Giriş Yap / Kayıt Ol

WM Aracı'na üyelikler tekrar açıldı! Kayıt olmak için TIKLAYIN!

2Beğeni
  • 1 Yazan UseTheYourBrain
  • 1 Yazan CtrL

Cevap Yaz Favorilerime Ekle
Seçenekler Stil
Geri Git   Forum > > Beyin Fırtınası

Hangi Sistemi Kullanmalıyım?

Okunmamış 29 Aralık 2019, 16:42
ResitAkyol Adlı Üyenin Avatarı
Freelance..

Ad, Soyad: Re... Ak...
Ticaret: 2, 100%
Merhaba arkadaşlar,

Bundan bir kaç sene önce bir projeye başlamıştım. 1-2 Ay gibi sürede sıralama açısından, günlük ziyaretçi istatistiği açısından güzel bir istatistik elde etmiştim. Tabii bir takım aksaklıklardan dolayı yarım kalmıştı. Şimdi aynı projeyi kategori dağarcığını genişleterek yayına sokmayı düşünüyorum. Fakat aradan geçen zaman, teknolojik değişimler, web sitelerindeki değişimler vs. kafamda bir soru işareti oluşturdu.

Öncelikle projeyi özet geçecek olursak, özgün makaleler aracılığıyla legal (telif sorunları yaşanmayacak şekilde ve warez paylaşım yapılmayacak) bir indirme platformu olacak. Domainde hazır. Şimdi soruma gelecek olursam;

Projeye forum ile başlamıştım. Fakat şuan daha fazla ilgi gösterip projeyi bırakmamayı hedefliyorum bu yüzden temelin sağlam olmasına özen göstereceğim. Bu durumdan ötürü sizce kullanıcı kolaylığı, arayüz ve SEO açısından güçlü hangi sistemi kullanmalıyım? Blog mu? Forum mu?(Sistemi forum olarak kurmayı belirlesem bile blog mantığıyla hiç bi şekilde üyelik zorunlu olmayacak linkler açık şekilde paylaşılacak.)

Wordpress, MyBB, XenForo, Flarum

Açıkcası bu 4 sistemi düşünüyorum, xenforo'da çok tecrübem yok. Flarum daha önce kurmadım. MyBB ve Wordpress ile ilgilide herhangi bir problemim yok. Konuyu biraz uzun tutmuş olabilirim. Ama dediğm gibi bugün itibariyle " kullanıcı kolaylığı, arayüz ve SEO açısından güçlü hangi sistemi kullanmalıyım?" sorusuna cevap arıyorum.
Konu ResitAkyol tarafından (29 Aralık 2019, 16:45 ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 29 Aralık 2019, 23:29
WM Aracı

Ad, Soyad: Ok... Öz...
Ticaret: 3, 100%
Kullanıcı kolaylığı ve arayüz bakımından Flarumu öneririm. Seo konusunda iyi mi pek bilgim yok. Flarum kurduğum forumuma bakmak istersen :http://forum.oyunhabertr.com
ResitAkyol bunu beğendi.
Güncel Oyun ve Teknoloji Haberleri: oyunhabertr.com
Programsız Online Video İndir: ytvideoindir.com
Okunmamış 30 Aralık 2019, 00:16
birumutturyaşamak

Meslek: Serbest.
Ad, Soyad: Al... Ya...
Ticaret: 1, 100%
Paylaşım ortamı istemiyorsanız wordpress kullanıp rahatça geliştirerek içerik sunabilirsiniz.
ResitAkyol bunu beğendi.
en büyük servet itibardır.
Okunmamış 30 Aralık 2019, 09:37
ResitAkyol Adlı Üyenin Avatarı
Freelance..

Ad, Soyad: Re... Ak...
Ticaret: 2, 100%
Alıntı:
UseTheYourBrain Adlı Üyeden Alıntı
Kullanıcı kolaylığı ve arayüz bakımından Flarumu öneririm. Seo konusunda iyi mi pek bilgim yok. Flarum kurduğum forumuma bakmak istersen :http://forum.oyunhabertr.com
Seo konusunda da benim kendi çabamla bana destek çıkmasını en azindan avantajlı olmasini isterim açıkçası hocam.

Alıntı:
CtrL Adlı Üyeden Alıntı
Paylaşım ortamı istemiyorsanız wordpress kullanıp rahatça geliştirerek içerik sunabilirsiniz.
Ya paylaşım ortami olup olmaması cok sorun değil isteyenler paylaşımda yapabilirler bunu wordresste de sağlayabilirim zaten. Ben seo ve kullanici için hangisini tercih etsem ona karar veremedim hocam
Cevap Yaz Favorilerime Ekle

Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 Ziyaretçi)

Seçenekler
Stil
Normal Normal

Geri Git   Forum > Beyin Fırtınası