret 30, (%100)
1) Dijital Pazarlama
2) Sıcakkanlı tanıtıcılık
3) Sürekli etkileşimde ve sık ulaşılabilir olmak
4) Doğru bütçe yönetimi

Shrikeen Shrikeen Frontend Developer Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Front End Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ş**
  • Mesajlar 2933
  • Beğeniler 745 / 744
  • Ticaret 60, (%100)
Bilişim derken hosting firmasından mı bahsediyorsunuz ? Eğer hosting firması ise söyleyim.

1) Çok fazla departman olması hiçbir zaman hoşuma gitmemiştir. Genelde diğer kişilerin de böyle düşündüğünü varsayarak maksimum 2-3 tane olsun.

2) İndirimler yapardım, alan adı satılacaksa alan adlarında ciddi indirimler yapardım. Ya da VPS/VDS'leri %50 indirimli verirdim.

3) Müşteri en çok 2 şey ister bir desteğin çok iyi olmasını ister bir de aldığı hizmetin çok iyi olmasını ister. Eğer hizmet ve destek iyi olursa müşteri zaten kazanırsınız.

4) Bir firmanın ayakta kalabilmesi için aslında 2 ve 3. cevaplar yeterli.
dtmuratcan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 11.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 9 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

ilkanbalkan adlı üyeden alıntı

1) Dijital Pazarlama
2) Sıcakkanlı tanıtıcılık
3) Sürekli etkileşimde ve sık ulaşılabilir olmak
4) Doğru bütçe yönetimi

düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim

Ferdi Şahin adlı üyeden alıntı

Bilişim derken hosting firmasından mı bahsediyorsunuz ? Eğer hosting firması ise söyleyim.

1) Çok fazla departman olması hiçbir zaman hoşuma gitmemiştir. Genelde diğer kişilerin de böyle düşündüğünü varsayarak maksimum 2-3 tane olsun.

2) İndirimler yapardım, alan adı satılacaksa alan adlarında ciddi indirimler yapardım. Ya da VPS/VDS'leri %50 indirimli verirdim.

3) Müşteri en çok 2 şey ister bir desteğin çok iyi olmasını ister bir de aldığı hizmetin çok iyi olmasını ister. Eğer hizmet ve destek iyi olursa müşteri zaten kazanırsınız.

4) Bir firmanın ayakta kalabilmesi için aslında 2 ve 3. cevaplar yeterli.

çok teşekkür ederim detaylı bir bilgi vermişsiniz fakat bilişimden kastım hosting değildi web tasarım, kurumsal kimlik, seo vs.vs. o yüzden
1. soruda da onu sizin dalı sizin belirleyip neden o dalı seçtiğinizi söylemenizi istedim bahsettiğim soru aşağıdadır.
1)Bilişim üzerine bir firma kuracak olsanız hangi departmanlar olurdu ? Söylediğiniz departmanı açma sebebiniz nedir ?

tekrardan teşekkür ederim

wmaraci
wmaraci

izmirweb35 izmirweb35 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek PHP Developer , IT Uzmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 3 / 10
  • Ticaret 1, (%0)
Meslek 8. YIL da olan biri olarak Cebinde 150.000 TL n varsa Datacenter'a gir. Koy sunucularını . yap altyapını , kur sistemini. Kervanın yürüsün. Yatırdıgın para 1 yılda geri döner eger düzgün çalışırsan.

Webtasarım kurumsal kimlik vb işler geçicidir.. Cahil insanda çıkıyor , Akıllı insan'da. Ben 7 şirket grubuna yönetiyorum. 1 yıldır hiçbir şekilde kurumsal kimlik vb çalışma yapmıyorum. Şuanda datacenter açıyorum. Altyapı hazırlıyorum. Ama unutmaki Tekniken de birazcık olsun bilgin olman gerek. Bu işler hata istemez. Tek hatanda 50 müşterini bir anda kaybedebilirsin. Tek artındada 50 müşteri bir anda kazanabilirsin..

Bence bu şekilde yap.. Departmanda sorar isen bir arkadaş abi dost olarak Datacenter + E-Ticaret Yazılımları + Kongre ve marka hizmetleri olabilir. Dışında birşeye girme zarar edersin.. Sorunun olursa telefonumu PM den iste yardımcı olabilirim..

