wmaraci reklam

Haber siteleriyle mücadele etmek

6 Mesajlar 534 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Selamun aleykum, malumunuz haber siteleri bütün sektörleri ele geçirmiş durumda. Ticari olarak iş yapanlar da kazanamıyor, benim gibi rıxa-i ilahi için bir fayda sağlamak isteyen kişiler de insanlara ulaşamıyor. Yahu İslami alanda bile bir şey yapamıyoruz ki haber siteleri maşallah her yeri ele geçirmiş. Yalan yanlış şeylerle, boş boş uzatılmış yazılarla...

Herkesin bütün derdi aslında haber siteleri. Onlar her yeri ele geçirdiği için insanlara ulaşmak imkansızlaşıyor. Bide faydalı olsalar keşke, bomboş 5bin 10bin kelimelik yazılar giriyorlar sürekli guncelliyorlar. Tabi içerik hırsızlığı da cabası, haber sitesi olunca kopya içeriğe de takılmıyorlar oh. Bide şu iğrenç başlıklar var tabi "inanılmaz bir şey oldu hemen tıkla, milyonları ilgilendiren haber acele edin, bunu yapmayan yandı, kpss ne zaman açıklanıyor burada" vb başlıklar binlerce kelime arasında tek kelime arayıp durun bakalım işiniz yoksa.

Google bunlara dokunmuyor. Kazan kazan meselesi olduğu için kaymağını kendisi de yiyor. Fakat kalabalık olursak bir şeyler yaparsak belki bir nebze sektörü rahatlatabiliriz. Herşey "çoğunluğun elinde" olmaz molmaz deyip baştan ümitsizliğe düşmeyin. İlla ki bir çözüm bulunur kısa vadede veya uzun vadede. Beyin fırtınası...
(Olmaz demeyin lütfen, umut fakirin ekmeğidir)

wmaraci
reklam

Saffet Saffet Web Hizmetleri Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 966
  • Beğeniler 198 / 326
  • Ticaret 0, (%0)
Tek çözüm Google algoritma değiştirmeli yeni sitelere fırsat tanımalı. Yani bugün bile ben bu sorunu yaşıyorum yabancı kaynaklardan araştırdığım bir makaleyi Türkçe olarak hazırlayıp yayınlıyorum ilk günlerde 1. sıradayım, benden 2-3 gün sonra eski siteler açtı ben 6. oldum şu an ilk 1-2 gün hit kazanabildim sadece bu çok adaletsiz.

bulentking bulentking WordPress Developer Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 20 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** L**
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 91 / 127
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam haber siteleri her yeri ele geçirmiş diyorsunuzda onlarda oturarak oralara kadar gelmedi ki. Yani umutu kullanacaksanız kendiniz için kullanın. Kendi haber siteni açmak çok zor değil.

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
bulentking benim Gayem haber sitesi açmak değil. Aynı kulvarda milyonlarca liralık yatırımı olan sitelerle yarışmak mümkün mü? Ben onu demiyorum ki. Haber siteleri haberle ilgisi olmayan sektörleri dahi ele geçirmiş durumda.

Saffet hocam durum bu maalesef. İşte Google'a baskı yapsak global anlamda. Çünkü herkes rahatsız bu durumdan. Haber sitelerinin tamamen news kategorisine taşınma gibi bir fikri varmış Google'ın, birkaç yabancı sitede okudum. Bu konuda Binlerce, onbinlerce belki daha fazla şikayet açılırsa Google'a kayıtsız kalacaklarını sanmam. Sadece doğru sayıyı yakalamak lazım. Yeterli sayıdaki kalabalık her zaman istediğini elde eder bu yadsınamaz bir gerçek

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
Çözüm kolay ufak bir sermaye kafa denki Sağlam ekip kurmak, Ofis tutmak ve tek işi bu iş haline getirmek lazım.
Ama nerdeee..

HeroTurk HeroTurk Ne Mutlu Türküm Diyene!!! Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Cnc programcısı
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 3962
  • Beğeniler 315 / 705
  • Ticaret 47, (%100)
Haber sitelerinde yüzlerce eleman çalıştırıyor onların maaşlarını çıkartmak için çabalıyor
Bir site sahibi olarak bende sinir oluyorum ama yapacak birşey yok

İçerikler boş mu boş ama tüm site birleşmiş olsa yine birşey yapamayız

https://www.ozgurblog.net/
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al