lostyazilim

Etiketlerin ne işe yaradığını anladım galiba

4 Mesajlar 698 Okunma
lstbozum

ismail ismail WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Yazılım Geliştiricisi
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad I** K**
  • Mesajlar 1177
  • Beğeniler 582 / 327
  • Ticaret 3, (%100)
İnternette bir sürü etiketler hakkında yazı okudum ve hepsi birbirinden farklı zıt yazılardı. Biri hiç kullanmayın, biri 20 tane kullanın bazıları ise bir kaç tane kullanın vs. diyordu. Bende biraz gözlemledim ve bir düşünceye vardım. Sizden istediğim bu düşüncemin doğru mu yoksa yanlış mı olduğunu bana söylemeniz.

Mesela, "x oyunu indir" diye bir yazı yazıyoruz. bu yazının içerisinde türkçe yaması ve başka versiyonları da var. o zaman "x oyunu türkçe yama indir" ve "x oyunu . versiyonu" diye etiketler oluşturuyoruz. Bu şekilde odaklandığımız "x oyunu indir" dışında diğer kelimelerden de trafik alabiliyoruz. Bu düşünce sizce mantıklı mı?

Birde bir şey daha fark ettim. Eğer "x oyunu indir" yazısına "x oyunu indir" diye etiket oluşturursak direkt yazı değil etiket sayfası üst tarafa çıkıyor ve yazı sayfası 2. hatta 3. sayfalara bile düşebiliyor.

wmaraci
reklam

serkan122668 serkan122668 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Konya
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 289
  • Beğeniler 28 / 42
  • Ticaret 8, (%100)
x oyunu indir şeklinde etiketi ben tüm yazılarımda kullanıyorum dediğiniz gibi yazı sayfasını arka sıralara atıyor fakat 2 3 gün sonra etkisini göstererek ilk sayfalarda görülüyo yazı
ismail

kişi bu mesajı beğendi.

erkaner erkaner WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek metaratör,inci 2.nesil yazar
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 459
  • Beğeniler 17 / 105
  • Ticaret 19, (%95)
ben etiket kullanmayı 2 ay önce bıraktım sitem sanki düzene girdi etiket ile gelen aramlar tehlikli bana göre
ismail

kişi bu mesajı beğendi.

ismail ismail WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Yazılım Geliştiricisi
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad I** K**
  • Mesajlar 1177
  • Beğeniler 582 / 327
  • Ticaret 3, (%100)

serkan122668 adlı üyeden alıntı

x oyunu indir şeklinde etiketi ben tüm yazılarımda kullanıyorum dediğiniz gibi yazı sayfasını arka sıralara atıyor fakat 2 3 gün sonra etkisini göstererek ilk sayfalarda görülüyo yazı

Aynı yazıyı 2 defa göstermek oluyor bence o.

erkaner adlı üyeden alıntı

ben etiket kullanmayı 2 ay önce bıraktım sitem sanki düzene girdi etiket ile gelen aramlar tehlikli bana göre

O siteden siteye değişir tabi

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al