wmaraci reklam
lidertakipci

Bulunduğum şehirle alakalı emlak domaininm var. Ne yapabilirim?

13 Mesajlar 1.458 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

MustafaSevim MustafaSevim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 160
  • Beğeniler 25 / 11
  • Ticaret 6, (%100)
Kolay Gelsin Arkadaşlar

Bulunduğum şehirle alakalı emlak domaininm var.Ne Yapabilirim ?
Emlak temaları var onlardan kurup seo çalışmaları yapıp birşeyler yapılıbirmi cezası felan varmı mali açıdan bilgisi olan varsa yardımcı olursa cok sevinirim..

wmaraci
reklam

MrAuTHoR MrAuTHoR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 398
  • Beğeniler 72 / 145
  • Ticaret 1, (%100)
Kişilerin izni dışında eklersen sorun olabilir. Fakat yap SEO çalışmanı, siteyi üst sıralara çıkar, ara emlakçıları, elinizdeki bütün kiralık ve satılık emlakları siteye ücretsiz ekleyebilirsiniz de. Yeterli seviyeye ulaşana kadar ücretsiz olarak emlak eklenmesine izin ver. Baktın çok fazla emlak ekleme talebi gelmeye başladı. Yavaş yavaş paralıya geç.

SanalTespit.Com
TemaDownload.Com
ETicaretBul.Com

• Üyelik 04.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 160
  • Beğeniler 25 / 11
  • Ticaret 6, (%100)

MrAuTHoR adlı üyeden alıntı

Kişilerin izni dışında eklersen sorun olabilir. Fakat yap SEO çalışmanı, siteyi üst sıralara çıkar, ara emlakçıları, elinizdeki bütün kiralık ve satılık emlakları siteye ücretsiz ekleyebilirsiniz de. Yeterli seviyeye ulaşana kadar ücretsiz olarak emlak eklenmesine izin ver. Baktın çok fazla emlak ekleme talebi gelmeye başladı. Yavaş yavaş paralıya geç.

hocam teşekkurler ilgin için izinsiz ekleme yapmam zaten de ben yapmayacam eklemeyi zaten senin de söyledigin gibi emlakcılar ekleyecek ama benim sorum bi sorun cıkarmı ilerde acaba resmi acıdan ?

• Üyelik 29.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 398
  • Beğeniler 72 / 145
  • Ticaret 1, (%100)

MustafaSevim adlı üyeden alıntı

hocam teşekkurler ilgin için izinsiz ekleme yapmam zaten de ben yapmayacam eklemeyi zaten senin de söyledigin gibi emlakcılar ekleyecek ama benim sorum bi sorun cıkarmı ilerde acaba resmi acıdan ?

Eğer emlakçılar eklerse hiç bir sorun çıkmaz. Site kuralları arasına "eklenen bütün emlaklar, emlağı ekleyen kişinin sorumluluğundadır, bizimle alakası yoktur" tarzında bir yazı eklersin olur biter. Zaten eklenen emlakları sen satmayacaksın, emlak almak siteyenler sana para ödemeyecek. Hiç bir sorun olmaz o açıdan.

Senin asıl sorunun sitene emlak ekleyecek kişileri bulmak =) Hadi emlak eklediler. O emlak kiralandığında yada satıldığında senin sitene gelip o ilanı kaldıracaklar mı ... Kaldırmazlarsa senin sitene olan güven azalır. Bu ve bunlar gibi düşünmen gereken daha çok şey var =)

SanalTespit.Com
TemaDownload.Com
ETicaretBul.Com
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 04.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 160
  • Beğeniler 25 / 11
  • Ticaret 6, (%100)

Eğer emlakçılar eklerse hiç bir sorun çıkmaz. Site kuralları arasına "eklenen bütün emlaklar, emlağı ekleyen kişinin sorumluluğundadır, bizimle alakası yoktur" tarzında bir yazı eklersin olur biter. Zaten eklenen emlakları sen satmayacaksın, emlak almak siteyenler sana para ödemeyecek. Hiç bir sorun olmaz o açıdan.

