wmaraci reklam
lidertakipci

Blog Hakkında Düşünceleriniz

4 Mesajlar 693 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

IBRA IBRA Nothing Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 716
  • Beğeniler 441 / 136
  • Ticaret 7, (%100)
Arkadaşlar kaliteli bir blog sitesi için nelere odaklanmak gerekir?
Ben genellikle yazılarımda samimiyet, eğlence ve seo'ya odaklanmaya çalışıyorum.Başarılı mıyım başarısız mıyım hiç bir fikrim yok.
Ancak bloguma yazı yazarken gerçekten düşüncelerimi yazıyorum.
Sizce metinyazar[.]com'da neler eksik, neler fazla ?

wmaraci
reklam

olesore olesore "Saban Kılıçtan Üstündür" Kullanıcı
  • Üyelik 29.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bilim İnsanı
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad L** K**
  • Mesajlar 1299
  • Beğeniler 228 / 293
  • Ticaret 12, (%100)
Öncelikle şunu söylemeliyim ki sitene özen gösterdiğin ve bu işe hevesli olduğun çok belli. Çünkü yaklaşık olarak her iki günde bir siten hakkında bir başlık açıyor ve eleştiri vs. istiyorsun.

İlk tavsiyem, temanın ücretsiz olması yapan kişinin linkini footerdan sileceğin anlamına gelmez. Öncellikle o linki footer a koyman lazım.
Gelelim diğer eleştirilere; sitedeki yazı fontunu mutlaka değiştir çünkü Türkçe karakterlerde hata veriyor. Anasayfa da yer alan içerik resimlerinin nizami görünmesini istiyorsan hepsini aynı ebatta yapıp o şekilde öne çıkan görsen olarak belirlersen göze daha hoş gelir. Birde anasayfa da yer alan bir içeriği tekrar slaytta göstermen BENCE hoş olmamış. Yani anasayfa da içeriğin kategorilere ayrılmış olsa ne bileyim aşağılara kadar uzanıyor olsa slayt mantıklı olabilirdi ancak siteyi açar açmaz aynı başlıkta iki içerik göze çarpıyor bu da hoş durmuyor.

Eleştirilerim bunlar. Kırıcı olmak için değil yapıcı olmak için yazdım bunları. Aynı heves ve istekle başarılarının devamını dilerim.
IBRA

kişi bu mesajı beğendi.

https://populertarim.com

MehmetGUMUS3 MehmetGUMUS3 . Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 757
  • Beğeniler 283 / 200
  • Ticaret 12, (%100)
Temanı değiştirmişsin sanırım.Türkçe karakter sorununu çöz bence.Ayrıca temanın renkleriyle de oynayabilirsin ama bu tema genel olarak benim hoşuma gidiyor.Öne çıkan görseller sanırım eski temadan yeni temaya geçince bozulmuş.Eminim içerik fazlalaştıkça diğer bölümlerde temada oturacaktır.Bir de sık tema değiştirme eğer öyle yapıyorsan ben bu yüzden çok hit kaybı yaşadım zamanında diğer bloglarımda. Ek olarak içeriğiniz biliyoruz zaten.Kaliteli blog oluşturmak istiyorsan blogumdaki yazıları bence oku ve uygulamaya çalış.Diyeceksin ki sende zaten yenisin ne biliyorsun ne anlarsın.Tecrübe diyelim :)
IBRA

kişi bu mesajı beğendi.

Teamtofas.com

IBRA IBRA Nothing Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 716
  • Beğeniler 441 / 136
  • Ticaret 7, (%100)

olesore adlı üyeden alıntı

Öncelikle şunu söylemeliyim ki sitene özen gösterdiğin ve bu işe hevesli olduğun çok belli. Çünkü yaklaşık olarak her iki günde bir siten hakkında bir başlık açıyor ve eleştiri vs. istiyorsun.

İlk tavsiyem, temanın ücretsiz olması yapan kişinin linkini footerdan sileceğin anlamına gelmez. Öncellikle o linki footer a koyman lazım.
Gelelim diğer eleştirilere; sitedeki yazı fontunu mutlaka değiştir çünkü Türkçe karakterlerde hata veriyor. Anasayfa da yer alan içerik resimlerinin nizami görünmesini istiyorsan hepsini aynı ebatta yapıp o şekilde öne çıkan görsen olarak belirlersen göze daha hoş gelir. Birde anasayfa da yer alan bir içeriği tekrar slaytta göstermen BENCE hoş olmamış. Yani anasayfa da içeriğin kategorilere ayrılmış olsa ne bileyim aşağılara kadar uzanıyor olsa slayt mantıklı olabilirdi ancak siteyi açar açmaz aynı başlıkta iki içerik göze çarpıyor bu da hoş durmuyor.

Eleştirilerim bunlar. Kırıcı olmak için değil yapıcı olmak için yazdım bunları. Aynı heves ve istekle başarılarının devamını dilerim.

Bu yorumlardan kırılmam tam tersi mutlu oldum. Samimi her yoruma varım hocam.Fontu değiştirdim.Bu arada copyright'i kaldırma temanın kendi özelliğinde var.Bende onu kullandım.Bugün tema değiştirdim resimler zamanla oturacak. 40 yazı var ve hepsininkini değiştirmem çok zor olur.Slider meselesini de düzelttim en son yazılan yazıyı öne çıkarıyor sadece.
Yorumunuz için çook teşekkürler :D

Mehmet GÜMÜŞ adlı üyeden alıntı

Temanı değiştirmişsin sanırım.Türkçe karakter sorununu çöz bence.Ayrıca temanın renkleriyle de oynayabilirsin ama bu tema genel olarak benim hoşuma gidiyor.Öne çıkan görseller sanırım eski temadan yeni temaya geçince bozulmuş.Eminim içerik fazlalaştıkça diğer bölümlerde temada oturacaktır.Bir de sık tema değiştirme eğer öyle yapıyorsan ben bu yüzden çok hit kaybı yaşadım zamanında diğer bloglarımda. Ek olarak içeriğiniz biliyoruz zaten.Kaliteli blog oluşturmak istiyorsan blogumdaki yazıları bence oku ve uygulamaya çalış.Diyeceksin ki sende zaten yenisin ne biliyorsun ne anlarsın.Tecrübe diyelim :)

Türkçe font düzeltildi hocam.Temanın renklerini değiştirmeyi deneyeceğim ancak bu haliyle çok hoşuma gidiyor :D Öne çıkan görseller de zamanla oturur. Blogunuzdaki yazıları sık sık takip ediyorum saten, oradan bir kaç taktik çalıyorum :D
Sizede çok teşekkür ederim hocam, dediğim gibi samimi olsun da ister olumlu ister olumsuz farketmez :D Olumluyu aynı devam ettirir üstüne eklemeye çalışır, olumsuzu da en kısa zamanda yok etmeye çalışırım. Umarım başarırım :D
Bu arada galiba ücretli bir tema alana kadar bu temayla giderim.Hitlerin oturması lazım, haklısınız..
MehmetGUMUS3

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al