wmaraci reklam

Domain Ticareti HK.

12 Mesajlar 2.391 Okunma
wmaraci reklam

AhmetOzcakmak AhmetOzcakmak Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 4 / 6
  • Ticaret 4, (%100)

kalemdir adlı üyeden alıntı

Paranı bir anda gaza gelip çar çur etme. Bu iş öyle göründüğü gibi kolay değil. Benim ve bir çok kişinin yaptığı hata internette 3-5 gün makale okuyup , ooo beleş para moduna girip, gözleri karartıp, elindeki parayı domain register etmeye harcamak. İlk bir kaç gün aldığın domainler gözüne çok değerli gelir sonra aykar geçer kimse tek bir mesaj bile atmaz o domainler için. Senin kararan gözler açılır , biraz olsun neyin ne olduğunu hangi domainin değerli olduğunu anlamaya başlarsın bu süre zarfında ama iş işten geçmiştir.

Bu yüzden yapacaksan , hemen atılma , bir kaç ay fiyatları incele ne ne kadara satılmış , neler değerli , hangi domainler çöp oku araştır. İnternet dolu kaynak.

Öyle ucuza kaliteli domain kalmadı artık. Gideyim sıfır domain uydurayım sonrada binlerce liraya satayım diye bir şey yok. Ya hali hazırda birinin elinde olan domaini sahibine para verip alacaksın sonra başkasına satacaksın yada düşen kaliteli domainler için açık artırmalara katılacaksın.

Sabrın yoksa bu işlere hiç girme.

Bak yine uyarıyorum öyle 1000 lirayı koyayım ortaya 1 ay 2 ay 5 ay sonra 2000 lira olsun , yattığım yerden para gelsin mevzusu varsa aklında hiç bulaşma pişman olursun.

hangi domaine ne zaman talip çıkacağı , kaç para teklif edeceği belli olmaz.

Ayrıca hangi domainin para edeceğide çok ciddi tecrübe gerektirir.

tabi olmayacak şey değil ama tedbirli ilerle , öğren araştır. Bu ticaret diğer ticaretlere pek benzemiyor.

Benim düşüncem böyle.
Yorumunuz için çok teşekkürler hocam sağolun..

wmaraci
reklam

kalemdir kalemdir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 106 / 70
  • Ticaret 1, (%100)
önemli değil. birde aklıma gelmişken okuduğun şeyleri de öyle okuyup geçme. Söylenilenleri dikkate al. Mesela ben okurdum , gidip sıfır domain alma yazarlardı ama pek umursamazdım , öyle aklıma 4-5 domain gelmişti bir gazla oturudum aldım. O makaleleri yazanlar bir şey biliyorda yazıyor. İşte benimkide aptallık.

---
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al