wmaraci reklam

Gelecek Gelmeden | Kişisel Yatırım Projem

34 Mesajlar 4.375 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Browland Browland WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Melaturji ve Malzeme Mühendisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
***** SON GÜNCELLEME 22.082019 *****

Bir yıla yakın süredir devam ettiğim konumu son kez güncelliyorum.

Bu süre içerisinde insana ve kendime yatırım yaparak bir şeyler yapmaya çalıştım.

Son olarak dün ödemeyi aldım. Daha da geliştirmeye çalışıyorum.

En iyi yatırım insana yapılan yatırımdır.

İyi forumlar

Güncelleme 28.06.2019
---------------------------------
Halim

Görünmüyorsa aşağıya tıkla
https://lh5.googleusercontent.com/proxy/QV42K2CFIs053cOaQcDW_gxW-vXrse1L3UR9PI4_KgiQBb-oMbldG8yM8gz4-YqycUi401E9pQ0gWEpkp9HP1PfC2YLrkSfhUpiU-d8QkMoQeXhfFe8OXsbTLRnNUkb1bAGSGZYXs-yzAOh57d1ZRIDLspc6ew=w480-h270-nc

Son yazdığımdan bu yana 2 ay geçmiş. Neler oldu nerelerdeyim anlatayım.

Pinterest üzerinden 4 site ile kazanç sağlamya başlamıştım. Toplamda 1500 civarı gelir elde ettim. Ancak Mayıs 15 de 3 sitem haziran başında da kalan 1 sitem pinterestten "spam" nedeniyle banlandı. Gelir 0 a düştü.

Mayıs başında oğlum dünyaya geldi. Çok tatlı bir bebek. Baba oldum. Artık üzerimdeki yük daha büyük. Geçmişle ilgili kısa bir hatırlatma yaparak devam edeyim.

Ağustos ayında tek işim kalmıştı. Elde 8k kadar paramız vardı eşime ait. "İşe mi girsem, kendimi mi geliştirsem" diye sormuştum. İşe girmedim, kendime yatırım yapmaya karar verdim. Sonrasında adsenseden 1.5k gelir elde ettim. Ancak bu yaptığım spam işti. Böylece daha önce girmediğim, adını duyupta bilmediğim bir sisteme girmeye başladım. Zamanla bilgim arttı, yeni kişilerle tanıştım, yeni guruplara katıldım.

Haziran başında sitelerim banlanınca işe biraz daha asıldım, uzun sürede yakaladığım kazanç miktarının süresini kısalttım. Şuan yaklaşık 8 site ile Pinterest spama devam ediyorum.

36 yaşındayım, insan bu yaşts bile büyüklerinin ne demek istediğini anlayabiliyor. Başlarda üzerinde çok durmadığım bir cümle vardı.

Annem küçüklüğümüzden bu yana bize "ekmediğin yerden biçeceksin" diyordu. Ben yoksul büyüdüm. Ancak oğlumun yoksulluk çekmesini istemiyorum. Annemi çoğu kez dinlemişimdir. Çoğu kez hayatımda karar almamda bana yardımcı olmuştur. Ancak "ekmediğin yerden biçeceksin" sözünü keşke ciddiye alsaydım diyorum. Neyse zararın neresinden dönersen kardır.

Haziran başından bu yana sabahlara kadar çalışıyoruz, fikir üretip yöntem geliştiriyoruz, biri olmazsa diğerine geçiyoruz.

Kısaca öğreniyorum bu işleri.

Şuraya bu günkü kazancı mı koyayım, bir sonraki güncellemede eşime olan borcumu ödemiş olarak yazmak istiyorum.

----
Diğer görsel
https://imgyukle.com/i/kmYVHe

------------
Güncelleme 19.04.2019
------------

Eylül ayında başladığım serüvende son durum.

Gelecek çok yakında. Mayıs ayında oğlum olacak, masraflarım daha da artacak. Konuyu açma amacım başlangıçta buydu.

Yan gelir elde etmekti.

Udemyden aldığım kurs sayısı 10 u geçti. Ücretsizlerle 20 üzerinde kurs var, şuanda kotlin, ve php üzerine odaklandım. Bu gün işi sahada temele indirip Java üzerinden hızlı bir süreç işleteceğim.

