wmaraci reklam
lidertakipci

bu domain bu uzantı ile jenerik mi olur acaba ?

7 Mesajlar 910 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Defeca Defeca WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / K
  • Meslek webmaster,öğrenci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 5 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
İyi forumlar öncelikle;

Webmaster arkadaşlar soracağım soru basit.Ben akılda kalıcı bir site açmayı düşünüyorum blog olacak. isim olarak ise orn. sport.gen.tr tshirt.gen.tr tarzında bir domain var boşta buraya yazmıyorum reglenir diye. mantıl olarak ingilizce jenerik tek isim fakat sadece gen.tr si boş sizce proje olurmu bu domainden yada jenerik midir bu domain? diğer alternatif ise örn: women.com değilde vomen.com hani bu tarzda bir domain mevcut ama google bunumu demek istiyorsunuzu bir gün bu domain tarzında alırsam kaldırırmı. yada yukadardaki women öreneğini baz alarak öyle bi domain almaktansa nebilim kadınport.com gibi bi isimmi almalıyım arkadaşlar.görüpte yardımcı olan arkadaşlar lütfen cevaplarınızı esirgemeyiniz.

www.mutfakta.org "Tüm tarifler bu adreste"
wmaraci
reklam

lodos lodos Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 422
  • Beğeniler 281 / 92
  • Ticaret 1, (%100)
bence jenerik olur ama satamadıktan sonra fiyatı düşük olur

• Üyelik 19.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / K
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 5 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

lodos adlı üyeden alıntı

bence jenerik olur ama satamadıktan sonra fiyatı düşük olur

aklıma takılan gen.tr turkiyeye ait domain site ismi ingilizce örn: women gen.tr -vomen.com - kadınport.com hangi tarz domain bu lazım

sirvale sirvale WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek mcitp
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 24 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
jenregin bencesi sencesi yoktur , jenerik jeneriktir

bunumu demek istediniz mevsuna gelinci "kitab" yazdın google, gogle sana "kitap" mı demek istediniz diyorsa zorda kaldıkca alınmamsı gereken domaindir.

ingilizce olayına gelirsek senin domiani degerlendircegin bölge türkiye sen olsan googlda ararken o şekilde aratırmısın yani "kitap'bi" türkiyede "book" diye aratırmısın buna göre degerlendir
Defeca

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 19.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / K
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 5 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

sirvale adlı üyeden alıntı

jenregin bencesi sencesi yoktur , jenerik jeneriktir

bunumu demek istediniz mevsuna gelinci "kitab" yazdın google, gogle sana "kitap" mı demek istediniz diyorsa zorda kaldıkca alınmamsı gereken domaindir.

ingilizce olayına gelirsek senin domiani degerlendircegin bölge türkiye sen olsan googlda ararken o şekilde aratırmısın yani "kitap'bi" türkiyede "book" diye aratırmısın buna göre degerlendir

bende öyle düşünüyorum aynı senin gibi ama women.gen.tr olsa bayanla özel portal açılsa wp de googlede içeriği bulmakda bi fark olmaz sanırım sanki isimde akılda kalır gibi ama vomen.com olsada akılda kalır ama bunumu demek istiyorsunuz bozuyor gibi geliyor kadınport.com olsa port ingilzice ama türkiyede port ile ilgili birçok sitede kullanılıyor. saçma olmayabilir gibi geliyor

sirvale sirvale WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek mcitp
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 24 / 15
  • Ticaret 0, (%0)

Defeca adlı üyeden alıntı

bende öyle düşünüyorum aynı senin gibi ama women.gen.tr olsa bayanla özel portal açılsa wp de googlede içeriği bulmakda bi fark olmaz sanırım sanki isimde akılda kalır gibi ama vomen.com olsada akılda kalır ama bunumu demek istiyorsunuz bozuyor gibi geliyor kadınport.com olsa port ingilzice ama türkiyede port ile ilgili birçok sitede kullanılıyor. saçma olmayabilir gibi geliyor

amaç içerik bulmaksa sizin mantıkla
kadinbayangunlukyasamvesaglik.com diye site acmanız daha mantıklı

OnurBozbey OnurBozbey WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Müzisyen, Hotelcilik
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 3 / 0
  • Ticaret 1, (%100)
tr uzantılar sadece TÜRKİYEDE işe yarar ayrıca ingilizce kelimenin gen.tr uzantısını almak hiç iyi olmaz kadin.gen.tr alsanız daha iyi ama ben tr uzantısı tavsiye etmiyorum. ayrıca satmaya karar verdiğinizde bile satamazsınız satsanız dahi başınız ağrır iyisi mi alacaksanız .com uzantılı olsun kısa olsun çok anlamlı olmasada olur siz markalaştırın

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al