wmaraci reklam

Blog sitesi artık tutar mı?

8 Mesajlar 915 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Phoique Phoique WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 5 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar düzenli az da olsa gelir elde etmek istiyorum artık. Yazılım bilgim bir miktar mevcut ama para kazanamıyorum. Bu yüzden site açıp reklam gelirleri ile çok az da olsa düzenli gelir elde etmek için proje arıyorum. Blog sitesi açmayı düşündüm yazılım ve siber güvenlik alanı ağırlıklı birçok alana makaleler yazsam gelir elde edebilir miyim. Blog tutmaz ya bak şunu yap dediğiniz varsa o da olabilir ufak bir tartışma yapmak istedim bu konu hakkında. Olumlu olumsuz görüşlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum. :)

wmaraci
reklam

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)
Az gelir, ek gelir vs. vs. kavramlar kişilere göre değişir. Mesela ne kadarlık bir ek gelir düşünüyorsunuz ki yorum yapalım? Aylık 50-100 lira diyorsanız bunu zaten herhangi bir blog ile zorlanmadan elde edersiniz. Tanıtım yazısı, link satışı vb. kalemlerle ya da adsense geliri ile aylık bu rakamı yakalarsınız kolayca. Ama 300-500 liralar için daha kapsamlı hareket etmek şart. Daha yüksek gelirler için ise pek kolay olmayacağını söylemek mümkün.

• Üyelik 09.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 5 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

BakalimBilelim adlı üyeden alıntı

Az gelir, ek gelir vs. vs. kavramlar kişilere göre değişir. Mesela ne kadarlık bir ek gelir düşünüyorsunuz ki yorum yapalım? Aylık 50-100 lira diyorsanız bunu zaten herhangi bir blog ile zorlanmadan elde edersiniz. Tanıtım yazısı, link satışı vb. kalemlerle ya da adsense geliri ile aylık bu rakamı yakalarsınız kolayca. Ama 300-500 liralar için daha kapsamlı hareket etmek şart. Daha yüksek gelirler için ise pek kolay olmayacağını söylemek mümkün.

500₺ gibi bir gelir şu an için harika olabilir. Peki ne gibi işlerde bu geliri elde edebilirim. Çok da yasal olmayan işlemlere kaymadan tamamen yasal olarak :)

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)
Phoique

Hemen böyle bir rakam veya buna yakın bir rakam elde etmek istersen, düzenli olarak makale yazıp satabilirsin. 100 kelime 1,5 tl taban fiyattan düşünsek, 300'er kelimelik günde 3 makale yazsanız aylık 300 tl yapar neredeyse...

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

LocalSeo LocalSeo Platin Üye Kimlik Onayı
  • Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Tarih
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 535
  • Beğeniler 204 / 294
  • Ticaret 8, (%100)
Genel blog değil de tek bir konu için açın he trafik aldıkça konunuza ilişkin firmalardan reklam da alırsınız.

Örnek: Doğal sabun, mobilya, çeyiz, otomobil, ofis, ev..
Aklıma gelenler bunlar.

Bana kalırsa niş bi konu seç ve konuda içerik üret. Hem adsense, hem de firma reklamları ile kazanırsın. 4 ay içerik üretir adsenseden aylık 1000 alsan reklamdan da 500 falan. 1500 tl. Bu ortalama için. Bir de daha çok arama olan niş sektör seçersen bunu 4.5 e katlayabilirsin.
Phoique

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 09.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 5 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

LocalSeo adlı üyeden alıntı

Genel blog değil de tek bir konu için açın he trafik aldıkça konunuza ilişkin firmalardan reklam da alırsınız.

Örnek: Doğal sabun, mobilya, çeyiz, otomobil, ofis, ev..
Aklıma gelenler bunlar.

Bana kalırsa niş bi konu seç ve konuda içerik üret. Hem adsense, hem de firma reklamları ile kazanırsın. 4 ay içerik üretir adsenseden aylık 1000 alsan reklamdan da 500 falan. 1500 tl. Bu ortalama için. Bir de daha çok arama olan niş sektör seçersen bunu 4.5 e katlayabilirsin.

Doğru diyorsunuz hocam ama ilgilendiğim konu yazılım. Yazılımda belirli noktaya gelmem çok uzun sürecek gibi duruyor. Kaldı ki zaten çok kaliteli bloglar var onlara yetişemem gibi duruyor. Bu yüzden genel bir blog sayfası açmayı düşündüm. Yazılım da olsun oyun da olsun siber güvenlik de tanıtım da vs vs.. Hangisi çok çok beğeniliyor ise onun üzerinde daha fazla duracağım.

LocalSeo LocalSeo Platin Üye Kimlik Onayı
  • Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Tarih
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 535
  • Beğeniler 204 / 294
  • Ticaret 8, (%100)

Phoique adlı üyeden alıntı

Doğru diyorsunuz hocam ama ilgilendiğim konu yazılım. Yazılımda belirli noktaya gelmem çok uzun sürecek gibi duruyor. Kaldı ki zaten çok kaliteli bloglar var onlara yetişemem gibi duruyor. Bu yüzden genel bir blog sayfası açmayı düşündüm. Yazılım da olsun oyun da olsun siber güvenlik de tanıtım da vs vs.. Hangisi çok çok beğeniliyor ise onun üzerinde daha fazla duracağım.

O konularda çok site var ve çok kaliteli içerikler var. Kazanç sağlamanız 1 yıl bulabilir. Yazılım, oyun konuları çok geniş. İçinden sadece bir konu seçin. Bunu rast gele bir yorum olarak almayın. Tecrübe ile kanıtlandı :)
Phoique

kişi bu mesajı beğendi.

Remus Remus NUMLOCK.COM.TR Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 768
  • Beğeniler 165 / 230
  • Ticaret 3, (%100)
Genel blog yerine saglik kadin vsvs ilgilenirseniz kar elde edersiniz ancak artik kimse blog okumuyor video izliyor

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al