lostyazilim

Domain ne kadar önemli yardım. 0 mı? 2. El mi?

6 Mesajlar 884 Okunma
lstbozum

Dgn7494 Dgn7494 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Fizyoterapist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** D**
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 4 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar blog yazmak istiyorum. Bunun için sizce aklımdaki domaini alıp sıfırdan mı başlamak daha mantıklı yada adaense onaylı bi site satın alıp başlamak mı?
Blog işinde domain ne kadar önemli?
Malum adsense onayı sancılı bi süreç bu yüzden kararsız kaldım şimdiden teşekkürler :)

wmaraci
reklam

Stero0 Stero0 Sadness Prisoner Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 534
  • Beğeniler 99 / 118
  • Ticaret 3, (%100)
Tamamen size kalmış fakat sıfır mı ikinci el mi demeniz tuhafıma gitti :D Domainin eskisi mübahtır, şarap gibi yıllandıkça güzelleşir..
Şaka bir yana domain önemli bir blog için. Ne kadar kısa, net, içeriğine yönelik ve akılda kalıcı olursa o kadar iyi. Adsense olayında ise gelir için bir kaç ayı gözden çıkartmazsanız minimum hazır hesap alın. Yok uğraşırım derseniz kendiniz alın domaini. Sonuçta iki türlü de uzun vadeli yatırım. Birini hazır alsan da amorti etmesi için kendini 1 yıl gibi bir süre geçmesi lazım. Diğer türlü de aynı 1 yıl gibi sürede toparlanmış olur. Tamamen senin tercihin.

3dk. Her anına değer: https://youtu.be/NTf9kn5w3kI

wpdenizi wpdenizi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 356
  • Beğeniler 36 / 152
  • Ticaret 1, (%100)
AdSense onayı almak eskiye oranla en az 20 kat daha kolay. Önce bunu belirtelim.
Domain konusuna gelince, nişe en uygun olan hangisi ise, en iyisi odur. Eski bir cezası falan olmasın yeter.
Tencere satacakken, arkadaşım ol diye bir domain kullanamayacağına göre, nişe uygun olan en iyisidir.
Benim kişisel önerim, bir email listesine sahip değilsen, kendine özel bir domain kullan. İyi bir mail listesine sahipsen, istersen bedava sitelerden kullan.

Dgn7494 Dgn7494 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Fizyoterapist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** D**
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 4 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

wpdenizi adlı üyeden alıntı

AdSense onayı almak eskiye oranla en az 20 kat daha kolay. Önce bunu belirtelim.
Domain konusuna gelince, nişe en uygun olan hangisi ise, en iyisi odur. Eski bir cezası falan olmasın yeter.
Tencere satacakken, arkadaşım ol diye bir domain kullanamayacağına göre, nişe uygun olan en iyisidir.
Benim kişisel önerim, bir email listesine sahip değilsen, kendine özel bir domain kullan. İyi bir mail listesine sahipsen, istersen bedava sitelerden kullan.

Çok sağolun hocam. Email listesi olayını biraz daha açar mısınız rica etsem

wmaraci
wmaraci

wpdenizi wpdenizi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 356
  • Beğeniler 36 / 152
  • Ticaret 1, (%100)
Daha önceden var olan bir sitende topladığın takipçiler diyelim biz ona. Ciid bir takipçi listen varsa, onlara yeni siteni bildiren bir mail atıp, ilk andan itibaren iyi bir trafikle yola çıkabilirsin.

mahsum mahsum Taklitler Aslını YÜCELTİR Kullanıcı
  • Üyelik 20.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Grafiker, İnternet Girşimcisi
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1029
  • Beğeniler 318 / 313
  • Ticaret 8, (%100)
Bence sıfırdan başlayın.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al