wmaraci reklam

E-ticaret Önerisi

8 Mesajlar 744 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

mehmeter46 mehmeter46 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 505
  • Beğeniler 40 / 107
  • Ticaret 1, (%100)
Aylık 500.000 ziyaretçisi olan ve reklamlarla hatırı sayılır bir gelir elde ettiğim bir websitem var fakat ziyaretçi bekleyip reklamı tıklayıp para kazanmaktan ziyade, esnaf bir aileden gelmemden dolayi, ticaret yapmak istiyorum. Sistemimi kuracak kadar bilgim var. Hitli sitem üzerinden reklam yaparak da ticareti artırabilecegim kanaatindeyim. Fakat en büyük sıkıntıma aylardir çözüm bulamadım. Sizlerden fikir almak istiyorum.

Ne Satmaliyim?

Aklıma gelen fikirler arasında daha çok öğrenci evlerini hedef alan kişisel ve ev dekorasyon ürünleri. Bir de karakalem portre, yağlı boya hediyelik urunleri.

Fikir olarak sermayesi az bir iş olması hedeflerim arasinda. Örneğin karakalem calismasi... bu iş için sermaye yok. Instagramda araştırdım yuzlerce kisi buldum. Arkadaşlarla irtibata geçtim. Yetenekleri mükemmel ve bu işten para kazanmak istiyorlar fakat istedikleri kişiye ulaşamıyorlar. Bu tarz bir fikir üzerinden ilerlemeli miyim? Ek olarak sizin fikriniz önerileriniz neler?

wmaraci
reklam

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
sermayesiz dersen orada dur hocam sermayesi ticaret olmaz

ha ne satayım dersen sat ama kargo takip işleri seni canından bezdirecektir bunu göze al
ufak çaplı ürün satmayı dene büyük boyuttaki ürünleri kargo maliyetleride yüksek oluyor yakın çevrenden üreticilerle temasa geçip 3 5 ürüne yoğunlaşabilirsin

• Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 505
  • Beğeniler 40 / 107
  • Ticaret 1, (%100)

ermaneray adlı üyeden alıntı

sermayesiz dersen orada dur hocam sermayesi ticaret olmaz

ha ne satayım dersen sat ama kargo takip işleri seni canından bezdirecektir bunu göze al
ufak çaplı ürün satmayı dene büyük boyuttaki ürünleri kargo maliyetleride yüksek oluyor yakın çevrenden üreticilerle temasa geçip 3 5 ürüne yoğunlaşabilirsin

Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Yalnız ben pazarlama yoluyla sermayesiz de iş yapılabileceğine inanıyorum. Bir akrabam sermayesiz (sadece eticaret kurulumu için para odedi) altin uretim firmasi ile anlasip satış işinde farklılık getirerek satışa başladı. Suan memleketteki kuyumcumuzdan çok satış yapıyor. Onemli olan fikir ve farklılık bence. Sermaye illaki bu işin önemli kısmı ama olmazsa olmaz değil.

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)

mehmeter46 adlı üyeden alıntı

Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Yalnız ben pazarlama yoluyla sermayesiz de iş yapılabileceğine inanıyorum. Bir akrabam sermayesiz (sadece eticaret kurulumu için para odedi) altin uretim firmasi ile anlasip satış işinde farklılık getirerek satışa başladı. Suan memleketteki kuyumcumuzdan çok satış yapıyor. Onemli olan fikir ve farklılık bence. Sermaye illaki bu işin önemli kısmı ama olmazsa olmaz değil.

o zaman şöyle yapabilirsin hocam mesela örnek kara kalem portre yapan biriyle anlaşıp onun ürünlerini kendi sitende satabilirsin tabi kargolama işi vs nasıl olacak bilemem
olmaz değil yapılabilir ama inan kargo işi çok sıkıntı bu memlekette

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 505
  • Beğeniler 40 / 107
  • Ticaret 1, (%100)

ermaneray adlı üyeden alıntı

o zaman şöyle yapabilirsin hocam mesela örnek kara kalem portre yapan biriyle anlaşıp onun ürünlerini kendi sitende satabilirsin tabi kargolama işi vs nasıl olacak bilemem
olmaz değil yapılabilir ama inan kargo işi çok sıkıntı bu memlekette

Haklısınız. Kargo konusunu iyi arastirayim.Karakalem konusunda yoğunlaşacağım. Yorumlarınız için teşekkür ederim.

yunusdonmez yunusdonmez Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek web designer
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 160
  • Beğeniler 23 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
hocam bence önümüzdeki 1-2 yılda patlama yapacak bir sektörün şimdiden temellerini atabilirsin satacağın ürün "Taşınabilir Şarj Aleti" domain olarak sadece .comu dolu gerisi boşta bence bu işe gereken ağırığı verirsen güzel paralar kazanabilirsin fakat bundada tedarikçi falan bulman . benimkisi sadece bir öneri :)

Okanisli Okanisli sosyallist.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Astsubay
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad O** İ**
  • Mesajlar 971
  • Beğeniler 0 / 202
  • Ticaret 39, (%97)
Hocam bu konuda incir.com u tavsiye ederim. Çünkü kargoyla müşterilerle vs siz uğraşmıyorsunuz. Belki bu konuyu araştırmışsınızdır ama yine de hatırlatayım dedim

• Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 505
  • Beğeniler 40 / 107
  • Ticaret 1, (%100)

Okan İŞLİ adlı üyeden alıntı

Hocam bu konuda incir.com u tavsiye ederim. Çünkü kargoyla müşterilerle vs siz uğraşmıyorsunuz. Belki bu konuyu araştırmışsınızdır ama yine de hatırlatayım dedim

tavsiyeniz için teşekkür ederim hocam fakat incirin hem kar marji hem de müşteriler için ürün fiyatları pek hoşuma gitmiyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al