wmaraci reklam

En hızlı temayı yapmak kazanç sağlar mı?

3 Mesajlar 607 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Selamun aleykum, son 15 yıldır yazılım, tasarım ve alt sektörleriyle hobi olarak ilgilendim. Daha hiç ticari bir şey yapmadım tabi. Çok iyi olduğum bir alan yok ama her alanla ilgili az çok bilgim var şükür. Sıfırdan bir şeyler kodlayacak sevide olmasam da ne yapılır ne yapılamaz az buçuk anlıyorum.

Bu ön bilgiden sonra şunu sormak istiyorum. Kişiselleştirilebilir dünyanın en hızlı ve performanslı temasını yapacak bir fikrim var. Aslında bu fikir 5 yıldır kafamda ama yapacak kadar kod bilgim yok kendimi gelistirmeye çalışıyorum fırsat buldukça. Geçen sene, aynısı değil tabi ama çok az benzer bir fonksiyonu bir temanın kaynak kodlarında gördüm. Ve piyasadaki en hızlı temalardan birisi kendi. Tabi aklımdaki şeyi yapabilirsem rakipsiz olacak (kaynak kodları ve mantığı kopyalanmadigi surece :)

Yapılamaz demeyin, algoritma bilgim var şükür. Yapılabileceğini kestirebiliyorum. Böyle bir şeye girişmek için zorlamak mantıklı mı sizce? Kişiselleştirilebilir temaların aşırı ağır ve hantal olduğunu biliyorsunuz. Bunu çözecek bir fikir benimki. Tabi profesyonel olmak lazım ekip lazım vb. Şuan web kodlamada gelişmeye çalışıyorum.

Böyle bir tema inşallah başarılı olursa nasıl bir satış değerine ulaşabilir? Themeforest gibi bir yerde piyasadaki en hızlı ve kapsamlı tema olsa. Açıkçası themeforest in en çok satılan temalarina bakınca yapımcılarının milyon dolarlar kazandığını hesaplayabiliyoruz. Performans her zaman ihtiyaçtır, bu konuda takıntılıyım zaten.

Bu proje başarılı olursa getirisi büyük olur mu? Yani dönüşüm oranı ve risk hesaplamasına göre uzun bir süre sadece bununla ilgilenmem ve hazirlanmam gerekiyor. Kodlama hobi benim için kendi alanım değil ama onun kadar seviyorum. Sizce herşeyi bırakıp bu alana yoğunlaşmak mantıklı olur mu?

wmaraci
reklam

lastpavel lastpavel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** A**
  • Mesajlar 1146
  • Beğeniler 339 / 339
  • Ticaret 2, (%100)
dediğin gibi sağlar ama bunun yanında seo + tasarım ve gelişmiş sayfa yapıcı yapabilirsen çok iyi yerlere gelebilirsin.

Gurer69 Gurer69 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 279
  • Beğeniler 8 / 80
  • Ticaret 0, (%0)
illaki sağlar

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al