wmaraci reklam

Her Konu İçin 1 site Mi?

4 Mesajlar 728 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Yakut Yakut WM Aracı Bronz Üye
  • Üyelik 25.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Blog Yayıncılığ
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 429
  • Beğeniler 114 / 137
  • Ticaret 11, (%91)
Merhabalar,

Arkadaşlar Okul öncesi eğitime dair bir sitem var. Sektörde lider benim fakat farklı 4 konu üzerinden de yazmak istiyorum örnek Fotoğrafçılık, Gezi, Güzellik bakım ve Silah özellikleri saydığım bu anahtar kelimeler örnek için yazdım lakin burada ki gibi Okul öncesi için çok alakasız konular fakat 0'dan bir site kurmak 0'dan site içi ve site dışı baclink çalışması o kadar emek istiyor bu emekleri tek site üzerinden mi devam ettireyim yoksa fakrlı siteler üzerinden mi? Okul öncesi ana sitem 1,5 yıllık ve Da - Pa değeri fazlasıyla iyi ve büyük sitelere kafa tutuyor. Hangi konuyu yazarsam yazayım ilk sayfa veya ilk sıradayım ondan dolayı ne yapsam diye düşünüyorum.

Site adresi ile alakasız konular yazmamda bir sakınca olur mu? Sizler ne düşünüyorsunuz? veya Her konu için 1 site açayım mı?

wmaraci
reklam

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Bu konuda domain çok önemli. Eğer site adresinizi söylerseniz kişisel fikrimi belirtebilirim. Böyle bir soruda domaini bilmeden kimse yardımcı olamaz.

Yakut Yakut WM Aracı Bronz Üye
  • Üyelik 25.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Blog Yayıncılığ
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 429
  • Beğeniler 114 / 137
  • Ticaret 11, (%91)
Mfa Haber siteleri Güzellik bakıma kadar alakasız yazılar yazmış :) Spor haber siteleri FAL bakıma kadar yazı girişi sağlıyor. Ben kullanıcı acısından tepki alır mıyım diye bilgi edinmek istemiştim lakin bununda çözümünü buldum. Temamın özellikle sayesinde yazacağım yazılar anasayfa görünmeyecek ve kategorilerimde görülecek ve kategoriye slider ekleyeceğim ve google sıralamada konuyla alakasız başlık çıkmayacak şekilde ayarlacağım. Bu şekilde sorunsuz olacak.

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Yakut şimdi şöyle bir sorun var. Sallıyorum okuloncesiegitimleri.com gibi bir domainde (örnek olarak). Silah özellikleri hakkında yazı yazarsanız kimse girip bakmaz. Aynı şekilde okul öncesi yazılarına olan ilgi de düşmeye başlar. Trafik komple biter demek mümkün değil ama potansiyel ziyaretçilerin takriben %80 ini kaybedebilirsiniz.

Haber sitelerinin mantığı bu zaten. Domain veya markası haber (genel) mantığıyla oluşturulmuş. Ama anladığım kadarıyla niche olan bir domainde başka içeriklerin olması sıkıntı. Onun için domainin önemli olduğunu söyledim. Daha genel hatta marka bir alanadıyla Multi site veya subdomain veya custom home page özellikleriyle farklı içerikler tek sitede toplanabilir. Buradaki mesela domainin içerikle alakadar olması.
Yakut

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al