Senin asıl sorunun sitene emlak ekleyecek kişileri bulmak =) Hadi emlak eklediler. O emlak kiralandığında yada satıldığında senin sitene gelip o ilanı kaldıracaklar mı ... Kaldırmazlarsa senin sitene olan güven azalır. Bu ve bunlar gibi düşünmen gereken daha çok şey var =)

haklısın hocam aslında ama onu saglamak için elimden geleni yapacam en azından emlakcılar a ve ekleyen kişilere 1 ayda bir mail atarım hatırlatma gibisine olmaz mı oyle olur gibi geldi bana da :)

• Üyelik 29.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 398
  • Beğeniler 72 / 145
  • Ticaret 1, (%100)

MustafaSevim adlı üyeden alıntı

haklısın hocam aslında ama onu saglamak için elimden geleni yapacam en azından emlakcılar a ve ekleyen kişilere 1 ayda bir mail atarım hatırlatma gibisine olmaz mı oyle olur gibi geldi bana da :)

Açık konuşmak gerekirse esnaflardan internet konusunda pek bir hassasiyet gösterenine rastlamadım :) Çünkü onlara bir sürü bu ve benzeri olaylarda mailler geliyor ve sallamıyorlar. Hatta bir esnaf arkadaşım kendisini arayan Web Tasarım şirketleri hakkında "Web Tasarım şirketlerinin aradığı kadar müşteriler arasa şimdi zengin olmuştum" der hep :)

O yüzden esnaflardan çok bir şey bekleme. Siteni yeterince duyur, bir kaç emlakçı senin siten sayesinde iş yapsın yada bir sürü emlakçı senin sitene emlak eklesin, bu referansla yeri gelirse tek tek ara. Mail yoluyla pek randıman alabileceğini zannetmiyorum ne yazık ki ...

SanalTespit.Com
TemaDownload.Com
ETicaretBul.Com

• Üyelik 04.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 160
  • Beğeniler 25 / 11
  • Ticaret 6, (%100)

Açık konuşmak gerekirse esnaflardan internet konusunda pek bir hassasiyet gösterenine rastlamadım :) Çünkü onlara bir sürü bu ve benzeri olaylarda mailler geliyor ve sallamıyorlar. Hatta bir esnaf arkadaşım kendisini arayan Web Tasarım şirketleri hakkında "Web Tasarım şirketlerinin aradığı kadar müşteriler arasa şimdi zengin olmuştum" der hep :)

O yüzden esnaflardan çok bir şey bekleme. Siteni yeterince duyur, bir kaç emlakçı senin siten sayesinde iş yapsın yada bir sürü emlakçı senin sitene emlak eklesin, bu referansla yeri gelirse tek tek ara. Mail yoluyla pek randıman alabileceğini zannetmiyorum ne yazık ki ...

anladım hocam teşekkürler ilgilendigin için valla bilgilendirdin beni :)

yms yms WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 277
  • Beğeniler 39 / 62
  • Ticaret 0, (%0)
Ben de kendi bölgem için bir emlak sitesi yapıyorum şu an. Başlamadan önce araştırdım, bir engel yok.

Ama site üzerinden gelir elde etmeye başladığında kurumsallaşman gerek. Fatura kesip vergi ödemen şart. Aksi hâlde, herifin biri çıkıp şikâyet ederse başın yanar. Yaptığın tüm para alış-verişinin kaydını tut ki ilerleyen zamanlarda başın yanmasın.

@Bean Love getLove()

• Üyelik 04.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 160
  • Beğeniler 25 / 11
  • Ticaret 6, (%100)

yms adlı üyeden alıntı

Ben de kendi bölgem için bir emlak sitesi yapıyorum şu an. Başlamadan önce araştırdım, bir engel yok.

Ama site üzerinden gelir elde etmeye başladığında kurumsallaşman gerek. Fatura kesip vergi ödemen şart. Aksi hâlde, herifin biri çıkıp şikâyet ederse başın yanar. Yaptığın tüm para alış-verişinin kaydını tut ki ilerleyen zamanlarda başın yanmasın.

oo bnde bundan korkuyorum işte ya fatura işi felan karışık ya

yms yms WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 277
  • Beğeniler 39 / 62
  • Ticaret 0, (%0)
Başlangıçta gelir beklentin olmasın. Reklamını yap, hedef bölgende aranan web sitesi ol. Ufak bir ofis açarsın. Şirket olmana gerek yok. Hatta herhangi bir yazılım ofisiyle anlaşıp hizmet adu altında fatura kestirebilirsin. Kendiliğinden gelişir her şey.

@Bean Love getLove()
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al