wmaraci reklam
lidertakipci

İngilizceyi öğreniyorum. Bundan sonra?

12 Mesajlar 1.311 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

KerimYaman KerimYaman Fikir Doktoru Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 105 / 291
  • Ticaret 9, (%100)
İngilizce dersleri alıyorum. Haftasonu da kursa gidiyorum. Yabancı film ve dizileri alt yazısız izleyerek pekiştiriyorum. İngilizce öğrendikten sonra ne yapmalıyım? Nereden devam etmeliyim? Bu arada 17 yaşındayım. Liseye gidiyorum ona göre öneri yapalım lütfen.

wmaraci
reklam

DKZBilisim DKZBilisim İnternet Bilişim Hiz. Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek İnternet Bilişim Hiz.
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 133 / 109
  • Ticaret 31, (%97)
KerimYaman güzel kardeşim ben bir çok yöntem denedim online olarak bir sürü set aldım felan ama hiç kursa gitmedim english town mudur nedir oraya üye oldum 1 ay 1 tl dediler :D sonra online sınıf derslerine katıldım sınıf drsleri hariç üniten var o üniteyi bitirmeye çalışıyorsun felan filan işte şimdiye kadar denediklerimin içinde en etkilisi bu denemeni tavsiye ederim 1 tl bişey zaten 2. ay ama 139 tl 1 ayını doldurmadan iptal işlemi sağlaki devam etmek istemiyorsan 139 tl boşu boşuna ödeme.

not : ingilizce öğreneceğim dersen eğer kafanda sağlam bir şekilde bunu yer et yoksa çabuk sıkılır vazgeçersin önemli olan istemek.

gel gelelim bana ben şuanda orta seviye bir ingilizceye sahibim intermediate seviyesindeyim konuşma anlama okuma okey ama yazmada sıkıntı var :D

ayrıca ingilizce için sürekli güncel paylaşım yapan dilforum a üye ol

yine ayrıca öğrenmeyi keyifli hale getirmeye çalış.

benden bu kadar umarım yardımı olur.

( neler yapabilirsin bu forumda ingilizce tercüman hep lazım olur iyi kazandırır :) )

• Üyelik 29.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 105 / 291
  • Ticaret 9, (%100)
Bakgidio İngilizceyi tamamen öğrenmekte kararlıyım. Bundan sonra neyi öğrenmeliyim onu öğrenmek istiyorum. İngilizce öğrenmemi buradan biri söyledi zaten. Yine de teşekkürler.

anonymated anonymated Webnoloji.net Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Teknoloji ve Psikoloji
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)
İngilizce makale okuyun. Bunu bol bol yapmalısınız.

İngilizce-Türkçe makale çevirmelisiniz. Ve yabancı bloglara yorum atabilirsiniz. Bunlar ingilizcenizi geliştirecektir.

Blogumda şu ana kadar yazdığım yazılar için araştırma yaparken toplamda 100'e yakın ingilizce makale okumuşumdur. Faydası oluyor.

wmaraci
wmaraci

Siberdanismanlik Siberdanismanlik Google Adwords Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Google Reklam Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 227 / 228
  • Ticaret 48, (%100)
en güzelini yapıyorsun kardeşim hangi alan olursa olsun yabancı dil seni bir üst seviyeye her zaman taşır.
yazılımcı
bilgi güvenliği
programlama

film editörü
içerik editörü
ceviri

vs ne istersen olabilir say say bitmez :)

• Üyelik 29.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 105 / 291
  • Ticaret 9, (%100)
anonymated dediklerinizi eve gittiğim de deneyeceğim. Graybilisim tabi ki geleceğim için büyük önem taşıyor. Bundan sonra geleceğim için ne öğrenmeliyim diyorum zaten.

Sirius Sirius WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Youtube
  • Konum ABD
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 1332
  • Beğeniler 0 / 468
  • Ticaret 17, (%100)

KerimYaman adlı üyeden alıntı

anonymated dediklerinizi eve gittiğim de deneyeceğim. Graybilisim tabi ki geleceğim için büyük önem taşıyor. Bundan sonra geleceğim için ne öğrenmeliyim diyorum zaten.

