wmaraci reklam

e-Ticaret sitesi mi sanalpazar mı?

4 Mesajlar 865 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

bayefendy bayefendy WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Araştırma Görevlisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** C**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 4 / 3
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba arkadaşlar sizin engin ve profesyonel bilgilerinize ihtiyacım var.

Sorum şu;

Sanalpazar üzerinden nisan ayından bu tarafa iç giyim ürünleri satmaktayım ürün çeşitliliği olarak 500 civarı ürünüm var ve dropshop şeklinde çalışıyorum. Satışlarım öyle yüksek değil düşük seviyelerde diyebilirim. E-Ticaret sitesi kurmak istedim ama büyük firmaların istedikleri uçuk rakamları karşılayamadım. Yanıma ortak bulursam yada fiyat olarak tatminkar bir rakam gelirse düşünülebilir.

Acaba diyorum sanalpazar üzerinden satışlara devam edip banner reklamları vermem mi daha mantıklı olur yoksa bir e-ticaret sitesi ile devam etmem mi?

Bir diğer sorum ise,

Sanalpazar üzerinden satışlarımı artırmak için nasıl bir reklam tercihinde bulunmam gerekir.

Bir kusurum olduysa affola. Dilim döndüğünce kendimi izaha çalıştım.

wmaraci
reklam

Doruk Doruk alea iacta est. Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)
İkisini birlikte yürütmenizi öneririm. Sanal pazar ortamları hazır reklamı yapılmış, kitlesi olan mecralar. Ama elinizi taşın altına koyup, dropship yerine normal e-ticareti tercih ederseniz komisyonculuk yapmak yerine kendi malınızı satar ve daha iyi kazanırsınız

Hazır sistemler bence tam bir para tuzağı. Eğer biraz bilginiz varsa en masrafsız yoldan kendi e-ticaret sitenizi kurun. Eklentilerin çeşitliliği ve ücretsiz olması sebebiyle ben wordpress-woocommerce kullanıyorum, siteyi yönetmek için bilgim de ancak buna yetiyor zaten.

Kendi sitemde ürünleri direkt olarak kendim paketlediğim için, paket içine site adresimin yazılı olduğu bir indirim kuponu koyuyorum. Bu şekilde tamamen ücretsiz reklam yapmış oluyorum. Şu an siteden gelir anlamında bir beklentim yok, henüz hiç reklam vermedim ama masraflarını çıkarıp üzerine para kazandırıyor
bayefendy

kişi bu mesajı beğendi.

Sedat Sedat Güzel Hayat Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bİlgisayar Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 138 / 110
  • Ticaret 9, (%100)
Belli bir kısm kadar ücretsiz e ticaret alt yapıları var ama bir kaçında modüller paralı sanırım ço para değil oda bakmanı öneririm
bayefendy

kişi bu mesajı beğendi.

bayefendy bayefendy WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Araştırma Görevlisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** C**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 4 / 3
  • Ticaret 2, (%100)

Doruk adlı üyeden alıntı

İkisini birlikte yürütmenizi öneririm. Sanal pazar ortamları hazır reklamı yapılmış, kitlesi olan mecralar. Ama elinizi taşın altına koyup, dropship yerine normal e-ticareti tercih ederseniz komisyonculuk yapmak yerine kendi malınızı satar ve daha iyi kazanırsınız

Hazır sistemler bence tam bir para tuzağı. Eğer biraz bilginiz varsa en masrafsız yoldan kendi e-ticaret sitenizi kurun. Eklentilerin çeşitliliği ve ücretsiz olması sebebiyle ben wordpress-woocommerce kullanıyorum, siteyi yönetmek için bilgim de ancak buna yetiyor zaten.

Kendi sitemde ürünleri direkt olarak kendim paketlediğim için, paket içine site adresimin yazılı olduğu bir indirim kuponu koyuyorum. Bu şekilde tamamen ücretsiz reklam yapmış oluyorum. Şu an siteden gelir anlamında bir beklentim yok, henüz hiç reklam vermedim ama masraflarını çıkarıp üzerine para kazandırıyor

Güzel yorumunuz için teşekkür ederim inanın büyük bir heyecanla okudum. Aslında söylediklerinizde haklısınız ama zaten bir işim var aslında ek gelir ümidi ile girdim bu işe ufakta olsa sanalpazar üzerinden gelir sağlıyor.

Arada aracı olmadan satış yapamam çünkü bir kurumda araştırma görevlisiyim. Ancak hazır sistem üzerine maalesef ticaretimi gerçekleştirebiliyorum. Bilgim dahilinde bu işi yürütemek istedim yine bilgi azlığından elime yüzüme bulaştırdım. Wordpress üzerine kurdurmak istedim bazı yazıların wp üzerinden e-ticaretin güvenlikli olmayacağı okuduğumdan biraz soğudum. Ayrıca başka bir firmadan wp üzerine teklif istedim oda 1000 lira fiyat istedi.

Sedat adlı üyeden alıntı

Belli bir kısm kadar ücretsiz e ticaret alt yapıları var ama bir kaçında modüller paralı sanırım ço para değil oda bakmanı öneririm

Önerinizi denedim lakin beceremedim. Bu işi tasarım konusunda bana yardımcı olabilecek (Ücreti karşılığında) arkadaşlarımız varsa tekliflerini almak isterim. Yerim Ankara'da yüz yüze de görüşebiliriz.

Ek Olarak: Şimdi farkına vardım sanırım kendimi izahta sıkıntı var gibi. Online magaza derken hazır platform değil kendi tedarikçim var buradan aldığım ürünleri kendim pazarlıyorum ve tedarikçim de direk ürünleri müşteriye gönderiyor. Yoksa onlinemagaza yada incir gibi bir yapı ile çalışmıyorum

Ek Olarak: Yardımcı olabilecek olanlar var mı?

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al