Pinterest serüvenim kazanç getirmeye başladı. Bu ay itibariyle ev kiramı çıkaracak düzeye ulaştı.

Hazırda gelir getiren 3 sitem var. 4.sünün onayını alıp açtım, 1 ay sonra o da gelire etki edecek.

Adsense de sıkıntı olma ihtimaline karşı Almanya adsenseye başvurdum, henüz sonuç gelmedi. Almanya adsenseye eklemek üzere yeni domain alıp siteyi açtım, onay alırsam yeni siteyi onaya göndereceğim. Şuanda içerik giriyorum.

Bu gün itibari ile 3 sitenin Pinterest ile sağladığı gelir aşağıdadır. Bir kaç ay sonra gelirin 2k üstüne çıkarmaya çalışacağım.

Sonraki güncelleme de görüşmek üzere.

---------
Eski
-------
Merhaba başlıkta da belirttiğim üzere gelecek Gelmeden kendime kişisel olarak yatırım yapmak istiyorum. Bu nedenle bir süre önce kişisel projemi hayata geçirdim. Burada sabit olarak bu başlık altında hem kendi gelişimimi takip etmek hem de diğer forum üyelerine ve ziyaretçilere fikir üretebilmelerini sağlamak amacıyla güncellenen konumu açıyorum.

Kişisel
- 35 yaşında iki üniversite mezunu biriyim. Halen çalışıyorum ancak gelecek geldiğinde hazır olmak istiyorum.
Amaç
Gelecek Gelmeden başta ailemi ve kendimi hazırlamak, olumsuz yaşam koşullarına karşı önlem almak.
Proje
Adı üstünde kişisel yatırım, yani ileride farklı koşullarda iş hayatı içerisinde yer alabilmek, maddi getiriyi min seviyede garanti altına almak

Güncelleme 1
- kendime bir blog açtım, 12 günlükken adsense aldım
- uzun vadeli düşündüğüm blog için domain reglediğim, Pinterest hesabını açtım. 05.09.2018 itibari ile 4.1k takipçi var. Web sitemi henüz açmadım.
- bir süre önce Python programlama dilini öğrenmeye başladım. Temel konuların yarısındayım. Python da amaç makine öğrenme konusuna hakim olmak.
-. Blog açıp kapatırken kısmen öğrendiğim PHP programlama diline yeniden başladım. Udemy den temel ders aldım, yarısındayım. Amaç PHP bot yazabilmek.
- ios tabanlı teknolojiler için Swift öğrenmeye karar verdim. Bu amaçla 7 çeyrek bozdurup, 11 inç Macbook Air aldım ikinci el, henüz elime ulaşmadı. Udemy den swift dersi aldım, bilgisayar gelince başlayacağım.

Güncelleme ve diğer konular bu başlık altından devam edecek. Ne sürede güncelleme yapacağımı bilmiyorum, kişisel yatırımımda gelişme oldukça muhtemelen.

--------------------------
Güncelleme 2
Domainler için ayrı bir konu açtım. Aşağıdan ulaşabilirsiniz

https://m.wmaraci.com/forum/android-uygulama-hizmetleri/domain-karsiligi-oyun-takasi-530059.html
-----
Güncelleme 3 08.09.2018
Bilgisayarım geldi küçük şirin bir şey, işletim sistemini hig sierraya yükselttim xcode programını kurdum. Udemy den aldığım eğitimin ilk bölümünü izledim. Asıl dersler şimdi başlıyor.

Pinterest hesabımın alan adını bloggere yönlendirdim. Henüz tema ayarlamadıpımdan içerik girmedim.

İşe giderken Python çalışmaya devam otobüste. Bu arada Python u cep telefonumdan çalılıyorum. Xaomi mi max2 telefonum.
Pinterest hesabım an itibariyle 4.77k takipçiye ulaştı.

------------
Güncelleme 4 17.09.2018

Son güncellemeden bu yana önemli gelişmeler oldu.

1. Çalıştığım şirketlerden biri firmam ile sözleşmesini ay sonunda fes edecek. Yani ay sonunda sadece bir işim kalacak. Aldığım maaş yarı yarıya düşecek. Can sıkıcı bir durum. Malum doların artmasıyla tasarrufa gidiliyor Muş! Hala malum hükümete destek verenlere selam olsun.

