Evdeki bilgisayarı server yapmak

21 Mesajlar 2.714 Okunma
smmexpress

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Blacksheep aynen herzaman karıştırdığım bir kısaltmadır düzelttiğin için teşekkürler.
Blacksheep

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

THEX3T4R THEX3T4R @Back-End Developer. Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek @Back-End Developer.
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad R** E**
  • Mesajlar 693
  • Beğeniler 24 / 200
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam güldürdünüz, :) Masaüstü veya Standart PC'Ler İşlemcileri veya fanları bunlar icin yapılmadı yani iyi bir performans alınmız bazıları sadece 1 gün acık oldugu icin yayn pc'leri saymıyorum bile yanamı gectim insanlar alırlar ozm bi kasa evine kurar al sana datacenter :) örnegin bir sitemi kurdunuz diyelim 10 kişi siteye bi girsin pc beni kapat diye yalvarmaya başlar yani sonuc olarak o pc lerden maksimum verim beklemeyin ve bunun yanında maximum 2 günden fazla acık bırakmayın ve işlemcinizin ramınızın yetmedigi işlemler yapmayın pcinin kalan ömrüde azalır :)

• Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)

cihaneken adlı üyeden alıntı

Blacksheep aynen herzaman karıştırdığım bir kısaltmadır düzelttiğin için teşekkürler.

Hocam para verip aldığınız 30-40 TL olan yani hemen hemen 1 core 1GB Ram bir Vps nin işlemci hızı 1.5-2.2 Ghz dir. Arkadaşın bilgisayarı nasıldır bilmiyorum ama en azında 6-7 yıllık bir bilgisayar bile hemen hemen P4 3.0 Ghz işlemciye sahiptir düşüncesindeyim.

Ek olarak

admin ne zamandır böyle bilmiyorum ama forumda son mesajlardan alıntı yapılamıyor. Bilerek yapılmış bir durum mu acaba yada sadece bende mi oluyor.

bjlkl bjlkl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 269 / 263
  • Ticaret 1, (%100)
pc sürekli açık kalacak
statik ip adresin olacak
en az şöyle 100mbps olmalı
*****in 16mbps zaten max 12-13 taş çatlasın nadiren 14 gelir ki 100 ile kıyaslayamıyoruz.

Kendi bilgisayarını tabiki de server yapabiliyorsun ama çok masraflı oluyor. wampserver ı bile açtığında bir nevi senin bilgisayarın küçük bir server oluyor. *****in hızı ve bant genişliği ele alındığında aşırı derece kasmalarla karşılaşacağın kesin. ve kota problemi olacak sanırsam ***** ile 50-75GB ta kadar bir veri aktarımı söz konusu aylık. Yetersiz kalacaktır her açıdan

wmaraci
wmaraci

mwt mwt RadKod-İzmir Web Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 839
  • Beğeniler 124 / 150
  • Ticaret 50, (%96)

cihaneken adlı üyeden alıntı

Hocam para verip aldığınız 30-40 TL olan yani hemen hemen 1 core 1GB Ram bir Vps nin işlemci hızı 1.5-2.2 Ghz dir. Arkadaşın bilgisayarı nasıldır bilmiyorum ama en azında 6-7 yıllık bir bilgisayar bile hemen hemen P4 3.0 Ghz işlemciye sahiptir düşüncesindeyim.

Ek olarak

admin ne zamandır böyle bilmiyorum ama forumda son mesajlardan alıntı yapılamıyor. Bilerek yapılmış bir durum mu acaba yada sadece bende mi oluyor.

aynen ya son mesaj alıntı olmuyor bence bilerek yapıldı etiket sistemini kullansınlar diye

• Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
mwt olabilir dediğin gibi galiba mantıklı, ama öylede iyi oluyordu tek tuşla tabi etiket sisteminin yeri çok farklı.

GokhanGORAL GokhanGORAL peugeotturkey.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 584
  • Beğeniler 24 / 117
  • Ticaret 2, (%100)
mail gönderimi ve alımı problemi hariç basit siteler yayınlamak için kullanabilirsin ip ni sabit ise yönlendir ns leri IIS dende ayarını yap kullanabilirsin 100 kb upload limiti oldugu için anlık cok fazla birşey bekleme

onurkaplan onurkaplan Bilgi Paylaştıkça Çoğalır Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Senior Email Marketing Special
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 2209
  • Beğeniler 100 / 548
  • Ticaret 4, (%100)
Beyin bedava :)

Metallicali Metallicali WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Otomotiv
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 569
  • Beğeniler 242 / 183
  • Ticaret 2, (%100)
10$lık digitaloceandan takıl daha karlı :D

darkknightt darkknightt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 1132
  • Beğeniler 72 / 318
  • Ticaret 1, (%100)
adam balık tutmayı öğrenmek istiyor herkes hazır balık uzatmış. bilen varsa nasıl yapıldığını anlatsn gerisini kendisi de biliyordur. Türkiye'de bazı şeyler böyle böyle gelişmiyor.

Ör: Vakti zamanında ABD, Türkiye'ye der ki: ne yapacaksın uçak fabrikasını bir uçağın maliyeti sana 100 olur, sen orayı kapat ben sana 80'den vereyim bak daha ucuza ve masrafsız olacak ve biz uçak fabrikamızı kapatırız. sonrası malum...

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al