wmaraci reklam
lidertakipci

Film Sitesi Tasarımı Nasıl?

9 Mesajlar 1.162 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ResitCicek ResitCicek chilicodes.com Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad R** Ç**
  • Mesajlar 1310
  • Beğeniler 139 / 307
  • Ticaret 18, (%100)
Yeni bir wordpress film teması kodluyorum. Güzel bir tasarım ortaya çıkarmaya çalışıyorum ama içime sinmiyor gibi.

Günün Filminin alt sırasına Son Yorumlar, Kategoriler vs. gelecek orası belli de,
film listesinin arka planı hangisinde daha iyi duruyor? Açık renk mi koyu renk mi? Ve tasarım genel olarak nasıl sizce?

wmaraci
reklam

linksiz linksiz ögrenci Kullanıcı
  • Üyelik 12.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** P**
  • Mesajlar 680
  • Beğeniler 80 / 81
  • Ticaret 7, (%100)
Tasarım cok boş.Göz dolduran bir tasarım yapabiirsiniz..

• Üyelik 13.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad R** Ç**
  • Mesajlar 1310
  • Beğeniler 139 / 307
  • Ticaret 18, (%100)
linksiz şuanlık öyle duruyor evet, wordpresse geçirdiğimde sidebar ve Editörün Seçtikleri bölümü de eklenecek daha dolu olacağını düşünüyorum. Benim aklıma takılan renk uyumları. Renkler uymuş mu sizce?

linksiz linksiz ögrenci Kullanıcı
  • Üyelik 12.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** P**
  • Mesajlar 680
  • Beğeniler 80 / 81
  • Ticaret 7, (%100)
renk uyumu iyi

wmaraci
wmaraci

Seoverse Seoverse SEO Executive Kullanıcı
  • Üyelik 21.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO Expert
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad R** E**
  • Mesajlar 183
  • Beğeniler 14 / 44
  • Ticaret 7, (%100)
Koyu renkler daha hoş duruyor arkaplan olarak.

Hiçbir başarı tesadüf değildir. Arkasında büyük bir emek, disiplin gibi birçok etmeni barındırır.

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Arkaplan'ı tek ren yapmak yerine rastgele arkaplan resimleri gelse, şöyle özel seçtiğin resimler arasından yakışır. Film sitelerine ana teması koyu fakat ara renkleri canlı canlı olması hoşuma gidiyor benim. Birde her satırda 3 film gelecek şekilde yapmanı ve dolayısı ile de kutuları biraz büyütmeni tavsiye ederim. Ayrıca üzerine geldiğinde kutu içerisinde yada tooltip olarak film açıklaması olması iyi olacaktır. Şimdilik aklıma gelecek tavsiyeler bunlar. Son olarak birde menü hover ve bildirim satırını tavsiyem diğer rengi yani sarıyı kullanman sanki biraz üst kısmı boğmuş gibi duruyor. Tabi benimkiler sadece sahsi görüşüm. Bir an ben olsam nasıl yapardım diye düşündüm ve aklıma bunlar geldi. :D
Kolay gelsin.
ResitCicek

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad R** Ç**
  • Mesajlar 1310
  • Beğeniler 139 / 307
  • Ticaret 18, (%100)

cihaneken adlı üyeden alıntı

Arkaplan'ı tek ren yapmak yerine rastgele arkaplan resimleri gelse, şöyle özel seçtiğin resimler arasından yakışır. Film sitelerine ana teması koyu fakat ara renkleri canlı canlı olması hoşuma gidiyor benim. Birde her satırda 3 film gelecek şekilde yapmanı ve dolayısı ile de kutuları biraz büyütmeni tavsiye ederim. Ayrıca üzerine geldiğinde kutu içerisinde yada tooltip olarak film açıklaması olması iyi olacaktır. Şimdilik aklıma gelecek tavsiyeler bunlar. Son olarak birde menü hover ve bildirim satırını tavsiyem diğer rengi yani sarıyı kullanman sanki biraz üst kısmı boğmuş gibi duruyor. Tabi benimkiler sadece sahsi görüşüm. Bir an ben olsam nasıl yapardım diye düşündüm ve aklıma bunlar geldi. :D
Kolay gelsin.

Fikirlerini ciddiye alıcam çok sağol :)

Cyberus adlı üyeden alıntı

Koyu renkler daha hoş duruyor arkaplan olarak.

Teşekkürler hocam.

Umutirhan Umutirhan Ares # Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad U** İ**
  • Mesajlar 1958
  • Beğeniler 139 / 206
  • Ticaret 3, (%100)
Reşit kolay gelsin. Bak sana keremiya v5'in en sevdiğim yanını söyleyeyim;
1. Anasayfada yan yana kaç film gösterilsin seçebiliyorsun. 4 film dersen şuan senin tasarladığın gibi oluyor. 3 film dersen bu alan daha da büyüyor width height değerleri yani. 10 yıllık film sektörü geçmişimden edindiğim düşünceler dahilinde şahsen 3, 4 ve 5 film yan yana görüntüleyebilme seçenekleri en idealleri.
2. Film sektörüne giren her canlı mutlaka sitesine dizi de atmak isteyecektir. Ona göre anasayfanın altında yine bir bölüm oluşturup 220x140 ebatlarına yakın yine yan yana 5 dizi gösterebilecek şekilde bir şablon hazırlarsan çok iyi olur.
3. Bir üstteki maddeyi yaparım diyorsan mutlaka "serinin diğer filmleri" ya da "dizinin diğer bölümleri" gibi bir alan oluşturman lazım single.php'de. Çünkü diziye girersen sağ alt tarafta falan mutlaka diğer bölümlere ulaşabiliyor olmamız lazım. "Önceki Bölüm" "Sonraki Bölüm" yapman lazım.
4. Yine bir üstteki maddeye hitaben anasayfa sidebar'da diziler için ayrı bir bölme olmalı. Orada da tüm diziler gösterilmeli.
4. Slider çok iyi fakat yine keremiya v4'deki gibi bir slider de alternatif olarak hazırlarsan yararına olabilir.

• Üyelik 13.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad R** Ç**
  • Mesajlar 1310
  • Beğeniler 139 / 307
  • Ticaret 18, (%100)
Umutİrhan
FrostPlayer'da da diğer yaptığım işlerde de bir şey yaptığımda piyasadaki mevcut örneklerinden daha iyi veya en azından onlarla yarışabilecek özelliklere sahip işler yapmaya çalışıyorum. Eğer dizi alanı eklersem bununla birlikte bildirim sistemi, otomatik izlenenlere ekle gibi özellikler de eklemem gerekecek. Bunları eklediğimde de 100TL'ye satmayı düşündüğüm film temasının fiyatı 400TL olacak :) Dizi temasını ayrı olarak düşünüyorum. Script olarak veya yine wordpress olarak satacağım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al