lostyazilim

İlçe portal sitesinden nasıl kazanılır ?

5 Mesajlar 814 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

HardMan HardMan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 113
  • Beğeniler 17 / 38
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba arkadaşlar oturduğum ilçenin portal sitesini açmayı düşünüyorum domaini buldum kafaya çıkacak bir domain, sitenin içinde ilçe ile ilgili haberler- firma ekle, emlak gibi kategoriler bulundurmak istiyorum güzel tutar bir proje aklıma yatıyor ama kazanç kapım nasıl olmalı diye sizlere soruyorum google adsense mi yoksa başka bir kazanç sistemi mi uyguluyim yardımlarınızı bekliyorum..

wmaraci
reklam

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
Broşür bastırtıp ilçedeki firmalara dağıtabilirsin. Kazanç bu tip sitelerde Adsense değil, sabit reklamdan kazanılır. Tabii o portal sitesinden de adama müşteri kazandırman gerekiyor.

SEO olayı o kadar da kolay olmaz. Atıyorum Kadıköy'de oturuyorsun. Kadıköy XXX Evden Eve Nakliyat diye firma ekledi. Sen aramadan Kadıköy Evden Eve Nakliyat kelimesinde o firmayı kendi sitende bulunacak şekilde çıkartamazsın. O kelimeler zaten rekabeti yüksek olan kelimeler.

Reklam olarak da Facebook'tan hedef kitleyi bulunduğun ilçe seçip buna göre arada her eklenen firma için belli bütçelerde tanıtım yapabilirsin. Başlangıçta kazanacğaın paralar reklama gider ama 6 ay sonra gelir artıya geçmeye başlar.
HardMan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 29.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 113
  • Beğeniler 17 / 38
  • Ticaret 2, (%100)
NK1864 Hocam ilginiz için ve verdiğiniz tavsiyeler içinde çok teşekkür ediyorum.
NK1864

kişi bu mesajı beğendi.

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
HardMan Bol kazançlı bir proje olur umarım. Eğer uzun vadede sabredeceksen sana ileride sabit kazanç getirecek bir iş olur ama tez canlı biriysen hiç başlama derim. Çünkü bu tip siteler ilk başta ciddi sermaye gerektirir. Öğrenci yazıyor meslek kısmında. O tip bir bütçeyle siteyi tanıtman hem çok zamanını alır hem çok paranı.

Bulunduğun ilçenin otoriter sitelerinde reklam vermen gerekir. Haber sitesi varsa vs...

Bu tip sitelerde en büyük şans hedef kitlenin net olması. O açıdan çoğu siteye göre 1-0 önde başlarsın.

Baita da dediğim gibi inşallah uzun soluklu ve bol kazançlı bir iş olur. Kolay gelsin.
HardMan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 29.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 113
  • Beğeniler 17 / 38
  • Ticaret 2, (%100)
NK1864 Hocam ilginiz için çok teşekkürler tavsiyelerinizi dinleyeceğim öğrenciyim ama sponsorum babam var maddi manevi tamamen arkamda.
NK1864

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al