2. Udemy den kotlin kursu aldım. Emre Altınbilek'ten. Gerçekten iyi anlatıyor.

3. Swift için aldığım kurs tatmin etmedi. Atıl Samancıoğlu iyi anlatmıyor tavsiye etmiyorum.

4. Pinterest hesabı 6.3k oldu. Web sayfamda (blogger) iki adet konu yayınlayıp paylaştım.

5.Ekim ayında boş vaktim olacak, kursları bitirip play storeye ilk uygulamayı atmayı düşünüyorum.

6. Tahminimden 3 ay önce sözleşme fes edildiğinden daha sıkı çalışmam gerekli, en kısa sürede az bir miktar para kazanmaya başlamam gerekli.

7. Diğer işim muhtemelen Nisan'da biter yine sözleşme gereği, o zamana kadar idare edecek para var ancak yeni bir iş bulup çalışmaya devam etsem mi yoksa 4 - 5 ay programlamaya ağırlık versem mi karar veremedim. Sonuçta birikim eşime ait, birde onu ikna etmem gerekecek. Bu konuda fikirlere ihtiyacım olacak.

8. Yabancı blogger veya uygulama alma düşüncem var ancak tam karar veremedim.
-------
Güncelleme 5

Python temel eğitimi bitti, data science konusuna başladım. Yapay zekaya kadar devam edeceğim.

Kotlin eğitimi bitmek üzere, sonrasında android bstudio var. Swift, PHP beklemede şuan.

Pinterest hesabım 8.2 k oldu. Bu aşamadan sonra etkileşimi arttırmaya başlayacağım. Şuan için görüntülenme aylık 3.1k. bloğumda 4 yazı oldu. Ekim ayı içinde 10 yazı ekleyeceğim.

Ekim ayı içerisinde kotlini tamamlayıp ilk oyununu yazacağım. Elbette ki basit bir oyun olacak.

----------------------------------

Güncelleme 6
---------------------------------
Son bir ayda niche web bloglarına ağırlık verdim. Bir adet niche blog, Pinterest için bir görsel site açtım.

İkinci niche site için içerik hazırlıyorum.
Siteler yeni olduğundan henüz gelir yok.

Pinterest hesabım 12k oldu.

Kasım ayında gelir kazanmaya başlayacağımı umut ediyorum.
rws emulnurullah

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Dursun05 Dursun05 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Türkçe-İngilizce Çevirmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** S**
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 95 / 96
  • Ticaret 8, (%75)
Başarılar
Browland cansaridas

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
Dursun05 teşekkür ederim.

Soru olmadıkça beğen butonunu kullanacağım.

muhammetdkaya muhammetdkaya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 638
  • Beğeniler 146 / 136
  • Ticaret 4, (%100)
pinterest hesabı ne zaman açtınız ?

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
Pinterest hesabını Ağustos başı açtım, İngilizce hesaptır. Hesabın domainini aldım, ancak siteyi henüz açmadım.

polat38 polat38 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 4 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Çok güzel bir konu olmuş. Takipteyim. Başarılar
Browland

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
Güncelleme 3 eklenmiştir.

• Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
Güncelleme 4 yayınlanmıştır.
Sardox coder45

kişi bu mesajı beğendi.

iFurkan iFurkan Webmaster Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek İçerik Yazarı
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad K** İ**
  • Mesajlar 729
  • Beğeniler 292 / 158
  • Ticaret 29, (%97)
Konunuzu beğendim, tebrik ederim. Fakat bir sorum olacak. Pinterest nedir, çok duydum ama hiç kullanmadım?

• Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
Pat*** teşekkür ederim, Pinterest güzel bir sosyal ağ, bir web sitesinden veya doğrudan beğendiğiniz bir resmi paylaşabiliyorsunuz. Başkalarının paylaşımlarını paylaşabilir veya takip edebilirsiniz. Bu nedenle sitenize trafik çekmek için kolay yoldur.

Bazı konularda çok büyük siteleri geçip Google'da yükselmek için harcayacağınız emeği Pinterest e yakalayabilirsiniz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al