wmaraci reklam
lidertakipci

Domain Uzantısı (web.tr)

9 Mesajlar 573 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

seoakcy seoakcy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek HackMORE
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 0 / 123
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar,

İki kelime bir domain alacağım. Fakat bütün uzantılar dolu. Web.tr boş kalmış. Bu domain uzantısı iş görür mü sizce? Yani merak ettiğim konu şu .com veya gen.tr gibi işlevleri var mı? Almaya değer mi?

wmaraci
reklam

BigSEO BigSEO Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Engineering
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 52 / 621
  • Ticaret 54, (%94)
Uzantının muhteşem bir etkisinin olduğunu düşünmüyorum. Göze hoş geliyorsa alabilirsin. :)

Immortal Immortal Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Medya Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 260
  • Beğeniler 19 / 38
  • Ticaret 0, (%0)
Google da istediğiniz türde kelimeden arama yapın. .com ve .net dışında kaç tane farklı domain uzantısı göreceksiniz deneyin.

bu tür uzantılar tamamen ticari amaçla satılan ve SEO açısında hiç bir işe yaramayan uzantılar. Boşuna paranızı heba etmeyin derim.

Ayrıca kullanıcıların güvenini kazanma açısından da .net ve .com domainden vazgeçmeyin.

GokhanGORAL GokhanGORAL peugeotturkey.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 584
  • Beğeniler 24 / 117
  • Ticaret 2, (%100)

Immortal adlı üyeden alıntı

Google da istediğiniz türde kelimeden arama yapın. .com ve .net dışında kaç tane farklı domain uzantısı göreceksiniz deneyin.

bu tür uzantılar tamamen ticari amaçla satılan ve SEO açısında hiç bir işe yaramayan uzantılar. Boşuna paranızı heba etmeyin derim.

Ayrıca kullanıcıların güvenini kazanma açısından da .net ve .com domainden vazgeçmeyin.

bende buna katılıyorum hatta şunuda eklemek istiyorum yaklaşık 12-13 yıldır 100 den fazla domain almışımdır şuan elimde 9 tane kaldı com hariç gerisi yalan bence

.web.tr kimse yazıp girmiyor .gen.tr kimse yazıp girmiyor arama sonuçlarında çıkarsa tıklarlar o kadar kimse aklındada tutmuyor.

.net i bile mecbur kalmadıkça almayın

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 27.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek HackMORE
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 0 / 123
  • Ticaret 0, (%0)

BigSEO adlı üyeden alıntı

Uzantının muhteşem bir etkisinin olduğunu düşünmüyorum. Göze hoş geliyorsa alabilirsin. :)

kralsoft adlı üyeden alıntı

bende buna katılıyorum hatta şunuda eklemek istiyorum yaklaşık 12-13 yıldır 100 den fazla domain almışımdır şuan elimde 9 tane kaldı com hariç gerisi yalan bence

.web.tr kimse yazıp girmiyor .gen.tr kimse yazıp girmiyor arama sonuçlarında çıkarsa tıklarlar o kadar kimse aklındada tutmuyor.

Ticari bir amacım yok elbette. Seo için kullanacağım. Şuan düşmesini beklediğim birkaç domain var ama yaklaşık 1 ay var . Ben güncellemezler diye düşünüyorum ama muhtelem yapacaklardır. Örnek olarak şuanlara bakabilirsiniz. Verdiğimi bütün örneklerde .com ve .net dışında domainler var.

1- kral oyun
2- seo
3-

EnoxHost EnoxHost Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web Developper
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 302
  • Beğeniler 83 / 93
  • Ticaret 15, (%93)
Merhaba,

Eğer anahtar kelimede çok iyi seo bilginiz var ise yada rakibiniz yok ise alabilirsiniz. Yoksa .com ve .net vazgecılmez

• Üyelik 27.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek HackMORE
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 0 / 123
  • Ticaret 0, (%0)
Çok iyi diyemem. Yani bu işler biraz paraya bakıyor elbette. Çünkü teker teker üyelik alarak binlerce sitede tanıtım yazısı veremem. Ama dediğinize saygı duyuyorum. Almayacağım.

Ek Olarak:

karincaserver adlı üyeden alıntı

Merhaba,

Eğer anahtar kelimede çok iyi seo bilginiz var ise yada rakibiniz yok ise alabilirsiniz. Yoksa .com ve .net vazgecılmez

kralsoft adlı üyeden alıntı

BigSEO adlı üyeden alıntı

Heuristic Heuristic Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web Hacking, Exploits/Vuln.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 4777
  • Beğeniler 1139 / 2068
  • Ticaret 297, (%99)
Bir çok web sitesinin uzantısı xyz, kim, tk, biz ve benzeri ancak Google üzerinde açıkcası popüleriteliğini her zaman korumaktadır. Bu sebeple uzantıyı göz önüne almayın, mantıgınıza ve içinize siniyorsa alın.

• Üyelik 27.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek HackMORE
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 0 / 123
  • Ticaret 0, (%0)
Mantık önemli değil ki, ben bunu SEO için arıyorum ama sanırım arkadşların bilgilerini göz önünde bulundurulması gerekiyor

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al