wmaraci reklam
lidertakipci

E-Ticaret hakkında bilgin mi var? Gelirsen iyi olur.

4 Mesajlar 844 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

tuuruls tuuruls Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Z**
  • Mesajlar 1618
  • Beğeniler 10 / 651
  • Ticaret 41, (%100)
Merhaba arkadaşlar,

E-Ticaret sitesi projem var, ürünler hazır; şirket hazır. Fakat bir kaç sorun var.

#1 Şirket bir tanıdığımın; geleceğe yönelik düşünürsek bu bana bir sorun çıkarır mı?

#2 Yeniden, kendi adıma; ufak çaplı bir şirket nasıl açabilirim? En düşük maliyet ile.

#3 Şirket işlerini tamamladık diyelim. Ziyaretçiler açısından havale yerine sanal pos gerekli imiş. Sanal pos ihtiyacımızı nasıl karşılayacağız? En minimum ne kadara temin edebiliriz ve nasıl?

#4 Opencart, T-Soft gibi e-ticaret scriptleri yerine Wordpress'in WooCommerce eklentisi ona yönelik temaları ile siteyi kursak; sanal pos açısından bir sorun olur mu? yoksa ille de opencart, t-soft gibi scriptler mi lazım?

#5 Proje; çiçek sepeti gibi. Kimse kendine sipariş vermez, vermez yani sanırım. Amaç hediyelere yönelik olduğu için. Kargo işlerini nasıl ayarlayacağız? Nedir, nasıldır?

wmaraci
reklam

Roycolt Roycolt Let's begin! Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 252 / 380
  • Ticaret 28, (%100)
500-600 TL gibi bir rakama anonim şirketi kurabiliyorsunuz diye biliyorum.

AdonisBG AdonisBG Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Bulgaristan
  • Ad Soyad C** Ç**
  • Mesajlar 464
  • Beğeniler 18 / 218
  • Ticaret 25, (%100)
tzengin

1-)kendi şahış şirketini kur ( Basit usül vergiye tabii olarak ) Maksimum 1000 TL
2-)iyzico , Trpos gibi birçok firma var sanal pos işini onlarla halledersin.
3-)Bana sorarsan senelik odemeli paket alacağına opencart kurup modul vs ayarlayabilirsin.( Bu işin pir'i opencart)
4-) işin tam nedir ? çiçek ise sıkıntın büyük derim. Her ilden ve ilçeden çiçekçilerle görüşüp anlaşma yapman gerekir. çiçek kargo ile gitmez diye düşünüyorum.

GokhanGORAL GokhanGORAL peugeotturkey.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 584
  • Beğeniler 24 / 117
  • Ticaret 2, (%100)
#1 Sen önce bir kur tutarsa sonra bakarsın diye düşünüyorum.

#2 Şahıs firması açma maliyeti 300 TL civarı ama dükkan kirası dükkan kirası olmasa bile senin adına kontrat lazım tapuda işyeri olarakta gözüken bir yerin

#3 payu senelik 600 TL + KDV ödemelerde vs hiç sorun olmuyor kaliteli firma

#4 Yapmışken kaliteli birşeyle başlamanı tavsiye ederim. ideasoftun paketleri en başarıları diyebilirim.

#5 En sıkıntılı iş belli bir gönderi üzerinde olmadan anlaşma yapmıyorlar eğer ürünleri dikkatli göndermezsende cok sıkıntı yaşarsın

Benim 1 işlettiğim 2 ortak olduğum e-ticaret sitem var. Yeni başlayanlar imkanı varsa dükkanı olan bir tanıdıgı veya dükkanı olan biriyle ortak olup başlasınlar dükkanını kullanmak ve komisyon vermek usuluyle.

Her açılan sitede satış olmuyor ve artık insanlar google ilk sayfa haricine cıkmıyor site çöplüğü diye reklamda vermen şart yoksa satışta olmuyor kolay kolay

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al