wmaraci reklam

İngilizce Alan Adı Bulma Konusunda Birkaç Soru

5 Mesajlar 635 Okunma
smmexpress

Ngin Ngin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Geliştirici
  • Konum ABD
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 333
  • Beğeniler 14 / 33
  • Ticaret 1, (%100)
Herkese Merhaba,

Birçok başarısız Türkçe site denemesinden sonra ben de İngilizce site kervanına katılıp şansımı denemek istedim. Şu an aklımda 3 farklı fikir var fakat uygun bir alan adı bulamadığım için işe başlayamıyorum. Aklımdaki fikirleri ve bu fikirler için düşündüğüm alan adı özelliklerini aşağıda belirttim.

1. Fikir: Gezi, Seyahat, Tatil Sitesi
Bu site için Google'da en çok aranan ve Sosyal Medya'da ilgi çekebilecek "visit in ....." ve "best places to ...." gibi alan adları aradım fakat hepsi dolu.

2. Fikir: Kitap, Yazar, İçerik Sitesi
Bu site için içinde "read", "book", "author" geçen alan adlarını aradım fakat anlamlı bir alan adı bulamadım.

3. Fikir Tartışma Sitesi
Bu site forum tarzında bir soru cevap sitesine benzetilebilir. Bu siteyi sosyal ağ olarak oluşturmayı düşündüğüm için özgün bir adı olsun istiyorum. 2 adet uygun alan adı buldum fakat Türkçe karşılığı -Facebook (yüz kitabı) gibi- anlamsız olduğu için tereddütlerim var.

Bu konu hakkında tecrübesi olan arkadaşlar, yanlış yolda ilerleyip ilerlemediğimi söyleyebilir veya öneride bulunabilir mi?

wmaraci
reklam

oskan oskan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 598
  • Beğeniler 242 / 127
  • Ticaret 17, (%100)
örnek bir konu yolluyorum her ne kadar ben de uzman olmasam da:)

hkccrn hkccrn Nope Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Hakkari
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1526
  • Beğeniler 1318 / 738
  • Ticaret 35, (%100)
1. Fikir dışında diğerlerini geçin hocam ki 1. Fikir de çok ahım şahım iş yapmaz. Çok çalışmanız gerekli.
Ngin

kişi bu mesajı beğendi.

aries aries WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek işçi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 828
  • Beğeniler 150 / 384
  • Ticaret 1, (%100)
Geçtiğimiz günlerde google tarafindan gelistirilen yeni uygulama "google trips" hakkında haberler vardı, "seyahat ve gezi sitesi sahiplerine kötü haber" diye... 1.Fikriniz icin kararınızı vermeden önce gözönünde bulundurun bence....

3. Fikriniz için uygun alan adı bulmuşsunuz sitenin içeriği ingilizce olduktan sonra alanadinin Türkçe karşılığının anlamlı veya anlamsız olması çok da önemli değil diye düşünüyorum nacizane. ..
Ngin kemboo

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Ngin Ngin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Geliştirici
  • Konum ABD
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 333
  • Beğeniler 14 / 33
  • Ticaret 1, (%100)
aries Yanıtınız için teşekkürler. Dediğiniz gibi "Google Trips" her şeyi bir araya toplamış, fırsat tanımayacak gibi. 3. fikir içinse 2 alan adından birini seçeceğim o zaman. :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al