SosyalReklam SosyalReklam Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum Adana
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 207
  • Beğeniler 0 / 28
  • Ticaret 11, (%91)
tek tek cevaplamıcam ama seo yapacaksanız seo olayından pek anlamayan insanları çekmek için deneme sürümleri yapmalısınız ben seo olaylarından anlamazken hiç inanasın gelmezdi yok googlede birinci sıra hit falan şuan ben o işteyim mesela :D

hosunn hosunn Kendin Ol Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek IT Administrator
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 33 / 67
  • Ticaret 13, (%100)
Genelde Hepsi için aynıdır Mesela:

1. Web Tasarım, Seo bu ikisi size yeter hepsi kendi alanlarında ilgilenirler bunlar dışında kesin olarak Muhasebe departmanı açın.

2. Satılacak ürünler için referansınız bol olsun hizmeti hızlı bir şekilde eksiksiz teslim edin ve her zaman müşterilerle ilgilenin iş olarak değil bir dost gibi yaklaşın.

3. Bunun cevabı 2. cevapta.

4. Ayakta durabilmeniz için iyi bir bütçe hesabı gerekli ve mümkünse bulunduğunuz bölgedeki kurumsallarla çalışın ( Bizim bölgedeki kurumsallar ısrar ettiği için Veri merkezi planımız var şuan burada)

5. Kesinlikle doğal olun ve kendi politikalarınızı yaratın satışlarda olsun müşteri ile ilgilenmede olsun tamamen kendiniz olun çalışanlarda yine aynı şekilde doğal olurlarsa sıkıntı yaşamadan gidersiniz.

• Üyelik 11.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 9 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

izmirweb35 adlı üyeden alıntı

Meslek 8. YIL da olan biri olarak Cebinde 150.000 TL n varsa Datacenter'a gir. Koy sunucularını . yap altyapını , kur sistemini. Kervanın yürüsün. Yatırdıgın para 1 yılda geri döner eger düzgün çalışırsan.

Webtasarım kurumsal kimlik vb işler geçicidir.. Cahil insanda çıkıyor , Akıllı insan'da. Ben 7 şirket grubuna yönetiyorum. 1 yıldır hiçbir şekilde kurumsal kimlik vb çalışma yapmıyorum. Şuanda datacenter açıyorum. Altyapı hazırlıyorum. Ama unutmaki Tekniken de birazcık olsun bilgin olman gerek. Bu işler hata istemez. Tek hatanda 50 müşterini bir anda kaybedebilirsin. Tek artındada 50 müşteri bir anda kazanabilirsin..

Bence bu şekilde yap.. Departmanda sorar isen bir arkadaş abi dost olarak Datacenter + E-Ticaret Yazılımları + Kongre ve marka hizmetleri olabilir. Dışında birşeye girme zarar edersin.. Sorunun olursa telefonumu PM den iste yardımcı olabilirim..

düşünceleriniz için teşekkür ederim pm yolu ile sizinle iletişime geçiyorum birazdan.

hosunn adlı üyeden alıntı

Genelde Hepsi için aynıdır Mesela:

1. Web Tasarım, Seo bu ikisi size yeter hepsi kendi alanlarında ilgilenirler bunlar dışında kesin olarak Muhasebe departmanı açın.

2. Satılacak ürünler için referansınız bol olsun hizmeti hızlı bir şekilde eksiksiz teslim edin ve her zaman müşterilerle ilgilenin iş olarak değil bir dost gibi yaklaşın.

3. Bunun cevabı 2. cevapta.

4. Ayakta durabilmeniz için iyi bir bütçe hesabı gerekli ve mümkünse bulunduğunuz bölgedeki kurumsallarla çalışın ( Bizim bölgedeki kurumsallar ısrar ettiği için Veri merkezi planımız var şuan burada)

5. Kesinlikle doğal olun ve kendi politikalarınızı yaratın satışlarda olsun müşteri ile ilgilenmede olsun tamamen kendiniz olun çalışanlarda yine aynı şekilde doğal olurlarsa sıkıntı yaşamadan gidersiniz.

çok teşekkür ederim düşünceleriniz için

Ek Olarak:

SosyalReklam adlı üyeden alıntı

tek tek cevaplamıcam ama seo yapacaksanız seo olayından pek anlamayan insanları çekmek için deneme sürümleri yapmalısınız ben seo olaylarından anlamazken hiç inanasın gelmezdi yok googlede birinci sıra hit falan şuan ben o işteyim mesela :D

teşekkürler

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al