İş olarak mı öğrenme olarak mı? Öğrenme olaraksa kesinlikle yabancı bir arkadaşınızın olması lazım yoksa bir yere kadar örneğin bende ders alıyorum bir hocam 24 yasında benden bir yaş büyük bayan diğer hocamda yunanlı her şive ve okunuşları daha iyi anlıyorsun öğrenme olarak kesinlikle bir yabancı şart. İş olaraksa bir dil yetmiyor malesef 3 dil falan bilsen bakanlıkları öneririm iyi parası var

• Üyelik 29.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 105 / 291
  • Ticaret 9, (%100)
@underworld ben bakanlıklar için değil teknoloji ve bilim konusunda kendime düzgün bir iş edinmek istiyorum. Şuan da İngilizceyi akıcı olarak konuşamasam da biliyorum. Zamanla oturacağını düşünüyorum. Şimdi ne yapmalıyım?

Schwarz Schwarz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek İthalat İhracat
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** H**
  • Mesajlar 119
  • Beğeniler 9 / 33
  • Ticaret 2, (%50)
Dış ticaret ve Avrupa birliği 2 yıllık mezunuyum daha sonradan açık öğretim işletmeden 4 yıllığa tamamladım, malumunuz 2 yıllık üniversite mezunları ile 4 yıllık üniversite mezunlarını aynı kefeye koymuyorlar. Okuduğum bölümüm ingilizceydi ve ben üniversiteye başlamadan önce ingilizceyi kendi başıma öğrenmiştim ve üniversitenin muafiyet sınavından geçip hazırlık okumadan 1. sınıfa başlamıştım. Erken yaşta yabancı dil öğrenmek çok daha kolay. Yukarda bir arkadaşımız yazmış kendinize yabancı bir arkadaş edinin diye, kendisi çok haklı ben o sayede öğrenmiştim. Çoğumuzun bildiği Knightonline adlı oyunun bana hayatımda kattığı tek artı yönü bu diyebilirim. Oyun ile ilk tanıştığımda ingilizceden bi haber yaşıyodum 16-17 yaşlarındaydım sanırım. Oyunu severek oynamaya başladığımda ister istemez oyundaki kişiler ile diyalog halinde olmak gerekiyor. İnanırmısın günde en az 100-150 kere sözlüğe bakıp bu kelime neydi diye bakmışımdır ve bi yerden sonra bu artık bana keyifli gelmeye başlamıştı belirli bir süre geçtikden sonra sözlüğe daha az bakmaya başlamıştım bir yandan da ingilizce alt yazılı diziler filmler izliyodum.(İngilizce alt yazı olarak izlemeni kesinlikle tavsiye ederim.) artık öyle bir seviyeye geldim ki Ventrillo ve Teamspeak den bağlanıp oyundaki arkadaşlarım ile günlük hayattan konuşmaya başlamıştık. Şuanda 28 yaşındayım ve çoğunuzun bildiği bir terlik şirketinde İthalat-İhracat operasyon uzmanı olarak çalışmaktayım. Yabancı dil size iş hayatında inanılmaz derecede artı puan kazandıracaktır fakat şuan öyle bir duruma geldik ki. Artık şirketler İngilizce dışında başka bir dil daha istiyorlar şuanda ispanyolca öğrenmeye çalışıyorum daha önceki yaptığım gibi kendime ispanyolca bilen arkadaşlar bulup o şekilde öğrenmeye çalışıyorum. Erken yaşta dil öğrenmeye başlayarak doğru bir karar vermişsiniz ki daha öncede başlanabilirdi. Kısaca özetlemek gerekirse yabancı dil öğrenmek istiyosanız, kendinizi zora sokun örnek vericek olursak google translate üzerinden bir cümlenin çevirisini yapmayın yapıcaksanız kelimenin çevirisini yapın gramerin mantığını kendiniz öğrenin. Unutmadan bu işin püf noktası pratik yapmaktan geçer sürekli ingilizce ile iç içe yaşayın günlük hayatta kullandığınız cümleleri ingilizce ben bunu nasıl söyleyebilirim diye düşünebilirsiniz. Biraz uzun oldu sanırım ama anlattığım metotları uygularsan etkisine sen bişe şaşıracaksın.

yb79 yb79 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek web sitesi sahibi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 555
  • Beğeniler 286 / 212
  • Ticaret 1, (%100)
İngilizce öğrenmekte en büyük zorluk kelime ezberlemektir.Karikatürler ile kolayca kelime öğretmeyi amaçlayan sitemin sayfasına beklerim:)
site adresi

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al